kick fit chodakowska

Kick Fit Ewy Chodakowskiej – na czym polega i jakie daje efekty?


Ewa Chodakowska ma w swoim portfolio masę treningów i jej oferta stale rośnie. Kick Fit to intensywny wariant, który poprawia stabilizację oraz mobilność. Na czym dokładnie polega? Jakie efekty daje Kick Fit? Sprawdź nasz artykuł, ponieważ tam znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje o tym popularnym treningu!


Kick Fit Chodakowskiej- na czym polega?

Trening Kick Fit Ewy Chodakowskiej trwa miej więcej 45 minut, znajdziemy tu aż 8 rund. To program oparty na treningu całego ciała, wykonywany jest on ze zmiennością tempa, a więc w systemie interwałowym.  Każde ćwiczenie trwa po 30 sekund, pomiędzy znajduje się marsz. Kick Fit Chodakowska bazuje na przysiadach, biegu, pajacykach, przeskakiwaniach, skłonach, a także na wykopach.  To dość intensywny wysiłek, który angażuje do pracy wszystkie mięśnie ciała. Plan Kick Fit znajdziesz na płycie CD autorstwa Ewy Chodakowskiej, a także w sieci.

kick fit ewa chodakowska

Zaleca się wykonywanie treningu Kick Fit 3 razy w tygodniu, tylko tak da się osiągnąć zamierzenia. Ważna jest tutaj także zdrowa dieta oraz odpowiednia dawka odpoczynku wspomagająca regeneracje. Posiłek powinno się spożyć 2-3 godziny przed planowanym treningiem. Dlaczego? To pomoże ustabilizować pracę ciała, a jednocześnie zapewnić lepsze wchłonięcie się wszystkich odżywczych substancji.

Jeśli decydujesz się na aktywność fizyczną w godzinach porannych zjedz przedtem coś lekkiego, na przykład chude tosty, czy płatki owsiane z jogurtem. Natomiast po zakończeniu treningu postaw na dobrze zbilansowane danie z dużą dawką białka oraz węglowodanów. To może być, między innymi kurczak z makaronem, koktajl białkowy z dodatkiem owoców, albo potrawka podana z ryżem.

Kick Fit – jakie są spodziewane efekty?

Regularny trening Kick Fit w dość krótkim czasie pozwala dostrzec pierwsze pozytywne zmiany w sylwetce. Nic dziwnego, że autorka nazywa ten plan super ciało na lato, bo potrafi nas przygotować w dość krótkim okresie. Możesz zyskać naprawdę sporo korzyści jeśli zdecydujesz się postawić na ten typ ćwiczeń, między innymi odczujesz:

 • wzmocnienie mięśni głębokich
 • dobrą stabilizację korpusu
 • ujędrnienie
 • lepszą mobilność stawów
 • wysmuklenie oraz wymodelowanie ciała
 • wysmuklenie mięśni
 • spalenie dużej ilości kalorii – według autorki można stracić nawet 650 kcal
 • redukcję cellulitu.
  Rower stacjonarny a odchudzanie - jakie są efekty tego ćwiczenia?

Szczególnie widoczna będzie metamorfoza następujących części ciała:

 • brzuch stanie się płaski
 • ramiona będą zdecydowanie smuklejsze
 • plecy widocznie się wzmocnią
 • pośladki staną się uniesione i jędrniejsze
 • nogi staną się zgrabniejsze, widać przede wszystkim wyraźne wysmuklenie wewnętrznej części ud.

Ten typ treningu Ewy Chodakowskiej został stworzony, aby pobudzić i wzmocnić mięśnie gładkie, a jednocześnie wypracować piękny płaski brzuch. Pozbywasz się tkanki tłuszczowej, ujędrniasz ciało, a dodatkowo poprawiasz sobie humor i zyskujesz zastrzyk energii. Kick Fit to program skierowany do osób, które szukają skutecznego planu na redukcję wagi oraz na wymodelowanie mięśni. Działasz tutaj kompleksowo!

Co sądzą użytkownicy o Kick Fit?

Trening Kick Fit cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród kobiet, mimo iż to opcja na wyższym poziomie i lepiej sprawdza się u osób, które mają pewne doświadczenie oraz dobrą kondycję.

Opinie o Kick Fit są podzielone, ale wiele pań zauważa w tej propozycji Ewy Chodakowskiej pewne drobne mankamenty. Głównym zarzutem jest fakt, że trudno opanować techniczną kwestię, na przykład zdążyć ze zmianą pozycji. Bez wprawy i pewnych umiejętności trudno nadążyć za instruktorką, co gorsza można się poprzez to narazić na poważne urazy bądź kontuzje. Pewnym minusem będzie także wysoka intensywność, więc dostajemy naprawdę spory wycisk w przeciągu niecałych 45 minut. Plusem jest za to spora ilość ćwiczeń, dzięki temu trening szybko się nie nudzi i daje nam spore pole do popisu, choć niektórzy uważają to za wadę.

Tak naprawdę najlepiej spróbować Kick Fit i samemu ocenić, bo każdy ma przecież zupełnie inne preferencje, jak i oczekiwania względem treningu. Jedno jest pewne, przygotuj się na mocny wycisk!

Dodaj komentarz