kobieta z zegarkiem do biegania

Jaki zegarek do biegania wybrać w 2020? TOP 10 zegarków do joggingu


Bieganie jest niezwykle popularne zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Wiele osób oprócz wygodnego stroju sportowego oraz butów postanawia kupić również przydatne akcesoria do joggingu. Zobacz TOP 10 zegarków do biegania!


Zegarek do biegania – po co jest potrzebny?

Jogging to sport, który wzmacnia nasze ciało oraz kondycję. Biegając z zegarkiem możemy mierzyć nie tylko czas, ale i dystans, tempo, liczbę spalonych kalorii, czy poziom tętna. Wszystko zależy od tego na jaki model się zdecydujemy, czy bardziej, czy mniej zaawansowany technologicznie. Ilość dodatkowych funkcji zdecydowanie podnosi cenę, ale również funkcjonalność tego dodatku. Nie tylko sportowcy i zagorzali fani joggingu korzystają z zalet posiadania tego niewielkiego akcesorium na ręce. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą kontrolować parametry życiowe oraz swoje sportowe wyniki.

Jaki zegarek do biegania wybrać?

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jakie masz wymagania wobec sprzętu. Zegarek do biegania może posiadać nie tylko podstawowe funkcje, ale dużo więcej opcji. Nowoczesne, czyli bardzo zaawansowane technologicznie dodatki kumulują w sobie szereg gadżetów. Wiele modeli możesz wykorzystać także do innych dyscyplin sportowych, albo zwyczajnie nosić na co dzień. Najlepiej przed zakupem przemyśleć do czego będzie nam konkretnie służyć to urządzenie znajdujące się na naszym  nadgarstku.

TOP 10 zegarków do joggingu

Zegarki do biegania są różne, zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i ich funkcje. Na rynku  dostępna jest cała masa produktów w szerokim przedziale cenowym. Poniżej znajdziesz TOP 10 zegarków do joggingu:

1. Timex Ironman Sleek 50 – jest niewielki, za to niezwykle wytrzymały (wodoszczelny!), poza tym wyróżnia go minimalistyczny design. Ten zegarek do biegania pozwala zapisać aż 50 kółek, do tego posiada timer interwałowy. Koszt tego modelu to około 200 złotych, ma kilka wersji kolorystycznych.

  Bieganie na czczo czy po śniadaniu - co jest lepsze? Fakty i mity

timex ironman sleek 50

2. Timex Ironman GPS – ten produkt jest wyposażony w podstawowe funkcje, do tego może pracować non stop przez 12 godzin. Za niecałe 400 złotych kupimy zegarek do biegania z opcją wibracji i oświetleniem Indiglo. Możesz za pomocą kabla USB ten dodatek podpiąć do innego sprzętu.

timex ironman gps

3. Garmin Vivoactive 3 Music – to nowoczesny wodoszczelny zegarek do joggingu. Żywotność baterii do 5 godzin. To wariant idealny dla fanów nowoczesnej technologii oraz muzyki (możesz przechowywać aż 500 piosenek w zegarku!). Jego cena zaczyna się od 900 złotych wzwyż. Mamy dodatkowo połączenie Wi-Fi, Bluetooth i ANT+.

garmin vivoactive 3

4. Mio Slice – cienka opaska tego zegarka to dla wielu plus, podobnie jak żywotność baterii, która działa aż do 5 dni. System analizuje tętno i dane fizyczne, a na koniec dnia podaje nam statystykę. Ten model ma jedną z najdokładniejszych funkcji mierzenia uderzenia serca i to zdecydowanie wyróżnia go na tle innych propozycji dla biegaczy dostępnych na rynku.

Mio SLICE Opaska sportowa z pulsometrem

5. Fitbit Charge 2 – to kolejna cienka opaska. Za pośrednictwem GPS łączy się z telefonem, zapisuje trasy i monitoruje sen. To dobra opcja nie tylko dla biegaczy, ale też i dla fanów fitness. Bateria działa 5 dni, w zegarku mamy Bluetooth i funkcję relaksującego oddychania. Cena waha się w granicach 600-900 złotych.

Opaska Fitbit Charge 2

6. Garmin Forerunner 35 – ten model pozwala nam monitorować całodobową aktywność, więc sprawdzi się nie tylko podczas biegu. Aplikacja do biegania Garmin Connect współpracuje z tym zegarkiem. Zegarek do biegania wytrzyma 13 godzin w trybie GPS, posiada Bluetooth.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 35

7. Suunto 3 Fitness – to niebywale zaawansowane urządzenie, które ma funkcję osobistego trenera. Pozwala nam generować plan treningów, monitorować sen, poza tym wytrzyma na baterii 40 godzin. Musimy za niego zapłacić w granicach 500-700 złotych, ale w porównaniu z innymi modelami w tej cenie wypada naprawdę dobrze ze względu na masę funkcji.

  Jak wybrać dobre i tanie buty do biegania?

suunto 3 fitness czarny

8. Soleus GPS Turbo – ten zegarek to bazowy model dla biegaczy początkujących, bo nie ma tu dodatkowych super rozszerzeń. Choć są pewne udogodnienia, takie jak wibracje, podświetlenie, czy możliwość zaprogramowania 6 treningów interwałowych. Ten dodatek cechuje połączenie US i dobra bateria, która działa do 8 godzin.

soleus gps turbo

9. Garmin Vívosmart 4 – możesz go nosić przez 24 godziny na dobę, poza tym połączysz go ze smartfonem. Bateria działa do 7 dni, a smukły wygląd zachwyca. Co ważne zegarek monitoruje nie tylko podstawowe parametry biegacza, ale także poziom stresu.

 

10. Smartband Roneberg R8 to nowoczesna opaska z bazowymi parametrami, które przydadzą się na joggingu i w życiu. Łączy się ze smarfonem, a bateria działa do 10 dni.

roneberg smartband r8

Dodaj komentarz