Killer Ewy Chodakowskiej – na czym polega? Ćwiczenia i efekty


Treningi Ewy Chodakowskiej są niebywale popularne. Killer, którego pełna nazwa brzmi – Modelowanie i Spalanie to prawdziwy hit od kilku już lat. Na czym polega? Jak wyglądają ćwiczenia? Jakie rezultaty przynoszą? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania koniecznie przeczytaj nasz artykuł!


Killer Ewy Chodakowskiej – na czym polega?

Ten typ treningu, czyli Modelowanie i Spalanie składa się aż z 3 części, które dzielą krótkie przerwy – w ich trakcie nie robimy odpoczynku, wręcz przeciwnie pojawia się kardio. Ma ono według trenerki regulować nasz oddech. W każdym bloku należy powtórzyć wszystkie ćwiczenia aż 3 razy. To daje wynik około 20-30 powtórzeń! Cały trening Killer Ewy Chodakowskiej trwa 45 minut. W każdej z 3 części mamy zatem 15 minut – będzie to 5 minut kardio, a pozostałe 10 minut to coś zupełnie innego, to ćwiczenia zasadnicze. 

Killer skupia się przede wszystkim na pracy nóg oraz brzucha. Co ważne ćwiczenia są proste, ale wymagają dobrej kondycji, ponieważ narzucają spore tempo, zwłaszcza dla ludzi, którzy wcześniej mieli niewiele wspólnego ze sportem. Dlaczego to aż taki ciężki wysiłek? W dość krótkim czasie trening interwałowy angażuje wszystkie nasze mięśnie, co kluczowe to pozwala skutecznie nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale również wyrzeźbić sylwetkę. Do tego nie ma chwili na odpoczynek!

ewa chodakowska spalanie i modelowanie killer

Ćwiczenia – jak dokładnie wygląda trening Killer?

Jak już wiesz Killer jest podzielony na 3 partie, w każdej z nich mamy elementy treningu cardio. U Ewy Chodakowskiej są to głównie pajacyki, podskoki, a także bieg w miejscu. Ta część mocno wpływa na naszą wytrzymałość oraz poprawia krążenie. 

  Trening FBW (Full Body Workout) - 5 przykładowych planów treningowych

Natomiast bloki siłowe powodują spięcia brzucha, do tego działają też na uda oraz na pośladki. Dlatego u wielu osób z czasem w dolnej części ciała da się zauważyć rozbudowanie mięśni, głównie ud oraz łydek. 

Te ćwiczenia należy robić systematycznie, czyli 2-3 razy w tygodniu. Co ważne zachowanie odpowiedniego tempa jest niebywale istotne. Po 2 miesiącach wykonywania Killera Ewy Chodakowskiej odczuwasz zdecydowaną poprawę fizyczną oraz wizualną, ponieważ jeden trening spala miej więcej 500 kalorii. Z czasem zobaczysz spadek wagi oraz pięknie wyrzeźbioną sylwetkę.

Killer Ewy Chodakowskiej – jakie efekty przynosi?

Dla wielu trening Ewy Chodakowskiej Modelowanie i Spalanie tzw. Killer jest ciężki, ponieważ powoduje na samym początku bolesne zakwasy. Poza tym wymaga dość dobrej kondycji, aby nadążyć za trenerką. Nie każdy będzie więc w stanie zrobić cały trening od razu, mało komu to się uda. Nie poddawaj się, ponieważ zapewniamy, że z czasem zauważysz zdecydowany postęp i będziesz w stanie przetrwać do samego końca. Choć Killer to raczej propozycja dla zaawansowanych niż dla laików. I to właśnie niektórych zniechęca, aby w ogóle zacząć robić ten system ćwiczeń.

Nie da się ukryć, że Modelowanie i Spalanie Ewy Chodakowskiej jest fizycznie dla wielu bardzo trudne. Za to ten trening ma całą masę zalet, dlatego jest tak niesłychanie popularny nie tylko wśród pań, ponieważ panowie też go lubią. Systematyczne stosowanie zaleceń z płyty Killer sprawia, że:

  • ćwiczenia poprawiają kondycję oraz wydolność naszego organizmu
  • stopniowo rzeźbimy sylwetkę
  • wzmacniamy mięśnie nóg oraz brzucha
  • dotleniamy ciało
  • mamy zdecydowanie lepsze krążenie
  • gubimy nadprogramowe kilogramy
  • produkujemy hormon szczęścia.

Killer można wykonywać w dowolnym miejscu, na przykład w domu. Wystarczy odpalić filmik Ewy Chodakowskiej (z jej kanału lub bezpośrednio z płyty „Spalanie i Modelowanie”) i wraz z trenerką zrobić każdą serię. Na samym początku polecamy zmniejszyć ilość powtórzeń, aby stopniowo przygotowywać organizm do wzmożonego wysiłku fizycznego. Poza tym to pozwoli nam wzmocnić ciało oraz w niedalekiej przyszłości wykonać cały trening. Dobrze jest posiadać matę, dzięki której będzie nam wygodniej.

  Mel B [ABS] trening brzucha – czy jest skuteczny? Poznaj ćwiczenia i efekty

Poznaj również inne treningi Ewy Chodakowskiej:

Dodatkowo – Killer Ewy Chodakowskiej na YouTube

Dodaj komentarz