ewa chodakowska na treningu z kobietami

Turbo Spalanie – na czym polega i jak wygląda ten trening?


Ewa Chodakowska stworzyła wiele planów treningowych. Turbo Spalanie to bestseller, a zarazem najbardziej wymagający wariant ze wszystkich. Mimo to warto spróbować, ponieważ te ćwiczenia skutecznie walczą z tkanką tłuszczową. Na czym dokładnie polega Turbo Spalanie? Jakie jeszcze daje efekty? Sprawdź nasz artykuł!


Na czym polega Turbo Spalanie Ewy Chodakowskiej? Zasady treningu

Nie da się ukryć, że program Turbo Spalanie Ewy Chodakowskiej to opcja jedynie dla zaawansowanych. Dlaczego? To trening interwałowy o małej i o dużej intensywności ćwiczeń wykonywanych naprzemiennie. To powoduje spore zmęczenie, poza tym taki układ wymaga dobrej wytrzymałości fizycznej. W innym wypadku trudno jest nadążyć za instruktorką, nie mówiąc o poprawnym wykonywaniu pozycji.

Istnieją pewne wytyczne dotyczące treningu Turbo Spalanie Ewy Chodakowskiej. Przede wszystkim:

 • nie ma tutaj żadnych przerw pomiędzy ćwiczeniami
 • formą odpoczynku jest jedynie 10 sekundowy marsz
 • bardzo ważną rolę odgrywa równy oddech – musisz go stale kontrolować!
 • w trakcie treningu mięśnie brzucha muszą być cały czas napięte
 • mamy 9 rund – w każdej są po 2 ćwiczenia
 • każda runda powtarza się w 4 seriach.

Turbo Spalanie nie jest odpowiednim wyborem dla osób, które mają dużą nadwagę, czy problemy ze stawami. Ten układ ćwiczeń mógłby doprowadzić w ich przypadku do obciążenia stawu kolanowego, a nawet poważnych urazów. Słaba kondycja, czyli brak fizycznego przygotowania również wyklucza Cię z treningów, ponieważ nie będziesz w stanie sobie poradzić z tempem oraz z danymi pozycjami. Pamiętaj, że ta aktywność proponowana przez Ewę Chodakowską jest jedną z najtrudniejszych z jej oferty!

Jak wygląda trening Turbo Spalanie?

W trakcie Turbo Spalania angażujemy masę mięśni, bardzo mocno pracują mięśnie brzucha. Trening zaczynamy klasycznie od kilkuminutowej rozgrzewki. Potem wykonujemy 9 rund, każda z nich składa się z 2 ćwiczeń, które trwają po około 20 sekund. Robimy 4 serie bez przerw! Jedyną formą odpoczynku jest 10 sekundowy marsz. Cała aktywność razem z rozgrzewką trwa aż 45 minut, więc wysiłek dla organizmu jest naprawdę ogromny. Kończymy tradycyjnie, a zatem rozciąganiem.

  Trening na masę Arnolda Schwarzeneggera - plan treningowy na tydzień

turbo spalanie ewy chodakowskiej

Podskoki, wykroki, wymachy, przysiady, deska – to tylko niektóre ćwiczenia z treningu Turbo Spalanie Ewy Chodakowskiej. Początki z tą formą aktywności będą na pewno sporym wyzwaniem powodującym u wielu bolesne zakwasy. Na szczęście przy regularnym wykonywaniu 2-3 razy w tygodniu, choć najlepiej co 2 dzień ciało będzie lepiej znosiło ogromny wysiłek, a trening będzie Ci szedł zdecydowanie sprawniej. Jedno jest pewne, zmęczenie gwarantowane, tak samo jak endorfiny!

Turbo Spalania – efekty

Turbo Spalanie kładzie duży nacisk na dolną partie ciała, czyli na nogi, a także na brzuch. Niepotrzebna jest dobra gibkość, liczy się przede wszystkim kondycja. Połączenie intensywnych ćwiczeń interwałowych z tymi o mniejszym natężeniu powoduje, że Turbo Spalanie gwarantuje następujące efekty:

 • wymodelowanie sylwetki
 • spadek wagi
 • podkręcenie metabolizmu
 • poprawę kondycji i wytrzymałości
 • wzmocnienie mięśni
 • ujędrnienie skóry.

Jeden trening pozwala spalić 600 kcal. W przeciągu miesiąca ćwiczenia planu Turbo Spalanie możemy stracić w obwodzie brzucha 3-5 centymetrów. Jeśli chodzi o kilogramy będzie 3-4 mniej na wadze. Lepsze rezultaty osiągniemy, gdy do aktywności fizycznej dodamy zbilansowaną dietę, a także wprowadzimy deficyt kaloryczny, czy suplementacje. W ten sposób ciało zacznie korzystać z nagromadzonych rezerw.

Co sądzić o Turbo Spalaniu?

Fani Ewy Chodakowskiej kochają jej zaangażowanie i motywację, jaką im daje. Turbo Spalanie to naprawdę wymagający trening, ale na plus przemawia to, że pozwala w przeciągu miesiąca osiągnąć dobre rezultaty. Na samym początku jest trudno zrobić wszystkie rundy, nie mówiąc o odpowiedniej liczbie serii. Jednak z każdym kolejnym podejściem będzie nam łatwiej. 

Opinie o Turbo Spalaniu są różne. Jedni tracą więcej kilogramów inni mniej, ale to kwestia indywidualna. Na pewno trzeba się bardzo przyłożyć, inaczej nie będzie efektów. Pomocna okaże się dieta i zachowanie regularności treningów. Rezultaty mogą Cię naprawdę pozytywnie zaskoczyć!

  Trening góra-dół - na czym polega? Plan treningu na 4 dni

Poznaj inne treningi od Ewy Chodakowskiej:

A jaką Wy macie opinie o Turbo Spalaniu Ewy Chodakowskiej? Dajcie znać w komentarzu!

Trening Turbo Spalanie na Youtubie [WIDEO]

 

Dodaj komentarz