ewa chodakowska ekstra figura

Ekstra Figura Ewy Chodakowskiej – zasady i efekty treningu


Ewa Chodakowska jest ulubioną trenerką w Polsce. Jej sylwetka zachwyca i motywuje do działania. Lista szkoleń, które opracowała stale się wydłuża. Co to za trening Ekstra Figura? Na czym polega? Jakie efekty daje? Sprawdź koniecznie!


Ekstra Figura – co to za trening?

Ewa Chodakowska w swoim portfolio ma masę treningów o różnym poziomie trudności. Ekstra Figura to nadal mało popularny typ ćwiczeń, potocznie nazywany jest „pogromcą cellulitu”. Dlaczego? Do pracy zaangażowane są przede wszystkim uda oraz pośladki. Co ważne nie potrzebujesz tu żadnego sprzętu, jedynie motywacje do działania. Trenujesz w domu, albo na siłowni – jak wolisz!

Ekstra Figura to plan, który trwa przez 4 tygodnie. Na czym bazuje? 3 razy w ciągu 7 dni ćwiczymy przez 45 minut. Co ważne ten czas liczy się razem z przygotowaniem, a więc z rozgrzewką i z finalnym rozciąganiem. Mamy aż 5 serii ćwiczeniowych, w każdej z nich są 2 pozycje. Wykonuje się je po 3 razy po 30 sekund. Przerwa po każdej serii wynosi minutę. W tym treningu najważniejsza jest dobra technika oraz precyzja! Dlatego mocno skup się na wykonywaniu każdej pozycji, na początku dobrze robić to przed lustrem, albo nagrywać, wtedy dużo łatwiej skorygować ewentualne błędy.

Zasady treningu Ekstra Figura – na czym polega?

Trening Ekstra Figura jest dość charakterystyczny. Składa się aż 7 faz. Poniżej znajdziesz je wszystkie:

 • Zaczynamy od 5 minutowej rozgrzewki – mamy tu między innymi, wymachy ramion, skręty tułowia, kręcenie biodrami.
 • I seria ćwiczeń – ona skupia się na nogach oraz na brzuchu. Pojawiają się tu wypady nóg, czy brzuszki typu rowerek.
 • II seria ćwiczeń – robisz tak zwaną deskę, wypady nogami na skos, a także naprzemienne unoszenia kończyn dolnych.
 • III seria ćwiczeń ma najwyższy poziom ze wszystkich. Robisz, między innymi podskoki na jednej nodze, czy męskie pompki.
 • IV seria ćwiczeń – skupia się na mięśniach głębokich. Napinamy tu brzuch, pośladki i uda, poza tym wykonujemy „ruchomą jaskółkę”.
 • V seria ćwiczeń – tu królują pozycje leżące oraz z podporem rąk. Pracują przede wszystkim mięśnie kręgosłupa oraz te głębokie brzucha.
 • Rozciąganie – na końcu klasycznie pojawia się rozciąganie, które trwa miej więcej 3 minuty.
  Trening FBW (Full Body Workout) - 5 przykładowych planów treningowych

Ekstra Figura angażuje do pracy głównie pośladki, nogi oraz brzuch. W dużo mniejszym stopniu skupiamy się na plecach i na ramionach. To dobra opcja dla osób początkujących, ponieważ to mniej wymagająca propozycja niż popularny Skalpel Ewy Chodakowskiej, tudzież Turbo Spalanie.

Filmik instruktażowe z treningiem Ekstra Figura znajdziesz na płytach Ewy Chodakowskiej oraz w sieci.

Czego spodziewać się po Ekstra Figurze? Efekty treningu

Plan Ekstra Figura jest rozpisany na 4 tygodnie, ale spokojnie można go wydłużyć na znacznie więcej. Wszystko zależy tak naprawdę od nas.

Ewa Chodakowska przygotowała plan Ekstra Figura z myślą o tym, żeby można było:

 • skutecznie spalić tkankę tłuszczową
 • nabrać siły
 • popracować nad wytrzymałością
 • zmniejszyć cellulit (ten trening to prawdziwy „pogromca”, tak zwanej skórki pomarańczowej).

Gwarantujemy, że po miesiącu ćwiczeń zauważysz spore zmiany w swoim ciele. Zapewniamy, że przy solidnej aktywności fizycznej:

 • pośladki staną się uniesione i jędrniejsze
 • sylwetka będzie smuklejsza
 • nogi i ramiona się wzmocnią
 • waga spadnie miej więcej o 3 kilogramy
 • obwód zdecydowanie się zmniejszy.

To pokazuje, że trening Ekstra Figura wpływa pozytywnie na wiele aspektów, a nie tylko i wyłącznie na sam wygląd ciała. Pamiętaj, że przy stosowaniu zdrowej oraz zbilansowanej diety efekty będą zdecydowanie korzystniejsze, a co za tym idzie bardziej widoczne. Prawidłowe odżywianie jest niebywale ważne!

Należy wspomnieć, że trening Ekstra Figura nie obciąża stawów, a więc to doskonałe rozwiązanie dla biegaczy, którzy szukają stabilizacji.

Pozostałe treningi Ewy Chodakowskiej:

Dodatkowo – film z treningu Ekstra Figura

Dodaj komentarz