szczupla kobieta

Jak schudnąć 20 kg? Zrób to szybko i bez efektu jo-jo!


Nadwaga to duży problem, który dotyka coraz większą część społeczeństwa i to bez względu na wiek. Przyczyn tego zjawiska jest sporo. Nadmiar kilogramów nie jest dobry dla naszego zdrowia, poza tym mocno wpływa na nasze samopoczucie i wygląd ciała. Jak schudnąć 20 kg? Nie wiesz, jak to bezpiecznie zrobić? Koniecznie sprawdź nasze porady!


Jak schudnąć 20kg? Podstawowe zasady

Zrzucenie 20 kg to jest spore osiągnięcie i wyzwanie. Zmiana najpierw musi zajść w głowie, a dopiero potem można przejść do działania. Bez odpowiedniej motywacji oraz dobrego planu dojście do celu będzie trudne. Należy pamiętać, że drastyczne odchudzanie daje krótkotrwały efekt, poza tym niesie ze sobą liczne problemy zdrowotne. Jak schudnąć 20 kg? Poniżej znajdziesz praktyczne porady:

 • w pierwszej kolejności wykonaj podstawowe badania, bo być może otyłość ma podłoże chorobowe i unormowanie spraw zdrowotnych ułatwi zbijanie wagi
 • skorzystaj z fachowej pomocy, a więc skonsultuj się zarówno z dietetykiem, jak i z trenerem, w ten sposób zyskasz rzetelne wskazówki – podejdź do odchudzania poważnie
 • wyeliminuj ze swojej diety przede wszystkim tłuste dania, sosy, potrawy typu fast food, słodycze, słone przekąski, napoje gazowane, alkohol i artykuły, które kryją w sobie, tak zwane „puste kalorie”
 • jedz regularnie, najlepiej co 3-4 godziny, dzięki temu pohamujesz napady głodu
 • dobrze komponuj posiłki, a więc zadbaj o odpowiednią dawkę białka, tłuszczów oraz węglowodanów
 • jedz dużo owoców oraz warzyw bogatych w błonnik, dlatego że on wspomaga trawienie
 • śniadanie powinno pojawić się najpóźniej do godziny po przebudzeniu
 • zapomnij o podjadaniu pomiędzy posiłkami – to absolutnie zakazane
 • pamiętaj o nawodnieniu organizmu – wypija się 1,5-2 litry płynów na dobę, głównie wodę
 • zabieraj ze sobą jedzenie na wynos, albo postaw na katering dietetyczny, wtedy łatwiej pohamować chęć na podjadanie i inne spożywcze pokusy
 • musi pojawić się deficyt kalorii, a więc jemy mniej niż potrzebuje nasz organizm, niestety jego dokładne wyliczenie jest bardzo ważne
 • niezbędne jest włączenie aktywności fizycznej – postaw na różne formy ruchu
 • łącz kilka rodzajów treningów, mało tego co jakiś czas zmieniaj ćwiczenia, bo ciało się przyzwyczaja
 • odpoczynek jest kluczowy, między innymi dla regeneracji organizmu.
  Jak szybko zrzucić brzuch? 10 skutecznych sposobów

Czy można szybko schudnąć 20 kg?

Zapomnij o głodówkach, drastycznych dietach i o codziennych treningach! Ciało potrzebuje czasu na przyzwyczajenie się do zmian, poza tym odchudzanie to proces długofalowy, który trwa kilkanaście tygodni. Można schudnąć szybko, ale zazwyczaj wtedy efekty nie zostaną z nami na długo. Trzeba podejść do kuracji z głową, poza tym uzbroić się w cierpliwość. Rezultaty odchudzania są widoczne dopiero po kilku miesiącach. Potem proces naturalnie zwalnia i to normalne, więc nie wpadaj w panikę.

Co ciekawe zbijanie 20 kg, czy 5 kg to wbrew pozorom ma taki sam przebieg, ale zdecydowanie różni się czasem, w którym osiągniemy upragniony wynik. W żadnym wypadku szybkie tempo nie jest korzystne.

Jak schudnąć 20 kg w miesiąc?

4 tygodnie to dość krótki czas jeśli chodzi o redukcję wagi, zwłaszcza gdy marzymy o sporym ubytku. W przeciągu 7 dni powinniśmy stracić maksymalnie 1-1,5 kg. Niestety, ale szybsza utrata wiąże się z dużym ryzykiem efektu jojo i pojawienia się obwisłej luźnej skóry. Jak schudnąć 20 kg w miesiąc? Nie da się osiągnąć takiego wyniku w bezpieczny sposób, więc lepiej dać sobie na to zdecydowanie więcej czasu.

Jak schudnąć 20 kg w 2 miesiące?

