jak stosować odżywki gainer

Jak stosować odżywki gainer?


Odżywki, jakie dostępne są aktualnie na stale rozwijającym się i proponującym coraz to korzystniejsze zdaniem producentów rozwiązania są bezpieczne i skuteczne, ale z uwagi na ich ilość bardzo łatwo można popełnić błąd i nabyć odżywkę, która nie tylko nie wywoła zamierzonych efektów, ale jeszcze nam zaszkodzi. Aby tego uniknąć, wystarczy nabywać je w odpowiednim miejscu, w autoryzowanych sklepach i interesować się tylko legalnymi, dopuszczonymi do sprzedaży produktami.


Właśnie tak jest z odżywkami gainer, które są warte uwagi zarówno wśród sportowców jak i osób ćwiczących rekreacyjnie.

Gainery najczęściej przedstawia się jako odżywki, których podstawowym zadaniem jest zwiększenie masy ciała. Czy rzeczywiście tak jest? Czym są gainery i jak one działają? Gainery to odżywki węglowodanowo-białkowe. Jak wiadomo, białko i węglowodany to podstawowe źródło energii dla organizmu każdego żyjącego stworzenia – to właśnie dzięki nim możliwe jest stymulowanie hormonu anaboliczno-budulcowego, a więc insuliny.


Jaki jest zatem cel gainerów?

Ich podstawowym zadaniem jest dostarczenie energii pod postacią cukrów oraz proporcjonalnej dawki białka, a wszystko to jako energia szybko przyswajalna. Z uwagi na to gainery przeznaczone są dla wszystkich ludzi, którzy obciążają swoje ciała dużym wysiłkiem fizycznym, a więc sportowców i osób po prostu trenujących. W naturalnych warunkach trudno jest bowiem pokryć zapotrzebowanie na energię – gainery w tym pomagają i ułatwiają cały ten proces.


Działanie gainerów i ich stosowanie.

Gainery zawierają w swoim składzie witaminy, tłuszcze, białka i węglowodany, a wiec właściwie wszystko co jest nam potrzebne w trakcie ćwiczeń. Trzeba jednak umiejętnie je stosować. Otóż przede wszystkim odradza się stosowanie gainerów po treningu i zarazem przed posiłkiem. Dlaczego? Otóż dlatego, że większość z gainerów powoduje skok cukru, przez co osoby, które nie mają dużego apetytu nie będą miały chęci na posiłek przez jeszcze dłuższy czas niż normalnie, a przecież jedzenie ma tutaj bardzo istotne znaczenie. Gainery można stosować w ciągu dnia do innych posiłków, ale tylko w niewielkich ilościach.

  Jakie wegańskie suplementy warto wybrać?

Jeśli chodzi o ich rozpuszczanie, to najczęściej robi się to mleku, a jak chodzi o proporcje to nie poleca się stosowania dawki większej niż 30 procent dziennego zapotrzebowania na energię.


Dla kogo przeznaczone są gainery?

Na szczęście może stosować je każdy, ale najbardziej polecane są osobom bardzo szczupłym, które nie mają tendencji do odkładania się tkanki tłuszczowe i problemów z regularnymi posiłkami.


 

Dodaj komentarz