mezczyzna na rowerze jedzie ulica

Wiosna, ach to Ty? Czas najwyższy wziąć się za siebie i zrzucić zimową „oponkę”. Ale jak to zrobić? Oto nasze rady!


Czy to wiosna już nadchodzi? Już niedługo. Zatem to czas najwyższy poczynić pewne przygotowania, w końcu zimowa „oponka” sama się nie spali. Bądźmy szczerzy, komu tak naprawdę chce się ćwiczyć, ok Ewa Chodakowska się nie liczy… Na szczęście wprowadzając odpowiednie zasady, możemy szybko i co najważniejsze skutecznie pozbyć się tłuszczyku z brzucha i nie tylko. Ale jak to zrobić? Czas na nasze rady. Już teraz koniecznie zaopatrzcie się w licznik rowerowy. Ale o tym za chwilę.


Czas na dietę

Możemy kupować fit cateringi, w końcu są niskokaloryczne, ale nas odstrasza ich cena. Dlatego lepiej po prostu zmienić nawyki i postawić na zdrowe i zbilansowane jedzenie. Podstawą jest oczywiście rezygnacja ze słodyczy, zatem żadnych czekolad, cukierków, pączków itp. Choć w momencie gdy to piszemy, jest nam już ciężko. Do tego rezygnujemy z gazowanych i kolorowych napojów na rzecz wody oraz 100% soków. My już zaopatrzyliśmy się z sokowirówkę i Wam polecamy jej zakup. Do tego żadnego śmieciowego jedzenie, tylko filet z indyka, kurczaka oraz chude ryby z kaszą bądź brązowym ryżem, a do tego gotowane warzywa. Jak przekąski seler i marchewka. Przy okazji sądzimy, że jeszcze stan naszej cery się poprawi, a włosy staną się mocne. Przynajmniej mamy taką nadzieje. My rezygnujemy także z cukru białego, a tłuste mleko zastępujemy sojowym i wiecie co? Latte z mlekiem sojowym smakuje obłędnie.

Ćwiczymy, ćwiczymy i tych ćwiczeń wcale się nie boimy

Absolutnie przestrzegamy wszystkich odchudzające tabletki są złem, a więc nie należy ich stosować, gdyż nawet jednorazowe zażywanie może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia. Nie warto także używać słodzików, gdyż jak pokazują badania używanie choćby aspartamu zwiększa ryzyko zachorowania na raka mózgu. Zatem lepiej postawić na zdrowe nawyki, niż znosić później przez całe życie konsekwencje swojej głupoty i zaniedbań. Warto więc ćwiczyć, oczywiście najtrudniej jest się zmotywować do owych ćwiczeń, ale wiecie, efekty jakie mogą one przynosić są świetne. Jeżeli nie macie trenera personalnego, to wystarczą filmiki, choćby na Youtube. Jest wiele świetnych trenerów i trenerek, choćby właśnie Ewa Chodakowska czy Quczaj. Nawet jeżeli na samym początku nie dajecie rady, to nic nie szkodzi. Zawsze trzeba zaczynać od najmniej trudnych zestawów ćwiczeń, a następnie owy poziom trudności można zwiększać.

Czas zacząć uprawiać sport

Aktywność fizyczna jest ważna, zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Dlatego też absolutnie nie należy z niej rezygnować. Codziennie możecie uprawiać jogging, bądź też marszobieg. Doskonałym wyborem jest też jazda na rowerze, dzięki niej nie tylko można schudnąć, ale także doskonale poprawia się sylwetka, a ciało staje się wymodelowane. Pamiętajcie jeszcze, aby zakupić licznik do roweru, który będzie odmierzał długość trasy, szybkość jazdy, ale i liczył, ile kalorii straciliście. Warto jeszcze wiedzieć, że wysokiej jakości licznik rowerowy można kupić za całkiem małe pieniądze.

Dodatkowe rady, które warto stosować

Nie od razu Rzym zbudowano – dlatego też, aby wdrożyć zdrowy i aktywny tryb życia, trzeba trochę czasu. W końcu kondycję i zdrowe nawyki należy w sobie wyrobić. Pamiętajcie, aby nawet w brzydką pogodę nie rezygnować ze spaceru. Jeżeli nie macie daleko do pracy, to samochód zamieńcie na rower, kolejną zaletą jest dodatkowo to, że możecie sporo zaoszczędzić, a i zrobicie coś dobrego dla środowiska. Warto jeszcze pamiętać o regularnych posiłkach. Otóż należy jeść częściej, ale w mniejszej ilości i koniecznie przestać się objadać. Pamiętajcie też, że dieta to zmiana stylu życia i zmiana sposobu odżywiania, ale nie tylko na chwilę. Absolutnie nie można stosować głodówki, gdyż efekt jojo jest gwarantowany, a tego przecież chce się uniknąć. Nie zapomnijcie jeszcze o nawadnianiu organizmu.

Jeżeli przytyliście i to niemało, to należy jak najszybciej zmienić nawyki żywieniowe, gdyż nadwaga i otyłość zwiększają ryzyko zachorowania na wiele chorób, choćby całego układu krążenia. W takiej sytuacji być może warto jeszcze udać się na wizytę do dietetyka.


 

Artykuł zaktualizowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *