sposoby na trądzik

Naturalne sposoby na trądzik. Co robić, a czego unikać?


Zwykle trądzik leczy się, stosując różne środki lecznicze oraz zabiegi kosmetyczne. Jednak czasem efekty nie są zadowalające, a trądzik ciągle wraca. Wtedy warto spróbować naturalnych sposobów, które są łatwe, a ich skuteczność może zaskoczyć.


Zioła i domowe maseczki na trądzik

Napary ziołowe są najprostszym i najtańszym sposobem wspomagającym walkę z trądzikiem. Zaleca się pić napar z bratka, pokrzywy, skrzypu, rumianku lub korzenia cykorii. Zioła te wspomagają oczyszczenie organizmu, a napar z bratka można stosować również w formie toniku do twarzy.

W przypadku zmian skórnych spowodowanych zaburzoną przemianą materii zaleca się pić mieszankę ziołową złożoną z kłącza perzu, ziela bratka, korzenia cykorii podróżnika. Godna polecenia jest także mieszanka ziołowa z bratka, skrzypu i mniszka lekarskiego, ponieważ pobudza procesy metaboliczne i działa moczopędnie. Oprócz naparów można sięgnąć po tabletki zawierające wyciąg ze skrzypu polnego i pokrzywy.

Naturalnych maseczek na trądzik jest bardzo wiele do wyboru. Można wybrać te ziołowe maseczki lub ze składników, które znajdziemy w każdej kuchni. Ważne jest, by maseczka ziołowa miała konsystencję papki, a na maseczkę trzeba nałożyć warstwę ligniny. Przykładowa maseczka ziołowa zawiera: siemię lniane, szałwię, kwiat bzu czarnego, mąkę ziemniaczaną, koszyczek rumianku i nostrzyk. Inną domową maseczką jest pasta z miodu i cynamonu lub okłady z czosnku, które trzeba stosować tylko w miejscach chorobowych.

Maseczka z kurkumy i oleju kokosowego działa antybakteryjnie, podobnie jak czosnek. Działanie wysuszające ma sok z cytrusów, trzeba go nakładać tylko na wypryski, a nie na całą twarz. Poza tym można użyć pasty do zębów lub sody oczyszczonej, aby podsuszyć i zmniejszyć pryszcze. Sprawdź też jak zadbać o skórę używając kosmetyków naturalnych firmy Clochee.


Czego unikać w walce z trądzikiem?

Niekorzystnie na stan cery wpływa wysoko przetworzona żywność, słodycze, fast food, słone i pikantne przekąski. Poza tym niewskazane są gazowane napoje, ostre przyprawy, a także alkohol. Podczas walki z trądzikiem częstym błędem jest wyciskanie wyprysków. Niestety to prowadzi do pojawiania się coraz większej ilości wyprysków skórnych. Poza tym osoby cierpiące na trądzik bardzo często nie stosują kremów nawilżających, co prowadzi do nadmiernego wysuszenia skóry, a w konsekwencji do wytwarzania nadmiernej ilości sebum.

  Czy warto wybrać oryginalne buty Reebok Classic?

Skórę trądzikową trzeba oczyszczać, wykonywać peelingi, lecz nie wolno zapominać o regularnym nawilżaniu. Ponadto nie wolno wystawiać skóry na słońce lub stosować kremy z filtrem UV. Wpływ na problem trądziku ma silny stres i przemęczenie, dlatego warto się wysypiać i unikać sytuacji stresujących.


 

Dodaj komentarz