Secret Ewy Chodakowskiej – na czym polega? Efekty i opinie o treningu


Trenerka Ewa Chodakowska ma wiele planów treningowych w swoim portfolio. „Secret” to mało znany wariant, który jest inspirowany ćwiczeniami pilates. Jak wygląda? Jakie daje efekty? Dowiedź się wszystkiego o tej formie aktywności zaproponowanej przez jedną z najpopularniejszych trenerek w Polsce!


Secret Ewy Chodakowskiej – na czym polega?

Zdecydowanie trening „Secret” różni się od pozostałych propozycji Ewy Chodakowskiej. Dlaczego? Tu nie znajdziesz intensywnych ćwiczeń cario i tych aerobowych, ale coś zupełnie innego. „Secret” opiera się na ćwiczeniach pilates, więc tempo jest spokojne. To pozwala nam się zrelaksować i odprężyć. Nie ma zatem mowy o zadyszce, a co za tym idzie, o mocnym zmęczeniu. Po pierwsze, „Secret” odbywa się przez cały czas na macie. Po drugie, bardzo ważny jest oddech i kontrolowanie postawy. Po trzecie, kluczową rolę odgrywa płynność ruchu, a więc dokładność powtarzania sekwencji. 

Wersja „Secret” jest skierowana do osób w każdym stopniu zaawansowania, od laików, po zawodowych sportowców, choć dla wielu będzie trudno zrobić wszystkie pozycje od razu, zwłaszcza gdy nie mieli wcześniej styczności z żadną aktywnością. To zadanie wymaga głównie skupienia i opanowania ruchów, ale na szczęście z każdym kolejnym razem będzie Ci dużo prościej. Ewa Chodakowska dokładnie pokazuje, w jaki sposób ma wyglądać dana sekwencja, dzięki temu ryzyko popełnienia błędu jest znikome, tak samo jak wystąpienia kontuzji. Ten typ treningu angażuje do pracy wszystkie mięśnie, także te głębokie i stabilizujące. Mało tego, dobroczynnie wpływa na stawy, poza tym na krążenie. 

Secret Ewy Chodakowskiej

„Secret” – jak wygląda trening?

Tak samo, jak pozostałe typy treningów Ewy Chodakowskiej wersja Secret trwa około 40 minut. Mamy tu oczywiście trzy podstawowe części, które są zawsze obecne w planach tej trenerki, czyli pojawia się obowiązkowo:

  • krótka rozgrzewka, która ma przygotować ciało do wysiłku
  • trening właściwy 
  • finał w postaci rozciągania.
  Body Pump - na czym polega? Zasady, efekty i ćwiczenia

W pierwszej fazie „Secret” instruktorka dokładnie tłumaczy zasady pilates i przybliża nam tematykę. Potem przechodzi do krótkiej rozgrzewki kardiodynamicznej. Tu przede wszystkim masz pozycje leżące, więc niezbędna jest mata do ćwiczeń tudzież koc. Dopiero po takim wstępie następuje trening właściwy. Znajdziemy w nim, między innymi deskę i podpory. Co ważne w następującej kolejności skupiasz się na poszczególnych partiach ciała. Ćwiczysz – brzuch, później nogi i pośladki, a dopiero potem robisz plecy. Na samym końcu pojawia się tradycyjnie rozciąganie, tak zwany stretching. 

Bez przerwy trwania programu „Secret” Ewa Chodakowska udziela porad i dba, aby ćwiczący kontrolował swoją postawę.To dla wielu motywacja, a dla innych, wręcz przeciwnie, ciągłe pouczanie z czasem staje się męczące. Po każdej serii jest chwila na odpoczynek, czyli na złapanie tchu.

Efekty treningu Secret

Ewa Chodakowska zapewnia, że już po 10 treningach Secret zauważysz pozytywne zmiany w swoim ciele. Wysmuklisz swoją sylwetkę, do tego znacząco poprawisz wygląd skóry – stanie się ona jędrna. To pozwoli zniwelować cellulit. Wiele osób zgubi jeszcze zbędne kilogramy. „Secret” Ewy Chodakowskiej to świetny sposób na zadbanie o swój kręgosłup i zyskanie pięknej wyprostowanej postawy. Co więcej, ten trening pomoże rozluźnić się po całym męczącym dniu.

Efekty treningu Secret Ewy Chodakowskiej w skrócie:

  • lepszy wygląd skóry;
  • zwiększona muskulatura ciała;
  • wyprostowana postawa;
  • zgubienie kilku nadprogramowych kilogramów.

Secret Ewy Chodakowskiej – co sądzić o tym treningu?

Fanki propozycji Ewy Chodakowskiej są zachwycone „lżejszą” formą aktywności, która jest inspirowana pilates. Opinie są jednoznaczne i potwierdzają, że to trening skuteczny i mało monotonny. Nie ma tu męczących i wyczerpujących ćwiczeń, tak jak w innych planach tej trenerki. Poza tym na płycie „Secret” jest sporo nowych pozycji, dzięki temu pojawia się pewnego rodzaju urozmaicenie dla osób, które znają poprzednie treningi Ewy Chodakowskiej.

  Ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha, czyli skosy - 10 najlepszych z nich

„Secret” Ewy Chodakowskiej ma właściwości rehabilitacyjne, więc to bezpieczna opcja dla każdego. Liczy się w tym treningu przede wszystkim dokładne wykonywanie poszczególnych pozycji, czyli technika. Proste ćwiczenia pomogą nam się zrelaksować i wzmocnić mięśnie całego ciała. Opinie o Secret są pozytywne, zatem warto spróbować!

Poznajcie również inne plany treningowe Ewy Chodakowskiej:

A co Wy sądzicie o treningu Secret Ewy Chodakowskiej? Dajcie znać o Waszej opinii w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *