jednodniowa dieta sokowa

Czy jednodniowa dieta sokowa może być skuteczna?


Nie od dzisiaj wiadomo, że warzywa i owoce są źródłem zdrowia. Zawierają niezbędne naszemu organizmowi witaminy i inne składniki odżywcze. Właśnie dlatego coraz bardziej popularna staje się dieta sokowa. No ale jak długo ją stosować? Czy dieta sokowa 1 dniowa może być skuteczna?


Detoks raz na jakiś czas

Wielu dietetyków twierdzi, że dieta sokowa jest potrzebna każdemu. Powinny z niej korzystać nie tylko osoby, chcące zrzucić kilka, zbędnych kilogramów. Może mieć ona zbawienny wpływ również na zdrowie osób, które rozsądnie się ożywiają i póki co nie mają żadnych problemów zdrowotnych. Dietę sokową należy bowiem traktować jako okresowe oczyszczenie organizmu ze szkodliwych toksyn. Oczywiście nie mówimy tutaj o dowolnych sokach, ale o dobrze skomponowanym zestawie napojów. Na rynku znajdziesz wiele firm, oferujących tego typu usług. No ale jak często i jak długo stosować dietę?

Na detoks dieta sokowa 1 dniowa

Regularny detoks przyda się każdemu. Nie chodzi jednak o wielodniowe katowanie się restrykcyjną, płynną dietą. Rzecz w tym, aby raz na jakiś czas zrobić sobie dzień wyłącznie z sokami warzywno-owocowymi. Dietetycy, a także eksperci w zakresie zdrowego żywienia twierdzą, że dieta sokowa 1 dniowa może być stosowana nawet raz w tygodniu. U osób, które nie mają żadnych przewlekłych chorób i dolegliwości, a także które przyjmują zdrowe i zbilansowane posiłki, wystarczy natomiast stosowanie takiego detoksu raz na kilka tygodni. Dzięki diecie organizm otrzyma olbrzymią dawkę witamin i minerałów, zawartych w owocach i warzywach. Nawet po jednym dniu stosowania diety można odczuć efekty.

Dieta sokowa 1 dniowa na próbę

Dietę sokową 1 dniową można też traktować jako wstęp do poważniejszego wyzwania, jakim są sesje 3-dniowe, 5-dniowe albo nawet 7-dniowe. Dobrze więc zrobić sobie taki dzień próby. W ten sposób można zaobserwować, w jaki sposób dieta sokowa 1 dniowa działa na nasz organizm. Jeżeli wszystko przebiegnie prawidłowo i nie odczujemy żadnych, niepokojących dolegliwości, można przejść do kolejnej fazy, czyli zwiększenia liczby dni diety sokowej. Należy jednak jeszcze raz podkreślić, że już jeden dzień stosowania diety może mieć zbawienny wpływ na Twój organizm. Z pewnością poczujesz się lepiej. Będziesz lżejszy i pełen energii.

  Ciasto czekoladowe. Poznaj pomysły na pyszne wypieki!

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Co również istotne, dieta sokowa 1 dniowa jest w pełni bezpieczna. Nie ma żadnych przeciwwskazań do jej stosowania. Chociaż osoby, borykające się z różnymi, przewlekłymi schorzeniami, a w szczególności stale i długotrwale przyjmujące leki, powinny skonsultować to z lekarzem.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *