Produkty_z_naturalnym_kolagenem

„Eliksir młodości”, czyli zbawienne działanie naturalnego kolagenu.


Kto z nas nie chciałby mieć wiecznie gładkiej i jędrnej cery? Od wieków ludzkość poszukuje sposobów na zwolnienie procesów starzenia się skóry i jak najdłuższego utrzymanie młodego wyglądu.  Odpowiedzią na te poszukiwania mogą być kosmetyki z naturalnym kolagenem w składzie. Naturalny kolagen nie bez powodu jest powszechnie znany jako „eliksir młodości. To właśnie on sprawia, że nasza skóra jest piękna i elastyczna, a przebarwienia są mniej zauważalne. Poniżej dowiecie się więcej na temat tego wyjątkowego białka i jego działania.


Kolagen naturalny – co musisz wiedzieć?

Kolagen jest białkiem, które znajduje się we wszystkich strukturach ludzkiego ciała. Jest w naszej skórze, tkance łącznej, więzadłach, ścięgnach oraz chrząstkach. Nie sposób więc zaprzeczyć temu, że ma kluczowe znaczenie w działaniu organizmu. Jest odpowiedzialny nie tylko za utrzymywanie jędrności i elastyczności komórek, ale ogrywa także rolę w gojeniu się ran i blizn po trądziku. Mimo, że jest on produkowany samoistnie przez nasze ciało, to wraz z wiekiem ta produkcja spada. Badania dowodzą, że dzieje się to już wraz z osiągnięciem 25. roku życia! 5 lat później następuje niedobór kolagenu – więcej go ubywa, niż organizm wytwarza. Niestety jest go nie tylko mniej, ale spada też jego jakość. Co więcej, swoim stylem życia możemy ten proces przyśpieszyć jeszcze bardziej. Na rozpad kolagenu mają wpływ takie czynniki, jak:

  • nadmierna ekspozycja na słońce,
  • palenie papierosów,
  • spożywanie alkoholu,
  • stres, a w szczególności ten długotrwały.

Co możemy zrobić, aby wspomóc tworzenie kolagenu? Powinniśmy przede wszystkim prowadzić zdrowy tryb życia. Kluczowa jest także dieta i dostarczanie odpowiedniej ilości żelaza oraz witaminy C. Są to dwa kluczowe składniki w syntezie naturalnego kolagenu. Nie bez znaczenia jest również uprawianie sportu.

  Jaki wybrać prezent dla sportowca?

Skutki niedoboru kolagenu w skórze

Kolagen naturalny stanowi aż blisko 70-75% skóry. To właśnie dlatego wraz z jego utratą, skóra przestaje mieć takie właściwości, jak dotąd i widać coraz więcej oznak starzenia się. Cera nie jest już sprężysta i elastyczna, tylko zwiotczała i opadnięta. Na twarzy można zauważyć pojawiające się kolejne zmarszczki i bruzdy. Również cienie pod oczami, blizny i przebarwienia mogą stać się bardziej widoczne. Ku zmartwieniu wielu kobiet, to właśnie twarz i szyja są pierwszymi miejsca, w których dostrzega się niedobór kolagenu. Jednak na tym nie koniec przykrych skutków. Jednym z nich jest również odkładanie się tłuszczu w biodrach i udach, czyli pojawienia się cellulitu.

Gdzie szukać naturalnego kolagenu?

Chcąc spowolnić proces starzenia się skóry twarzy i szyi, warto sięgnąć po dodatkowe źródła naturalnego kolagenu, a jest ich coraz więcej! Najpopularniejszą formą są kremy z naturalnym kolagenem. Są komfortowe w użyciu i łatwo wprowadzić je do codziennej pielęgnacji. Warto pamiętać o bardzo prostym sposobie, który poprawi wchłanianie się tego białka. Krem należy wmasowywać i wklepywać na wilgotną skórę. Nie należy zapominać także o skórze pod oczami i zaopatrzyć się również w produkt z naturalnym kolagenem, który jest jej specjalnie dedykowany. Alternatywą mogą być zastrzyki kolagenowe, które są wykonywane wzdłuż zmarszczek oraz bruzd. Aby zabieg przyniósł oczekiwane efekty, należy wykonać co najmniej dwa zastrzyki z ok. 3-tygodniową przerwą. Trwałość takiego zabiegu zazwyczaj wynosi od 3 do 9 miesięcy.

2 thoughts on “„Eliksir młodości”, czyli zbawienne działanie naturalnego kolagenu.

    1. Cześć, suplementacja kolagenem nie została jednoznacznie określona jako skuteczna, gdyż jest jeszcze mało badań, które jednoznacznie stwierdzają wystarczającą jego wchłanialność z suplementów czy kremów. W tym przypadku warto skupić się na zbilansowanej diecie, która pozwoli zmaksymalizować produkcję kolagenu. Możesz pomyśleć o dodatkowej suplementacji wapnia, magnezu oraz witaminy D.

Dodaj komentarz