jazda na rowerach w zimie

W jakie profesjonalne kurtki rowerowe warto zainwestować?


Kurtki rowerowe to profesjonalna odzież sportowa, która została zaprojektowana i wyprodukowana specjalnie z myślą o wszystkich rowerzystach. Każda z nich dysponuje pożądanymi, określonymi właściwościami, a poszczególne kurtki różnią się między sobą poziomem wodoodporności, ociepleniem oraz designem. Inwestycja w dobrej jakości kurtkę rowerową dostosowaną do pory roku, warunków atmosferycznych i osobistych preferencji to gwarancja przyjemnej i komfortowej jazdy na rowerze, której nie przerwie ani mróz, ani deszcz, ani chłodny wiatr.


Wiatroszczelne i wodoodporne kurtki rowerowe i ich właściwości

Wszystkie profesjonalne kurtki rowerowe dostępne w sprzedaży posiadają pożądane w tym sporcie właściwości wiatroszczelne. Podczas przejażdżek o każdej porze roku rowerzyści są bowiem narażeni na kontakt z wiatrem, przed którym skutecznie chroni dobrej jakości kurtka rowerowa. Przedłużony tył zapewnia należyte zabezpieczenie dolnej części pleców rowerzysty przed przewianiem oraz niweluje odruch poprawiania na sobie odzieży, który może zakłócać płynność jazdy oraz powodować dyskomfort rowerzysty.

Właściwości wiatroszczelne posiadają zarówno klasyczne wiatrówki, jak i zimowe kurtki ocieplane, które wyróżniają się dodatkową warstwą ocieplenia, idealną na chłodne zimowe dni. Wiatrówki są lekkie i dobrze chronią przed podmuchami wiatru, lecz w większości przypadków nie posiadają właściwości wodoodpornych. Jeśli więc zależy nam na tym, aby wybrana kurtka zapewniała dobrą ochronę nie tylko przed wiatrem, ale także deszczem i wilgocią, warto sięgnąć po jej wariant przeciwdeszczowy. Rowerowe kurtki przeciwdeszczowe posiadają klejone szwy oraz są wyposażone w specjalną membranę, która zapobiega przedostawaniu się wody i wilgoci pod kurtkę.

Zimowe kurtki rowerowe i ich właściwości ochronne przed chłodem

Okres zimowy to czas, kiedy wielu rowerzystów chowa swój rower do garażu i pozostawia go w nim aż do wiosny. Wśród miłośników tego hobby nie brakuje jednak także osób, które nie chcą rezygnować z uprawiania swojego ulubionego hobby z tak prozaicznego powodu, jakim są niesprzyjające warunki atmosferyczne. Specjalnie z myślą o nich profesjonalni producenci odzieży rowerowej przygotowali ocieplane kurtki rowerowe, które idealnie sprawdzą się w czasie jazdy w szczególnie wymagających warunkach zimowych. Takie kurtki są wyposażone w dodatkową warstwę ocieplenia, która izoluje ciało rowerzysty od zimna oraz zapewnia mu przyjemne uczucie ciepła.

  Zadbaj o swoją sylwetkę po zimie - jak to zrobić?

Oprócz warstwy ocieplającej, zimowe kurtki rowerowe posiadają właściwości przeciwwiatrowe oraz są wykonane z wodoodpornych materiałów, co dodatkowo zapobiega przenikaniu pod nie wody i wilgoci. Połączenie wszystkich tych właściwości sprawia, że takie kurtki idealnie sprawdzą się na zimowe przejażdżki bez względu na panującą na dworze aurę – możemy z powodzeniem nosić je przy ujemnych temperaturach, w dni, kiedy wieje silny wiatr, a także w czasie opadów śniegu i deszczu. Zimowe kurtki rowerowe świetnie nadają się także na całoroczne wyprawy w wysokie góry, gdzie często nawet poza okresem kalendarzowej zimy panują zimowe warunki.

Dodaj komentarz