sportowiec z torbą na ramieniu idzie na siłownie

Torby sportowe na siłownie – jakie powinny być?

Artykuł zaktualizowany


Trening siłowy, wytrzymałościowy, czy chociażby wydolnościowy to obecnie nic spektakularnego. Niemal każdy z nas uprawia sport, wiedząc, jak pozytywny ma on wpływ na pracę całego organizmu – nie tylko mięśni. Naukowo udowodniono, że nawet umysł lepiej pracuje, gdy postaramy się o odpowiednie warunki fizyczne i zbilansowaną dietę. Regularne wizyty na siłowni, basenie lub w klubach sportowych nie są więc niczym zaskakującym.


Warto jednak wiedzieć, jakie wyposażenie należy sobie przygotować, by cieszyć się komfortem korzystania z tych obiektów. Jednym z podstawowych elementów są m.in. torby sportowe, które powinny być nie tylko pojemne, ale również wygodne i funkcjonalne. Jakie cechy powinny one posiadać? Spieszymy z tłumaczeniem.

Najważniejsze cechy dobrej torby sportowej

Każda torba sportowa powinna mieć minimum 3 przegródki niezależne od siebie. Dzięki temu możemy oddzielić czyste ubrania od przepoconego stroju sportowego i obuwia. Oczywiście im więcej funkcjonalnych schowków tym lepiej, gdyż warto znaleźć dodatkowe miejsce na wodę, sprzęt elektroniczny (np. odtwarzacz muzyki), czy chociażby dokumenty. Trzy to jednak definitywna podstawa, która zapewni maksimum wygody.

Musi być ona również pojemna i chociaż jedna kieszeń powinna zapewnić wentylację i odpowietrzniki. Każdy, kto regularnie trenuje, zna sytuacje, gdy otwierając torbę bez wydajnego systemu wentylacji, poczuł zgromadzone wszystkie nieprzyjemne zapachy przepoconego obuwia lub garderoby, np. skarpet lub poliestrowych spodenek. Bez wątpienia nie jest to nic przyjemnego, lecz można tego uniknąć.

Koniecznie przeczytaj  Jaki żel energetyczny wybrać dla biegacza na maraton?

Funkcjonalność i niezawodność przede wszystkim

Torby sportowe najczęściej służą nam do przechowywania stroju, suplementów, obuwia i wody, czasem może okazać się, że sprawdzą się w czasie krótkich wyjazdów. Są poręczne i wygodne, więc na kilkudniowy wyjazd stanowią świetną alternatywę dla klasycznej walizki. Powinny być więc także wodoodporne i posiadać chociaż jeden system umożliwiający zabezpieczenie dobytku.

Skoro znasz już tajemnice i wiesz, jak wybrać najlepsze torby sportowe, pozostaje jedynie udać się do sklepu i znaleźć produkt, który spełni Twoje oczekiwania. Będąc świadomym klientem, dużo szybciej wyselekcjonujesz i odrzucisz asortyment, który nie spełni podstawowych kryteriów. Automatycznie problem będzie o wiele mniejszy, co skróci czas zakupu. Pamiętaj, że torby sportowe mogą stanowić również doskonały pomysł na prezent dla kogoś spośród Twoich bliskich. Jeśli nie jest to osoba aktywna, może w ten sposób zmobilizujesz ją do wysiłku.

Koniecznie przeczytaj  Czy kółka gimnastyczne to dobry przyrząd do treningu?

 

Oceń ten artykuł!
[Ocena: Średnia: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *