bieżnia w domu

Bieżnia w domu – czy znajdę na to miejsce?


A może kupię sobie bieżnie do domu? To świetny pomysł – to pierwsza reakcja na plany zakupu nowego wyposażenia domowego, który ma pomóc w utrzymaniu aktywności fizycznej na odpowiednim poziomie. Niestety, często pojawia się jednak po kilkunastu minutach zwątpienie i pytanie – bieżnia zajmuje naprawdę dużo miejsca, więc gdzie ja ją postawię?

Czy taki element naprawdę zajmuje tak dużo miejsca, że można się martwić o niewielki metraż? Czy można znaleźć model, który spełni oczekiwania mieszkańców niewielkich mieszkań usytuowanych w bloku? Warto się nad tym zastanowić przed zakupem, ponieważ dobrej jakości bieżnia, to naprawdę duży wydatek, więc warto by spełniała swoje zadanie, a nie stała się kolejnym meblem lub wieszakiem na ubrania.


Czy zmieszczę bieżnię w domu?

Większość osób kojarzy tę maszynę jako duży produkt, który stoi w linii z innymi bieżniami na siłowni w strefie cardio. Innym, bardziej zaawansowanym użytkownikom, którzy posiadają większe doświadczenie z inwestycjami, bieżnia może kojarzyć się z dużym wydatkiem, sięgającym od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Koniecznie przeczytaj  Jakie rękawice bokserskie wybrać?

Dla prywatnego użytku, nie trzeba modeli, które będą uniwersalne i jeśli użytkownicy ważą mniej niż 100 kg, nie muszą oni szukać naprawdę zaawansowanych modeli, które oferuje uniwersalność – mogą pozwolić sobie na dopasowanie produktu, do własnych, indywidualnych wymagań. Taka bieżnia będzie kosztować w granicy od 1000 do 2000 złotych, jednak warto zwrócić uwagę, czy posiada ona możliwość ustawienia kąta nachylenia i jak duża ilość przyspieszenia jest oferowana – w ten sposób można naprawdę ciekawie urozmaicić bieg, zwłaszcza jeśli odbywa się on przed telewizorem i po prostu nie zwracamy uwagi na swój wysiłek tak bardzo – przebijanie swoich potencjalnych możliwości, nigdy nie było tak proste.

Bardziej zaawansowane bieżnie, które będą nieco droższe i prawdopodobnie większe, mogą posiadać programy, które automatycznie po zmianie będą ustawiać odpowiedni kąt i prędkość, co może być zaskakujące w czasie treningów, które będą odbywać się przed telewizorem, ponieważ nie będziemy odczuwać zmiany w pierwszym momencie, tylko gdy organizm już będzie naprawdę mocno wyeksploatowany.

Koniecznie przeczytaj  Czy każde buty sportowe to buty na fitness i siłownię?

Tania bieżnia do bloku

Podczas zakupu tanich produktów, nie możemy oczekiwać od nich nieskończonych możliwości i prawdopodobnie będą one oferować jedynie kilka podstawowych prędkości, które nadają się do marszu lub delikatnego truchtu. Wesprze to jednak spontaniczną aktywność fizyczną i pracę naszych stawów, więc dla osób starszych lub potrzebujących rehabilitacji, jest to świetna alternatywa!


 

Artykuł zaktualizowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *