kobieta robi pompki w domu

Jak dbać o formę przy zamkniętych siłowniach?


Pandemia wymusiła wiele zmian w codziennym życiu. Siłownie pozostają zamknięte, sporty zespołowe nie są zbyt bezpieczne do uprawiania, zresztą także tutaj wprowadzone zostały bardzo poważne obostrzenia. Najbezpieczniej jest pozostawać w domu. A co wtedy? Wcale nie trzeba przytyć i stracić formy, wystarczy tylko odpowiednio podejść do tej sprawy i nie stracić motywacji.


Nie tylko siłownia – ćwiczyć można wszędzie!

Siłownia czy klub fitness wydają się najodpowiedniejszym miejscem do uprawiania aktywności fizycznej. Pozwalają pozostać zmotywowanym do działania, skoro wymagają opłat i fizycznego przemieszczenia się na miejsce – wykupienie karnetu samo w sobie potrafi zdziałać cuda i zachęcić do ruszania się. Mimo to nie tylko takie miejsca są odpowiednie do tego, by ćwiczyć – to można robić wszędzie!

Nie szukaj wymówek, szukaj możliwości. Wygospodarowanie nawet piętnastu minut na aktywność fizyczną jest już bardzo dobrym wynikiem – w końcu od czegoś trzeba zacząć. Jeżeli jesteś zdania, że w domu to nie to samo, bo na siłowni ma się odpowiednie przyrządy – po prostu zaopatrz się w paraletki do ćwiczeń i inne akcesoria. Nie muszą być duże i zajmować wiele miejsca, za to z pewnością urozmaicą Twój trening domowy.

Zalety ćwiczeń w domu

Ćwiczenie w domu pozwoli Ci zadbać o siebie i swoją formę w sposób jak najbardziej dla Ciebie komfortowy. Rozpocznij ćwiczenia w dowolnym momencie, zawsze wtedy, gdy znajdziesz na to trochę czasu. Możesz sobie nawet umilić ten czas oglądaniem ulubionego serialu, bo czemu nie? W domu masz możliwości, o których nie ma mowy w miejscach publicznych. Nie musisz się też przejmować swoim wyglądem, czy obawiać się, że ktoś Cię będzie obserwował.

  Dokonaj fit metamorfozy swojego ciała

W domu możesz czuć się całkowicie swobodnie. Nie martw się też, takie domowe ćwiczenia wcale nie muszą być nudne – możesz je sobie urozmaicić na wiele sposobów, w tym również decydując się na treningi z filmikami instruktażowymi, czy przy użyciu odpowiednich akcesoriów, takich jak paraletki drewniane.

Paraletki drewniane i inne przedmioty do ćwiczeń domowych

Wcale nie musisz inwestować w drogi sprzęt, który zajmuje sporo miejsca. Wystarczą Ci tylko drobne przedmioty, które uczynią Twój trening dużo bardziej urozmaiconym. Dużą pomocą mogą tu być paraletki do ćwiczeń. To przyrządy, które służą do robienia pompek. Jeżeli nie masz na tyle siły lub umiejętności, by zrobić pompki samodzielnie, takie uchwyty będą bardzo użyteczne. Ćwiczyć możesz, z czym chcesz – skakanką, hula-hop, gumami do fitnessu, stepperem – sam wybierz, czego potrzebujesz.

Dbaj o formę w domu, pozostań zdrowy i bezpieczny

Paraletki drewniane doskonale sprawdzają się w warunkach domowych. Są trwałe i wytrzymałe, przez co posłużą Ci przez dłuższy czas i pomogą Ci ćwiczyć coraz lepiej – pompki będą wykonywane bardziej umiejętnie i uda Ci się zrobić ich więcej. Pozostawanie w domu w dobie zamknięcia siłowni wcale nie musi równać się przybraniu na wadze, wystarczy tylko znaleźć w sobie trochę motywacji. A ją możesz znaleźć razem ze wsparciem Sensei – marki, która dostarczy Ci przyrządy do zachowania dobrej kondycji.

Dodaj komentarz