umiesniona kobieta

Dokonaj fit metamorfozy swojego ciała


Zdrowy tryb życia oparty na właściwym odżywianiu i regularnych ćwiczeniach stał się ostatnimi czasy modnym trendem promowanym przez największe gwiazdy. Ogromną zaletą takiego zdrowego stylu życia jest dobre samopoczucie, jakie nam gwarantuje, jednak większość osób decydujących się na rozpoczęcie diety i treningów robi to z zupełnie innych pobudek.

Cel, jaki im przyświeca, to najczęściej metamorfoza ciała. Chcą mieć smukłą sylwetkę i wyrzeźbione mięśnie, aby wyglądać i czuć się atrakcyjnie. Na szczęście połączenie diety i treningów działa kompleksowo – z jednej strony pozwala zadbać o wygląd naszego ciała, z drugiej zaś strony poprawia jego kondycję.


Czy Twoje ciało potrzebuje fit metamorfozy?

Być może Ty również powinieneś/powinnaś zmienić styl życia na zdrowszy? Jeśli Twoja forma fizyczna pozostawia wiele do życzenia, brakuje Ci kondycji i nawet wejście na piętro wywołuje u Ciebie zadyszkę, rozważ przejście na zdrowszą dietę i wdrożenie regularnych treningów, które poprawią ogólne funkcjonowanie Twojego organizmu, a z czasem pozwolą mu działać na pełnych obrotach. Jeśli masz kompleksy na punkcie swojego wyglądu, czujesz się nieatrakcyjnie z powodu wagi lub niezbyt kształtnej figury, to również znak, że potrzebujesz zmiany. Metamorfoza ciała zarówno zewnętrzna, jak i wewnętrzna, to nie jest cel łatwy do osiągnięcia, ale jednak możliwy do zrealizowania. Potrzebna nam tylko motywacja i odpowiednie narzędzia.

Jak zafundować sobie metamorfozę ciała?

Aby zadbać kompleksowo o swoje ciało i zafundować mu efektywną metamorfozę, warto zgłosić się po pomoc do specjalistów, doświadczonych trenerów i dietetyków, którzy wiedzą jak tworzyć plany dietetyczne i treningowe dostosowane do potrzeb, możliwości i preferencji swoich podopiecznych. Tacy eksperci podpowiedzą Ci jakie rozwiązania będą dla Ciebie najlepsze, czyli jakie pozwolą Ci osiągać najlepsze wyniki bez nadmiernych wyrzeczeń i poświęceń. Nie chodzi przecież o to, by dążyć do wyznaczonego celu za wszelką cenę, tym bardziej, że przeciążanie organizmu wyrządza mu więcej szkody niż pożytku, z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Profesjonalni trenerzy i dietetycy uchronią Cię przed takimi błędami, a do tego mogą również skutecznie zmotywować Cię do pracy nad sobą.

  Body sculpt – jak wyrzeźbić piękną sylwetkę?

Jak zadbać o to, by efekty metamorfozy były trwałe?

Wiele osób po zakończeniu diety i treningów narzeka na tzw. efekt jojo, czyli powrót do poprzedniej wagi. Wynika to z niewłaściwego podejścia do odżywiania i ćwiczeń. Niektórym wydaje się, że kilka tygodni lub miesięcy wyrzeczeń zapewni im piękny wygląd do końca życia, dlatego po zakończeniu odchudzania bez wahania wracają do starych przyzwyczajeń, czyli ciągłego przesiadywania przed telewizorem w towarzystwie wysokokalorycznych przekąsek. Tymczasem zdrowy tryb życia to zmiana, która powinna zagościć w naszym życiu na stałe. Ale bez obaw, wcale nie musi się wiązać z wyrzeczeniami. Profesjonalni dietetycy i trenerzy ze Strefy Przemian potrafią tak skomponować nasz plan dietetyczny i plan treningowy, że ich stosowanie nie tylko nie będzie stanowić problemu, ale wręcz będzie nam sprawiać przyjemność. I co ważne, pozwoli pozbyć się od zbędnych kilogramów na dobre!

Dodaj komentarz