Soda oczyszczona na odchudzanie – efekty, skutki uboczne i sposób przyjmowania


Soda oczyszczona ma różne zastosowanie. Jest idealna do wielu dań, poza tym sprawdza się wyśmienicie w czasie sprzątania, czy prania. Ma szereg zalet. Jak działa na odchudzanie? Sprawdź efekty i opinie!


Soda oczyszczona – „magiczny” proszek?

Soda oczyszczona jest tania i łatwo dostępna. Stosuje się ją w rozmaitych celach, od gastronomicznych, po porządkowe. To hit w wielu dziedzinach! Coraz więcej osób wykorzystuje ten biały proszek w czasie kuracji odchudzającej. Nie da się ukryć jest to trochę kontrowersyjna metoda.

Po rozpuszczeniu w wodzie soda oczyszczona uzyskuje właściwości detoksykujące. Wobec tego pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Co więcej, dzięki niej szybciej oczyścimy ciało z zalegających toksyn. Wspomaga ona również układ trawienny, wobec tego pokarm prędzej się rozkłada. Właśnie z tych powodów wiele ludzi na diecie odchudzającej pije ten środek.

Efekty stosowania sody oczyszczonej podczas odchudzania

Soda oczyszczona w czasie kuracji odchudzającej daje dość dobre efekty, bo nie tylko oczyszcza ciało i pomaga usunąć nadmiar wody, ale również obniża łaknienie oraz chęć na jedzenie węglowodanów. Dla wielu to wręcz magiczny środek na poskromienie  podjadania! Nie mamy też mocno wyczuwalnych skutków ubocznych po odstawieniu słodyczy, bo za sprawą sody oczyszczającej są one zdecydowanie mniej kłopotliwe.

Jeśli chcesz poprawić wygląd swojej skóry stosuj sodę oczyszczoną również na zewnątrz. Zdziwisz się, jak dobrze działa! Dodaj odrobinę proszku do kąpieli lub do domowego peelingu, na przykład z cukru, czy z kawy. Wystarczy robić takie domowe spa raz w tygodniu. Szybko zauważysz poprawę jędrności, poza tym cellulit się zmniejszy. Lepsze krążenie spowoduje, że skóra stanie się piękniejsza – gładka, jędrna i mocno napięta, a to niezwykle ważne przy utracie wagi. Nie można jednak wykorzystywać tego środka za często, bo wysusza wtedy mocno naskórek.

  Jak schudnąć w 2 tygodnie? Skuteczny plan na 14 dni

Picie sody oczyszczonej wpływa nie tylko na utratę wagi, bo i w pewien sposób na zęby. Jak? Mogą one stać się nieco jaśniejsze, dlatego że ten proszek ma właściwości wybielające, do tego odświeżysz swój oddech. Płukanki są bardzo popularne. Możesz zyskać naprawdę dużo, ale wykorzystuj ten preparat z rozwagą!

Jak przyjmować sodę oczyszczoną?

Przy stosowaniu sody oczyszczonej ważna jest regularność. Najlepiej wypijać ją na czczo 30 minut przed planowanym posiłkiem, czyli przed śniadaniem. Damy jej, w ten sposób czas na wchłonięcie. Niestety, ale krótszy odstęp czasu osłabi jej działanie.

Jak wygląda preparat na odchudzanie na bazie sody oczyszczonej? Na 1/2 szklanki letniej wody potrzebna jest tylko jedna łyżeczka proszku – mieszasz i wypijasz. Ewentualnie można dodać do takiego płynu jeszcze sok z cytryny pochodzący z około połówki owocu. Po co? Dodatek cytrusa, albo innego składnika, na przykład octu jabłkowego zniweluje niezbyt smaczny posmak oraz specyficzny zapach, co więcej doda kolejne zdrowotne właściwości.

Nigdy nie pij sody oczyszczonej jeśli jesteś na diecie niskosodowej. Wysokie ciśnienie jest jednym z przeciwwskazań, tak jak ciąża, tudzież stosowanie leków na receptę, bo ten środek może wchodzić z nimi w interakcje. Skonsultuj to z lekarzem!

Skutki uboczne stosowania sody oczyszczonej

Nigdy nie spożywaj jej na pełny żołądek, dlatego że jest duże ryzyko jego uszkodzenia, a także występowania licznych skutków ubocznych, takich jak na przykład:

  • bóle brzucha;
  • wymioty;
  • biegunka;
  • skurcze żołądka;
  • wzmożone pragnienie.

Takie objawy pojawiają się często też przy przedawkowaniu, albo gdy mamy wrażliwy żołądek, czy choroby układu pokarmowego. Jeśli wystąpiły przerwij zażywanie! Pamiętaj, że kuracja z sodą oczyszczającą może trwać maksymalnie 14 dni. W innym wypadku możesz spowodować poważne uszkodzenia w obrębie nerek, czy żołądka.

Dodaj komentarz