rower cross

Planujemy wycieczkę rowerową od A do Z. Z nami na pewno się uda!


Obostrzenia związane z koronawirusem powoli maleją, dlatego też dla zdrowia psychicznego warto wyjść z domu. Polecamy Wam wycieczki rowerowe. Ale jak je zaplanować? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć. Jeżeli jesteście ciekawi, o czym musicie pamiętać, koniecznie skorzystajcie z naszego krótkiego poradnika.


Planowanie czas zacząć!

Niezależnie czy wybieracie się na krótką czy długą wycieczkę rowerem, koniecznie musicie sprawdzić stan techniczny swojego jednośladu. Dzięki temu unikniecie przykrych niespodzianek, które zwyczajnie mogą popsuć Wam humor. Oczywiście jeżeli to dopiero pierwsza wycieczka w tym sezonie, musicie także umyć rower i nasmarować łańcuch. Bardzo ważne jest sprawdzenie hamulców, wszak to one w dużej mierze odpowiadają za bezpieczeństwo.

Niezbędne jest także przetestowanie przerzutek, których praca powinna być płynna. Jeżeli jednak Wasz rower niespecjalnie już nadaje się do jazdy, to być może czas pomyśleć o nowym. Naszym zdaniem doskonałym wyborem są rowery Kellys, które zachwycają wyjątkową jakością, estetyką, ale i korzystną ceną.

rower miejski
Materiał partnera

Wybierz trasę rowerową

Jak to mówią: „przezorny zawsze ubezpieczony”, dlatego też nie warto iść na żywioł, lecz zdecydowanie lepiej zaplanować całą wycieczkę rowerową, w tym wybór trasy. Warto zauważyć, że w Polsce jest naprawdę sporo ścieżek rowerowych, o różnym poziomie trudności, zatem każdy znajdzie coś dla siebie, co spełni jego oczekiwania. Jednak musicie pamiętać, że obecnie poruszanie się w maseczkach w każdym miejscu publicznym jest obowiązkowe, dlatego też musicie mieć założoną maseczkę.

Bądźmy szczerzy, jazda w niej niektórym osobom przeszkadza, ale pamiętajcie, że nałożonych restrykcji trzeba przestrzegać, gdyż tak stanowi prawo, a jeżeli wszyscy dostosujemy się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia, to jest duża szansa, że epidemia koronawirusa szybko minie. Oczywiście możecie nie zakładać maseczki, jeżeli będziecie jeździć po ścieżkach rowerowych znajdujących się w lesie, jednak zazwyczaj ich poziom trudności jest wyższy. 

rowery w gory
Materiał partnera

Strój to podstawa

Czasami wydaje nam się, że nic już nas nie zadziwi, ale okazuje się, że jesteśmy w błędzie. Sądziliśmy, że widzieliśmy już wszystko, po tym jak zobaczyliśmy turystkę w szpilkach, która szła na Giewont. Zwyczajnie głupota ludzi nas jeszcze zaskakuje. Nie tylko w szpilkach kobiety chodzą po górach, ale także jeżdżą na rowerze. A jak wiadomo jest to bardzo niebezpieczne i w żadnym przypadku nie można wyglądu stawiać wyżej niż bezpieczeństwa.

Dlatego też przypominamy, że strój na wycieczkę rowerową ma być wygodny, a  spodnie nie mogą mieć szerokich nogawek. Bardzo ważne jest także dobranie odpowiedniego obuwia sportowego, może być to z twardszą podeszwą. Nie zapomnijcie jeszcze o kasku czy  ochraniaczach na łokcie i kolana. 

Prowiant – im mniej, tym lepiej

Nie można jeszcze zapomnieć o zabraniu ze sobą prowiantu, ale tutaj zasada jest jedna, czyli im mniej, tym lepiej. Nie oznacza to oczywiście, że nie należy pakować jedzenia, lecz należy zachować umiar. Najważniejsze jest nawodnienie, czyli koniecznie trzeba zabrać ze sobą wodę niegazowaną, ewentualnie napój izotoniczny. Jeżeli poczujecie się słabo, to przyda się Wam jeszcze batonik energetyczny, który doda Wam energii. Można także spakować kanapki czy owoce oraz małe przekąski, ważne, aby plecak czy torba nie uginały się od jedzenia, gdyż zwyczajnie będzie Wam niewygodnie.

Jeżeli jednak wasza wycieczka ma być bardzo długa, to wtedy kanapki warto spakować, ale zwróćcie uwagę z czym je robicie, szczególnie gdy jest ciepło, gdyż np. szynka może się zepsuć, podobnie jak jajko. Gdy już spakujemy jedzenie i picie, przyda się jeszcze włożenie do plecaka plastrów i wody utlenionej, które sprawdzą się w razie wypadku. Można także pomyśleć o małym zestawie narzędzi, w razie gdyby doszło do awarii roweru. Jeżeli dojdzie do przebicia dętki, przydadzą się łatki, które nie są drogie, a na pewno spełnią swoją funkcję w razie awarii.

Jeżeli skorzystacie z naszych rad, to gwarantujemy, że wycieczka rowerowa będzie udana. Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Wam ładnej i bezdeszczowej pogody, wtedy frajda z jazdy na rowerze będzie jeszcze większa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *