trener personalny

Trening personalny – co warto wiedzieć?


Decydując się na rozpoczęcie regularnej aktywności fizycznej często nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, że marzenie o idealnej sylwetce może się zrealizować dopiero wtedy, kiedy podejdziemy do tematu z rozwagą i pełnym zaangażowaniem.

Skuteczny trening to taki, który nie tylko pozwala na spalenie kalorii, ale przede wszystkim dba o całe ciało i nie powoduje żadnych przeciążeń organizmu.Jeżeli chcesz mieć pewność, że wykonujesz prawidłowo ćwiczenia na siłowni czy w klubie fitness, skorzystaj z planu treningowego, który przygotuje dla Ciebie trener personalny! Oczywiście taki, któremu będziesz mógł zaufać!


Jaki powinien być dobry trener personalny?

W ostatnich latach zawód trenera stał się bardzo popularną profesją. W klubach fitness czy na siłowniach możemy spotkać kilku trenerów, którzy proponują nam indywidualny trening, zapewniając o wspaniałych efektach współpracy. Czym zatem kierować się przy wyborze odpowiedniego kandydata? Po czym poznać dobrego trenera personalnego?

Przede wszystkim warto skupić się na kilku podstawowych czynnikach mających wpływ na to, że jesteś pod opieka właściwej osoby. Trener personalny powinien przede wszystkim:

 • Posiadać odpowiednie kwalifikacje
 • Sport powinien być jego pasją
 • Dobrze byłoby, gdyby wygląd trenera był jednocześnie jego wizytówką
 • Brać udział w szkoleniach i stale poszerzać swoją wiedzę w zakresie pracy z podopiecznym
 • Właściwie motywować Cię do podejmowania aktywności fizycznej
 • Być punktualny i zawsze stawiać się na czas do swojego klienta
 • Być każdorazowo przygotowany do każdych zajęć i wiedzieć, jaki rodzaj treningu danego dnia ma z Tobą wykonać
 • Zdawać sobie z sprawę ze swojej wiedzy i nie wykraczać poza nią, jeżeli nie jest do tego przygotowany i kompetentny
 • Być uśmiechnięty i charyzmatyczny, żeby dawać dobry przykład swoim podopiecznym
  Jak wybrać dobrą maskę antysmogową?

Kto może zostać trenerem personalnym?

Przede wszystkim wybierając taką profesję w swoim życiu, trzeba mieć świadomość, że jest to bardzo odpowiedzialny zawód. Trener to osoba, która musi czuwać nad poprawnym wykonywaniem ćwiczeń przez swoich podopiecznych i troszczyć się o ich zdrowie podczas zajęć. Jego zadaniem jest także wsparcie swojego klienta pod kątem diety i suplementacji. Trener personalny to rodzaj wolnego zawodu, który nie jest regulowany prawnie. Oznacza to, że nie istnieją żadne obostrzenia nakazujące osobom pracującym w tej profesji legitymować się kursem lub innymi uprawnieniami.

Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że chodzi tutaj o Twoje zdrowie i bezpieczeństwo. Jeżeli chcesz  trenować z pasją i jednocześnie mieć pewność, że osoba która prowadzi z Tobą zajęcia jest w 100% kompetentna, (skończyła skończyła studia sportowe lub ukończyła specjalistyczny kurs trenerski w renomowanej szkole) to koniecznie na początku rozmowy podejmij temat kwalifikacji trenerskich.

Co zyskasz współpracując z trenerem personalnym?

Kiedy czujesz, że wybrałeś już odpowiednią osobę, z którą chcesz podjąć dłuższą współpracę, pozostaje odpowiedź na pytanie: „W czym może mi pomóc trener personalny?”. Jego zadanie polega na:

 • Rozpisaniu Tobie odpowiedniego treningu  z uwzględnieniem nawyków żywieniowych, rodzaju wykonywanej pracy oraz dotychczasowej aktywności fizycznej,
 • Dokonaniu pomiarów Twojego organizmu z uwzględnieniem tkanki tłuszczowej, mięśniowej, ilości wody w organizmie,
 • Pokazaniu Ci odpowiedniej techniki wykonywania ćwiczeń, abyś uniknął różnego rodzaju przeciążeń mięśni oraz innych kontuzji,
 • Kontrolowaniu Twoich postępów oraz czuwania nad realizacją celów treningowych
 • Dostosowaniu ćwiczenia do Twoich postępów i zwiększającego się zakresu ruchu w stawach
 • Wsparciu i motywacji, żebyś dążył do celu i nie zaprzestał treningów nawet, jak pojawi się niechęć czy zwątpienie.

EMS – Twój zestaw indywidualnych ćwiczeń

Jednym z rodzajów treningu personalnego jest trening EMS. To elektrostymulacja mięśni prądem, której skuteczność w modelowaniu sylwetki w prosty i szybki sposób znana jest w całej Europie. Ten trening ciała skupia całą swoją uwagę na impulsach elektrycznych, które poprzez specjalne elektrody trafiają prosto do Twoich mięśni, nawet tych położonych głęboko w ciele. Dzięki temu przez kilkadziesiąt minut (bo właśnie tyle trwa EMS) pracujesz na najwyższych obrotach!

  Naturalne sposoby na trądzik. Co robić, a czego unikać?

W trakcie zajęć wykonujesz ćwiczenia indywidualnie dopasowane do swoich możliwości, a trener patrząc na Twoje postępy z każdym kolejnym treningiem i  po wcześniejszej konsultacji z Tobą podwyższa poziom lub intensywność wykonywanych ćwiczeń. EMS działa w trosce o Twoje zdrowie, ponieważ pracujesz tutaj tylko z ciężarem własnego ciała. Nie ma mowy o kontuzjach, dlatego ten rodzaj treningu jest także często polecany przez rehabilitantów, aby powrócić do pełnej sprawności po chorobie.

Trener personalny, który prowadzi z Tobą treningi EMS w naszym studio BodyTec20, stale Cię motywuje i zmienia Twoje nawyki. Przyjdź do Studia treningu EMS w Warszawie BodyTec20 i przekonaj się, że nasz zespół profesjonalistów potrafi zrobić dla Ciebie naprawdę dużo! Pozbędziesz się kompleksów i z uśmiechem spojrzysz w lustro!

Dodaj komentarz