szczupla kobieta w legginsach

MSM a odchudzanie – czy faktycznie działa?


Wysiłek fizyczny koniecznie musi być uzupełniony odpowiednią dietą oraz suplementacją, aby przyniósł nam redukcję, albo skuteczne budowanie masy. To nie wszystko, bo dzięki takiemu wsparciu nasze ciało lepiej znosi treningi, szybciej się regeneruje, a także zyskuje wytrzymałość. MSM, a odchudzanie – czy to połączenie faktycznie działa? Sprawdź koniecznie nasz artykuł, ponieważ tam znajdziesz odpowiedź!


MSM – co to takiego?

Za skrótem MSM kryje się metylosulfonylometan. Co to takiego? Jest to organiczny związek siarki, który ma dość duże znaczenie dla ludzkiego organizmu. Dlaczego? Bierze on udział w syntezie aminokwasów, a także niektórych enzymów. Co więcej wpływa również na układ odpornościowy stymulując produkcję przeciwciał, jak i glutationu, który jest silnym antyoksydantem.

W suplementacji MSM przybiera najczęściej postać białego krystalicznego proszku, który jest bezwonny, ale niekiedy miewa gorzkawy posmak. Bardzo dobrze rozpuszcza się on w cieczach, a to duży plus.

MSM naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Miej więcej na każdy kilogram masy ciała to 0,2, choć stężenie tego składnika jest niższe niż, na przykład fosforu, czy wapnia w komórkach. Normalnie znajdziemy MSM także w pożywieniu, między innymi w owocach morza, mięsie, owocach oraz warzywach. Ciekawostką jest, że niektóre badania potwierdziły, że występuje on w herbacie, kawie, krowim mleku i też w czekoladzie. Poziom siarki w tych artykułach spada praktycznie do zera, ponieważ poddajemy je z reguły obróbce termicznej. Mało tego ten składnik wydalany jest przez ciało wraz z moczem. Wobec tego mogą u niektórych pojawić się pewne niedobory MSM, dlatego masa osób go suplementuje – leczniczo bądź profilaktycznie.

MSM a odchudzanie – jak to działa?

MSM, a odchudzanie – o tym połączeniu coraz częściej się mówi jednak nie jest ono zbadane. Aczkolwiek potwierdzono naukowo, między innymi że ten składnik pomaga w leczeniu reakcji alergicznych zarówno na pyłki, jak i na żywność. W ten sposób chorzy mogli całkowicie wyeliminować bądź ograniczyć przyjmowanie lekarstw. Trzeba podkreślić, że nie prowadzono badań na temat działania MSC, a odchudzania. Krąży jednak wiele opinii ludzi, którzy twierdzą, że to połączenie jest skuteczne w tej kuracji. Należy pamiętać, że ten składnik jest wręcz niezbędnym elementem w wielu procesach, między innymi w produkcji insuliny, do tego wpływa na poziom energii oraz metabolizmu węglowodanów. W ten sposób MSC może odrobinę wpłynąć na utratę wagi, jak i na lepsze oczyszczanie organizmu z toksyn. MSM może być rozwiązaniem na tycie, ale trzeba brać pod uwagę, że najpierw trzeba zaplanować odpowiednią dietę i trening.

  Jak szybko zrzucić brzuch? 10 skutecznych sposobów

MSM skrywa wiele korzystnych właściwości i to jest niezaprzeczalny fakt. Ma wpływ na utrzymanie dobrej kondycji włosów, skóry i paznokci, do tego wpływa na jakość  oraz wytrzymałość stawów, a to niezwykle przydatne u starszych osób oraz u ludzi aktywnych fizycznie, którzy często trenują. Siarka pomaga też w utrzymaniu równowagi zasadowo-kwasowej w organizmie, dzięki temu można kontrolować nadkwasowość.

Dodaj komentarz