posilek

Zamienniki posiłków dla sportowców – czym kierować się przy wyborze?

Jeśli regularny trening stał się częścią Twojego życia, to z pewnością przykładasz coraz większą uwagę do tego, co jesz. Zwiększona aktywność fizyczna wymaga odpowiednio zbilansowanej diety. Nie zawsze jednak jest czas na przygotowywanie zdrowych i pełnowartościowych posiłków. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą dania gotowe MRP. Czym są i jak wybrać te najlepsze? Dowiesz się z niniejszego artykułu.

Mianem MRP określa się gotowe dania będące zamiennikiem tradycyjnych posiłków. Nie są to ani fast foody, ani niezdrowe przekąski. To pełnowartościowe posiłki w formie proszku do rozrobienia, koktajli do picia lub pełnowartościowych batonów, które dostarczają mnóstwa cennych dla zdrowia składników, a do tego są doskonale zbilansowane pod względem odżywczym. Cieszą się one popularnością przede wszystkim wśród sportowców i osób aktywnych fizycznie. Pozwalają bowiem na łatwe dostarczenie organizmowi nie tylko niezbędnej mu do wysiłku energii, ale też ważnych dla prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych w odpowiedniej ilości. By jednak wybrać najlepszy dla siebie produkt, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Sprawdzaj składy

Kupując zamienniki posiłków MRP, koniecznie sprawdź ich skład. Produkt powinien zawierać witaminy i minerały oraz dostarczać dużych ilości białka i błonnika. Powinien zawierać też prawidłowo zbilansowane tłuszcze oraz węglowodany. Warto wybrać dania pozbawione laktozy oraz glutenu. Jeśli jesteś na diecie roślinnej, sięgnij po produkty w 100% wegańskie. Ważne, by w składzie gotowych posiłków nie było szkodliwych dla zdrowia konserwantów.

Wybierz swoją ulubioną formę

Zdrowe, szybkie przekąski MRP mogą występować w różnych formach. Do najpopularniejszych należą zupy, przekąski w formie batona, produkty w proszku czy koktajle. Warto wybrać swoją ulubioną wersję. Na trening z pewnością lepiej sprawdzą się koktajle lub batony, do których zjedzenia nie potrzeba żadnych przygotowań. Z kolei do pracy można wybrać posiłki w formie napoju.

  Ile białka dziennie powinniście jeść?

Znajdź swój ulubiony smak

Bez względu na to, czy stawiasz na przekąski w proszku, czy w formie batona, produkt musi przede wszystkim dobrze smakować. Na stronie https://futuryx.eu/ znajdziesz pyszne i pełnowartościowe gotowe posiłki MRP w różnych smakach. Dostępne są m.in. waniliowe koktajle czy czekoladowe oraz kokosowe batony.

Produkty marki OSHEE Futuryx to idealny wybór dla osób aktywnych fizycznie. Obfitują w witaminy, składniki mineralne, białko i błonnik. Przed lub po treningu znakomicie sprawdzą się gotowe koktajle z linii READ-YX dostępne tutaj: https://futuryx.eu/gotowe-posilki-read-yx. W jednej butelce znajduje się pełnowartościowy posiłek.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą OSHEE Futuryx. Ta funkcjonalna żywność stanowi doskonałe wsparcie dla codziennej diety osób aktywnych fizycznie. Pozwala zaoszczędzić czas, dostarczy Twojemu organizmowi niezbędnej energii i potrzebnych składników odżywczych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *