ksw

KSW – co to jest i na czym polega?

Zainteresowanie sztukami walki w naszym kraju ciągle rośnie. Po części spowodowane jest to popularnością walk znanych internetowych celebrytów. Warto jednak mieć świadomość, że możemy oglądać również profesjonalne walki zawodowych sportowców, które pozytywnie zaskakują znacznie wyższym poziomem. Jedną z możliwości jest uczestniczenie na żywo lub za pośrednictwem online w KSW. Co kryje się pod tym skrótem? Na co możemy liczyć? Pora odpowiedzieć na te pytania.

Czym jest KSW?

KSW to skrót od nazwy federacji noszącej nazwę Konfrontacja Sztuk Walki, która zajmuje się promowaniem walk w formule MMA, czyli mixer martial arts. Założona została w Warszawie przez Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego. Choć jest to polska federacja jej gale organizowane są nie tylko w Polsce ale również na świecie. Pierwsza gala odbyła się w warszawskim hotelu Marriott w 2004 roku, obecnie odbyło się już kilkadziesiąt gal w tym we współpracy z Polsatem czy marką XTB. KSW to profesjonalna federacja, w której walczą doświadczeni zawodnicy MMA oraz innych sztuk walki. W jej ramach odbywał się również pojedynek w formule K1. Ciekawa oprawa sprawia, że wydarzenia KSW cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. 

Co warto wiedzieć o galach KSW?

W czasie walk podczas KSW znacząca większość pojedynków odbywa się w MMA czyli w mieszanych sztukach walki. Odbywają się one w różnych kategoriach wagowych, dzięki czemu poziom uczestników wydarzenia jest bardzo wyrównany. MMA to sport, który łączy w sobie elementy boksu, kick boxingu a także walki w parterze z chwytami znanymi chociażby w zapasach. Nie oznacza to jednak, że wszystkie ciosy są dozwolone. Istnieje bardzo szczegółowy regulamin, który zabrania między innymi kopania w krocze, szczypania czy uderzeń czubkiem łokcia. Uczestnik walki, który narusza tenże regulamin może przegrać walkę w wyniku dyskwalifikacji. Dzięki temu, że nad przebiegiem walk czuwają profesjonalni sędziowie możemy liczyć na bardzo wysoki poziom sportowy.

  Rekompozycja sylwetki - na czym polega?

Kiedy kolejna edycja KSW?

Miłośnicy gal federacji KSW czekali na informację o tym, kiedy odbędzie się kolejne wydarzenie. Obecnie zostało ogłoszone, że gala KSW Colloseum 2 odbędzie się w czerwcu 2023 roku na Stadionie Narodowym co stanowi nie lada gratkę dla widzów tego wydarzenia. Poznaliśmy również pierwsze nazwiska na karcie walk. Są to między innymi bokser Artur Szpilka czy Mariusz Pudzianowski. Walkę toczyć będzie również Mamed Khalidov. W tym miejscu warto wspomnieć, że nad wydarzeniem czuwa oficjalny, legalny bukmacher – firma Totalbet, która daje fanom federacji możliwość obstawiania pojedynków. Wybierając swoich faworytów nie musimy się obawiać, ponieważ jedną z możliwości jest zakład bez ryzyka bez obrotu. Co to oznacza? Jeśli nasz faworyt przegra przeznaczone na zakład środki nie przepadają, lecz trafiają na nasze konto i możemy wykorzystać je na kolejne zakłady. Nic więc dziwnego, że wielu miłośników sztuk walki decyduje się podnieść emocje i odpowiedzialnie obstawić wygranych w nadchodzących pojedynkach KSW.

Dodaj komentarz