gumowa podłoga w siłowni

Gumowa podłoga do siłowni – Rady od Specjalistów POWER Rubber


Wybór gumowej podłogi to kluczowa kwestia w tworzeniu siłowni. Odpowiednio dobrane maty zapewniają bezpieczeństwo, a także komfort podczas wykonywania treningu. Przed ostateczną decyzją, warto stosować się do rad specjalistów POWER Rubber, którzy mają ogromną wiedzę i doświadczenie w tej branży.


Jakie cechy powinna posiadać podłoga do siłowni?

Wybór podłogi do siłowni zależy przede wszystkim od zastosowania pomieszczenia, w tym rodzaju zajęć, które będą prowadzone. Należy dopasować ją również do używanego sprzętu.

Wybierając podłogę na siłownię, musi ona spełniać określone kryteria. Powinna przede wszystkim:

  • cechować się wytrzymałością na ciężki sprzęt;
  • cechować się antystatycznością, która zapobiega przesuwaniu się maszyn i poślizgnięcia się;
  • prosta w pielęgnacji;
  • łatwa w montażu i demontażu;

Jak wybrać gumową podłogę do siłowni?

POWER Rubber oferuje kilka rodzajów gumowych podłóg do siłowni, które różnią się grubością, sposobem instalacji, a tym samym przeznaczeniem.

W ofercie sklepu znajdziemy:

  1. Maty do martwego ciągu – ten rodzaj mat jest dedykowany pomieszczeniom, w których używane będą największe ciężary. Pozwana za swobodne upuszczanie obciążonej sztangi nawet z dużej wysokości, a przy tym nie niszczy ani posadzki, ani obciążników. Mata składa się z elementów, które spina się specjalnymi połączeniami. W ten sposób uzyskuje się jednolitą powierzchnię. Do wyboru jest kilka rodzajów grubości mat od 37 do 80 mm.
  2. Mata gumowa puzzle – ten rodzaj maty składa się poprzez połączenie elementów na zasadzie dopasowania, tak jak w przypadku układania puzzli. Swoje zastosowanie znajdą przede wszystkim w siłowni, gdzie odbywają się zajęcia fitness, crossfit, a także do ćwiczeń z wolnymi ciężarami. Śmiało można wykorzystać tą matę do siłowni domowej, a także podczas organizacji eventów, ze względy na szybkość złożenia. Maty dostępne są o grubości od 10 do 25 mm.
  3. Maty gumowe w rolce – są idealnym rozwiązaniem dla dużych powierzchni użytkowych. oraz pomieszczeń o nieregularnych kształtach. Maty cechują się odpornością na wstrząsy. Dostępne są o grubości 8, 8 i 10 mm.
  4. Podłoga do crossfitu – dedykowane są do pomieszczeń, w których uprawia się CrossFit. Cechują się wytrzymałością na rzucane sztangi z obciążeniem z dużej wysokości.
  Co to jest i dlaczego warto pić yerba mate?

Jak prawidłowo zamontować gumowe maty na siłownie?

Zanim rozpoczniesz montowanie maty, wykonaj obliczenia, oblicz jaką ilość mat do siłowni potrzebujesz. Wykonaj wszystkie potrzebne wymiary. W razie problemów możesz skontaktować się ze specjalistami POWER Rubber. Gdy już otrzymasz maty, zamontuj je w następujących krokach:

1.Oczyść posadzkę. Pamiętaj nawet o najmniejszych zakamarkach.

2.Sprawdź stan posadzki i upewnij się, że jest ona dobrze oczyszczona. Podłoże musi być jednolite i bez żadnych uszkodzeń.

3.Na dokładnie oczyszczoną powierzchnię, rozłóż gumowe maty do siłowni.

4.Przystosuj matę do kształtu pomieszczenia, wykorzystując nóż tapicerski. Zachowaj szczególną ostrożność!

5.Oczyść matę za pomocą specjalnych środków.


Skorzystaj z promocji dostępnych na POWERRubber.com

Dodaj komentarz