gumowa podłoga w siłowni

Gumowa podłoga do siłowni – Rady od Specjalistów POWER Rubber

Artykuł zaktualizowany


Wybór gumowej podłogi to kluczowa kwestia w tworzeniu siłowni. Odpowiednio dobrane maty zapewniają bezpieczeństwo, a także komfort podczas wykonywania treningu. Przed ostateczną decyzją, warto stosować się do rad specjalistów POWER Rubber, którzy mają ogromną wiedzę i doświadczenie w tej branży.


Jakie cechy powinna posiadać podłoga do siłowni?

Wybór podłogi do siłowni zależy przede wszystkim od zastosowania pomieszczenia, w tym rodzaju zajęć, które będą prowadzone. Należy dopasować ją również do używanego sprzętu.

Wybierając podłogę na siłownię, musi ona spełniać określone kryteria. Powinna przede wszystkim:

  • cechować się wytrzymałością na ciężki sprzęt;
  • cechować się antystatycznością, która zapobiega przesuwaniu się maszyn i poślizgnięcia się;
  • prosta w pielęgnacji;
  • łatwa w montażu i demontażu;
  Co to jest i dlaczego warto pić yerba mate?

Jak wybrać gumową podłogę do siłowni?

POWER Rubber oferuje kilka rodzajów gumowych podłóg do siłowni, które różnią się grubością, sposobem instalacji, a tym samym przeznaczeniem.

W ofercie sklepu znajdziemy:

  1. Maty do martwego ciągu – ten rodzaj mat jest dedykowany pomieszczeniom, w których używane będą największe ciężary. Pozwana za swobodne upuszczanie obciążonej sztangi nawet z dużej wysokości, a przy tym nie niszczy ani posadzki, ani obciążników. Mata składa się z elementów, które spina się specjalnymi połączeniami. W ten sposób uzyskuje się jednolitą powierzchnię. Do wyboru jest kilka rodzajów grubości mat od 37 do 80 mm.
  2. Mata gumowa puzzle – ten rodzaj maty składa się poprzez połączenie elementów na zasadzie dopasowania, tak jak w przypadku układania puzzli. Swoje zastosowanie znajdą przede wszystkim w siłowni, gdzie odbywają się zajęcia fitness, crossfit, a także do ćwiczeń z wolnymi ciężarami. Śmiało można wykorzystać tą matę do siłowni domowej, a także podczas organizacji eventów, ze względy na szybkość złożenia. Maty dostępne są o grubości od 10 do 25 mm.
  3. Maty gumowe w rolce – są idealnym rozwiązaniem dla dużych powierzchni użytkowych. oraz pomieszczeń o nieregularnych kształtach. Maty cechują się odpornością na wstrząsy. Dostępne są o grubości 8, 8 i 10 mm.
  4. Podłoga do crossfitu – dedykowane są do pomieszczeń, w których uprawia się CrossFit. Cechują się wytrzymałością na rzucane sztangi z obciążeniem z dużej wysokości.
  Jak dobrać najlepszą rakietkę tenisową?

Jak prawidłowo zamontować gumowe maty na siłownie?

Zanim rozpoczniesz montowanie maty, wykonaj obliczenia, oblicz jaką ilość mat do siłowni potrzebujesz. Wykonaj wszystkie potrzebne wymiary. W razie problemów możesz skontaktować się ze specjalistami POWER Rubber. Gdy już otrzymasz maty, zamontuj je w następujących krokach:

1.Oczyść posadzkę. Pamiętaj nawet o najmniejszych zakamarkach.

2.Sprawdź stan posadzki i upewnij się, że jest ona dobrze oczyszczona. Podłoże musi być jednolite i bez żadnych uszkodzeń.

3.Na dokładnie oczyszczoną powierzchnię, rozłóż gumowe maty do siłowni.

4.Przystosuj matę do kształtu pomieszczenia, wykorzystując nóż tapicerski. Zachowaj szczególną ostrożność!

5.Oczyść matę za pomocą specjalnych środków.


Skorzystaj z promocji dostępnych na POWERRubber.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.