jak nie przytyc w swieta

Jak nie przytyć w Święta?

Artykuł zaktualizowany


Święta tuż-tuż. Jesteśmy już w największym szale przygotowań!Pojawia się też odwieczny problem – co zrobić, żeby nie przytyć? Niektórzy przejmują się tym bardziej, inni mniej, reszta wcale. Ja wychodzę z założenia, że Święta Bożego Narodzenia są tylko raz w roku i nie warto sobie wszystkiego odmawiać. Wiele potraw pojawia się na naszych stołach tylko z tej okazji. Święta mają być czasem radości, a nie wielkich wyrzeczeń i złego humoru 😉 Warto jednak zachować umiar i nie opychać się do nieprzytomności – to również potrafi zepsuć nastrój.


Czy w święta naprawdę tyjemy?

Dodatkowe kilogramy, które mogą się w tym czasie pojawić, często nie są „prawdziwe” – wynikają z zalegania treści pokarmowej, nagromadzenia wody itp. Zwykle po pewnym (niezbyt długim) czasie znikają same, gdy tylko znów zaczniemy odżywiać się normalnie. Jeśli jednak chcesz zadbać o to, żeby Twoja waga się nie wahała, skorzystaj z kilku prostych rad.


Nie przejadaj się

Możesz próbować wszystkiego, na co masz ochotę. Weź jednak pod uwagę, że zapewne będzie tego sporo – nie nakładaj sobie ogromnych porcji. Mniejsze również zaspokoją Twoją ciekawość. Dzięki temu, poznasz smak wszystkich potraw bez uczucia ciężkości i przejedzenia. Jedz powoli!


Przygotuj lżejsze wersje tradycyjnych potraw

To opcja dla osób, które przygotowują świąteczne dania lub mogą jakoś wpłynąć na osobę, która je robi. W internecie można znaleźć wiele pomysłów na odchudzenie tradycyjnych posiłków. 

  Gumowa podłoga do siłowni - Rady od Specjalistów POWER Rubber

Np. w sałatce jarzynowej możesz zastąpić majonez jogurtem naturalnym, smażone potrawy zamienić na gotowane lub pieczone czy dosypać mniej cukru do kompotu. Sposobów jest naprawdę mnóstwo.


Spędzaj czas aktywnie

Nie spędzaj całego czasu przed telewizorem. Wybierz się z bliskimi na długi, świąteczny spacer. To zrobi lepiej Wam wszystkim 🙂 Pobaw się trochę z najmłodszymi członkami rodziny – na pewno zarażą Cię swoją energią i nie pozwolą siedzieć w miejscu.


Zajmij się czymś 

Dużo wolnego, niezagospodarowanego czasu sprzyja wycieczkom do lodówki. Znajdź sobie jakieś zajęcie, które pozwoli Ci nie myśleć ciągle o świątecznych pysznościach.


Podejdź rozsądnie do słodyczy spod choinki

Jeśli dostaniesz w prezencie słodycze, nie jedz wszystkich naraz z myślą, że od jutra się odchudzasz. To bez sensu. Lepiej podzielić je na małe porcje i sięgać po nie przez najbliższe tygodnie. Powiedzcie szczerze – przejmujecie się w Święta swoją wagą? Ja raczej podchodzę do tego na luzie. Bo czy kilka dni w roku może trwale zaszkodzić sylwetce? Raczej nie. Jeśli już zdarzy Wam się świąteczne przejedzenie, polecam zieloną herbatę, jest niezastąpiona ;)) A spacer na pewno pomoże bardziej, niż leżenie!

  Jaki wybrać prezent dla sportowca?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.