W przeciągu 2 miesięcy można się spodziewać spadku maksymalnie 10 kilogramów. Wyższy wynik w takim odstępie czasu jest niebezpieczny! Najlepiej wykluczyć z menu wszystkie produkty, które są niezdrowe i kumulują mnóstwo kalorii. Zapomnij o słodyczach, daniach typu fast food, alkoholu, przekąskach, napojach gazowanych, słodzonych sokach, przetworzonej żywności, a także o zawiesistych sosach, majonezach itp.

Bazą jadłospisu powinny być zupełnie inne składniki, między innymi chude mięso, chudy nabiał, ryby, warzywa, owoce oraz pełnoziarniste artykuły. Próbuj w tym okresie różnych aktywności fizycznych. Zamień jazdę samochodem na spacer, a windę na schody. Co ważne trening siłowy sprawi, że szybciej pozbędziemy się zalegającej tkanki tłuszczowej. Nawet jeśli waga na chwilę stanie nie poddawaj się i ćwiczyć nadal oraz stosuj dietę.

  Jakie produkty spożywcze wspomagają odchudzanie?

Jak schudnąć 20 kg w 3 miesiące?

3 miesięczna kuracja odchudzająca jest to optymalny, a jednocześnie zdrowy okres na zredukowanie wagi o 20 kg. 5 małych posiłków na dobę powinno być dobrze zbilansowanych, ponadto obowiązkowy jest regularny ruch 4-5 razy w tygodniu. Najlepsze będzie połączenie treningu siłowego z aerobowym. Trzymanie się tych zasad pozwoli skutecznie zrzucić kilogramy.

Jak schudnąć 20 kg w 4 miesiące?

Schudnięcie 20 kg w 4 miesiące to zdrowy sposób. Wtedy uda się naprawdę wysmuklić ciało oraz zmienić swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze. Wyniki będą już widoczne i to gołym okiem. Jak schudnąć 20 kg w 4 miesiące? Postaw na zdrową dietę, dużo ruchu oraz na urozmaicone treningi. To klucz do sukcesu! 

Jak schudnąć 20 kg w 5 miesięcy?

5 miesięcy to szmat czasu. Jeśli trzymasz się wszystkich zasad i konsekwentnie działasz możliwe jest zgubienie nawet większej wartości niż 20 kg. Pamiętaj o dobrze zbilansowanych posiłkach, a także o systematycznych treningach. Po 5 miesiącach możesz zaczynać pracować nad rzeźbieniem mięśni i zwiększeniem jędrności skóry. Warto dodać zabiegi kosmetyczne, takie jak masaże, szczotkowanie na sucho, czy wizyty w salonach kosmetycznych.

Jak schudnąć 20 kg w 6 miesięcy?

Pół roku to dużo czasu, dlatego bez presji, na spokojnie uda się schudnąć 20 kg, a nawet i więcej. Trzeba jedynie konsekwentnie trzymać się ustalonych na samym początku założeń. Z pewnością przyjdą chwile słabości, zatrzymanie wagi oraz brak motywacji, ale nie można rezygnować z dążenia do celu.

Od czasu do czasu można pozwolić sobie na pewne drobne odstępstwa i przyjemności w formie jedzenia. Trzeba pamiętać, że takie „grzeszki” nie powinny być często, na przykład tylko raz na miesiąc. Jak schudnąć 20 kg w 6 miesięcy? Odpowiedź jest prosta, należy być regularnym i działać na wielu polach jednocześnie.

  Deficyt kaloryczny – co to jest i jak go ustalić?

Jak uniknąć efektu jojo po schudnięciu 20kg?

Za szybka utrata wagi nie jest dobra, to główna przyczyna występowania efektu jojo, czyli ponownego przybierania na wadze, często ze zdwojoną siłą. Tego z pewnością nikt nie chce. Jak uniknąć efektu jojo po schudnięciu 20 kg? Przede wszystkim:

 • trzymaj się ujemnego bilansu kalorycznego
 • przestrzegaj wytycznych diety
 • regularnie uprawiaj sporty.

Po zakończeniu kuracji bazuj nadal na zdrowych nawykach żywieniowych, bo powrót do starych przyzwyczajeń spowoduje odrodzenie się kilogramów na wadze. Nie rzucaj się od razu na wszystkie zakazane artykuły spożywcze. Powolne zwiększanie podaży kalorii i zmiany w menu wyjdą na dobre, bo zmniejszają ryzyko pojawienia się efektu jojo. Odwrotna sytuacja, a więc głodówka i restrykcyjne odchudzanie sprawiają, że metabolizm zwalnia, a organizm kumuluje tkankę tłuszczową, na tak zwane gorsze czasy. 

Dodaj komentarz