jak nie przytyc w swieta

Jak nie przytyć w Święta?


Święta tuż-tuż. Jesteśmy już w największym szale przygotowań!Pojawia się też odwieczny problem – co zrobić, żeby nie przytyć? Niektórzy przejmują się tym bardziej, inni mniej, reszta wcale. Ja wychodzę z założenia, że Święta Bożego Narodzenia są tylko raz w roku i nie warto sobie wszystkiego odmawiać. Wiele potraw pojawia się na naszych stołach tylko z tej okazji. Święta mają być czasem radości, a nie wielkich wyrzeczeń i złego humoru 😉 Warto jednak zachować umiar i nie opychać się do nieprzytomności – to również potrafi zepsuć nastrój.


Czy w święta naprawdę tyjemy?

Dodatkowe kilogramy, które mogą się w tym czasie pojawić, często nie są „prawdziwe” – wynikają z zalegania treści pokarmowej, nagromadzenia wody itp. Zwykle po pewnym (niezbyt długim) czasie znikają same, gdy tylko znów zaczniemy odżywiać się normalnie. Jeśli jednak chcesz zadbać o to, żeby Twoja waga się nie wahała, skorzystaj z kilku prostych rad.


Nie przejadaj się

Możesz próbować wszystkiego, na co masz ochotę. Weź jednak pod uwagę, że zapewne będzie tego sporo – nie nakładaj sobie ogromnych porcji. Mniejsze również zaspokoją Twoją ciekawość. Dzięki temu, poznasz smak wszystkich potraw bez uczucia ciężkości i przejedzenia. Jedz powoli!


Przygotuj lżejsze wersje tradycyjnych potraw

To opcja dla osób, które przygotowują świąteczne dania lub mogą jakoś wpłynąć na osobę, która je robi. W internecie można znaleźć wiele pomysłów na odchudzenie tradycyjnych posiłków. 

Np. w sałatce jarzynowej możesz zastąpić majonez jogurtem naturalnym, smażone potrawy zamienić na gotowane lub pieczone czy dosypać mniej cukru do kompotu. Sposobów jest naprawdę mnóstwo.

  Rolowanie powięzi - czy to dobry sposób na przyspieszenie regeneracji?

Spędzaj czas aktywnie

Nie spędzaj całego czasu przed telewizorem. Wybierz się z bliskimi na długi, świąteczny spacer. To zrobi lepiej Wam wszystkim 🙂 Pobaw się trochę z najmłodszymi członkami rodziny – na pewno zarażą Cię swoją energią i nie pozwolą siedzieć w miejscu.


Zajmij się czymś 

Dużo wolnego, niezagospodarowanego czasu sprzyja wycieczkom do lodówki. Znajdź sobie jakieś zajęcie, które pozwoli Ci nie myśleć ciągle o świątecznych pysznościach.


Podejdź rozsądnie do słodyczy spod choinki

Jeśli dostaniesz w prezencie słodycze, nie jedz wszystkich naraz z myślą, że od jutra się odchudzasz. To bez sensu. Lepiej podzielić je na małe porcje i sięgać po nie przez najbliższe tygodnie. Powiedzcie szczerze – przejmujecie się w Święta swoją wagą? Ja raczej podchodzę do tego na luzie. Bo czy kilka dni w roku może trwale zaszkodzić sylwetce? Raczej nie. Jeśli już zdarzy Wam się świąteczne przejedzenie, polecam zieloną herbatę, jest niezastąpiona ;)) A spacer na pewno pomoże bardziej, niż leżenie!


 

Dodaj komentarz