bieżnia w domu

Bieżnia w domu – czy znajdę na to miejsce?


A może kupię sobie bieżnie do domu? To świetny pomysł – to pierwsza reakcja na plany zakupu nowego wyposażenia domowego, który ma pomóc w utrzymaniu aktywności fizycznej na odpowiednim poziomie. Niestety, często pojawia się jednak po kilkunastu minutach zwątpienie i pytanie – bieżnia zajmuje naprawdę dużo miejsca, więc gdzie ja ją postawię?

Czy taki element naprawdę zajmuje tak dużo miejsca, że można się martwić o niewielki metraż? Czy można znaleźć model, który spełni oczekiwania mieszkańców niewielkich mieszkań usytuowanych w bloku? Warto się nad tym zastanowić przed zakupem, ponieważ dobrej jakości bieżnia, to naprawdę duży wydatek, więc warto by spełniała swoje zadanie, a nie stała się kolejnym meblem lub wieszakiem na ubrania.


Czy zmieszczę bieżnię w domu?

Większość osób kojarzy tę maszynę jako duży produkt, który stoi w linii z innymi bieżniami na siłowni w strefie cardio. Innym, bardziej zaawansowanym użytkownikom, którzy posiadają większe doświadczenie z inwestycjami, bieżnia może kojarzyć się z dużym wydatkiem, sięgającym od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Dla prywatnego użytku, nie trzeba modeli, które będą uniwersalne i jeśli użytkownicy ważą mniej niż 100 kg, nie muszą oni szukać naprawdę zaawansowanych modeli, które oferuje uniwersalność – mogą pozwolić sobie na dopasowanie produktu, do własnych, indywidualnych wymagań. Taka bieżnia będzie kosztować w granicy od 1000 do 2000 złotych, jednak warto zwrócić uwagę, czy posiada ona możliwość ustawienia kąta nachylenia i jak duża ilość przyspieszenia jest oferowana – w ten sposób można naprawdę ciekawie urozmaicić bieg, zwłaszcza jeśli odbywa się on przed telewizorem i po prostu nie zwracamy uwagi na swój wysiłek tak bardzo – przebijanie swoich potencjalnych możliwości, nigdy nie było tak proste.

  Wakacje ze sportem

Bardziej zaawansowane bieżnie, które będą nieco droższe i prawdopodobnie większe, mogą posiadać programy, które automatycznie po zmianie będą ustawiać odpowiedni kąt i prędkość, co może być zaskakujące w czasie treningów, które będą odbywać się przed telewizorem, ponieważ nie będziemy odczuwać zmiany w pierwszym momencie, tylko gdy organizm już będzie naprawdę mocno wyeksploatowany.


Tania bieżnia do bloku

Podczas zakupu tanich produktów, nie możemy oczekiwać od nich nieskończonych możliwości i prawdopodobnie będą one oferować jedynie kilka podstawowych prędkości, które nadają się do marszu lub delikatnego truchtu. Wesprze to jednak spontaniczną aktywność fizyczną i pracę naszych stawów, więc dla osób starszych lub potrzebujących rehabilitacji, jest to świetna alternatywa!


 

Dodaj komentarz