mężczyzna-i-kobieta-rozciągają-się-siedząc-na-matach-w-siłowni

Cytrynian magnezu i witamina C, czyli niezbędne witaminy dla sportowca


Witaminy i minerały to podstawowe składniki naszej diety, które regulują wszelkie procesy w naszym organizmie. Odpowiednia podaż witamin i minerałów, zapewnia nam zdrowie oraz dobre samopoczucie na cały dzień. Uzupełnianie tych składników to kluczowy element każdego planu żywieniowego. 

Suplementy witaminowe i minerale zostały stworzone, żeby uzupełnić ewentualne braki kluczowych składników. Wysokiej jakości produkty zawierają wysoko biodostępne witaminy i minerały, które zostają wykorzystane w 100% do regulacji procesów i regeneracji naszego organizmu.


Cytrynian magnezu – najlepsza forma

Suplementacja magnezem bezpośrednio wpływa na poprawę wyników sportowych. Wspomaga pracę mięśni, ich wytrzymałość na wzmożony wysiłek oraz łagodzi skutki działania stresu, który jest nieodłączną częścią sportowej rywalizacji. To prawdziwy mocarz, który poprawia funkcjonowanie całego układu mięśniowo-kostnego, pracę mózgu oraz reguluje wszystkie, ważne procesy zachodzące w organizmie.

Doskonała formą magnezu jest cytrynian. Dzięki swojej wysokiej przyswajalności został jednym z najpopularniejszych suplementów, które kupowane są w aptekach i stacjonarnych sklepach z suplementami. Jednym z topowych produktów jest Pro Magnez firmy Dr Gaja, który został odznaczony Laurem Konsumenta „Odkrycie roku 2018”. Zawiera on czysty magnez w formie cytrynianu, bez zbędnych, sztucznych dodatków – barwników, aromatów, substancji konserwujących i innych szkodliwych substancji.

magnez Dr Gaja

Magnez w żywności. Jakie są najbogatsze jego źródła?

  • kakao;
  • wszelkiego rodzaju orzechy;
  • banany;
  • soja;
  • pestki dyni;
  • kasza jęczmienna, jaglana i gryczana.

Dlaczego suplementacja witaminą C to istotny element diety sportowca?

Witamina C dba o prawidłowe ukrwienie i odżywienie tkanki mięśniowej, uszczelnia ściany naczyń krwionośnych oraz zwiększa wchłanianie żelaza, które zapobiega powstawaniu anemii. Odpowiednia podaż witaminy C sprzyja regeneracji powysiłkowej, która jest kluczowa dla rozwoju tkanki mięśniowej i jej poprawnej nadbudowy.

  Magnez - rola, właściwości, skutki nadmiaru i niedoboru. Kiedy stosuje się produkty z magnezem?

Osoby uprawiające sport mają wysokie zapotrzebowanie na witaminę C. W większości ściśle ułożonych diet brakuje miejsca na owoce, które są najbogatszym jej źródłem. Specjalnie dla osób aktywnych fizycznie stworzone zostały suplementy, które pomagają uzupełnić ewentualne braki tej ważnej witaminy.

Na rynku znajdziemy wiele, tanich syntetycznych suplementów diety, które charakteryzuje niska biodostępność. Oznacza to, że tego rodzaju preparaty nie stanowią żadnej wartości dla naszego organizmu, jego rozwoju i zdrowia. Najlepsze suplementy zawierają wysoce przyswajalną witaminę C, pozyskaną z naturalnych źródeł.

Pro Witamina C firmy Dr Gaja to suplement diety, w którego składzie znajdziemy wyłącznie naturalne źródła witaminy C:

  • suszony miód;
  • ekstrakt z owoców dzikiej róży;
  • ekstrakt z korzenia imbiru;
  • ekstrakt z kłącza kurkumy.

W jednej dawce suplementu znajdziemy 1000mg witaminy C. Jest to dawka, która zostanie w 100% przyswojona i wykorzystana do naturalnych procesów zachodzących w organizmie. Dzięki zapewnieniu organizmowi odpowiedniej dawki witaminy C, możemy spodziewać się zwiększenia siły mięśni, poprawy kondycji oraz zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej.

witamina C Dr Gaja


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *