mango

Suplementy z mango afrykańskim – dlaczego warto po nie sięgać?


Natura daje nam wiele produktów o właściwościach cennych dla ludzkiego zdrowia. Warto wprowadzać je do zrównoważonej diety, aby cieszyć się optymalną kondycją przez długi czas.


Niektóre artykuły spożywcze i suplementy diety bywają przydatne również wtedy, gdy chce się poprawić ogólną formę. Za jeden z ciekawszych preparatów tego typu uznaje się ostatnio mango afrykańskie.

Co to takiego i kiedy warto zdecydować się na spożywanie go? O tym opowiemy w dalszej części artykułu.

Czym jest mango afrykańskie?

Mango afrykańskie bywa również nazywane dzikim mango, owocem dika lub ogbono. Jak sama nazwa wskazuje drzewo pochodzi z Afryki (zachodnia część kontynentu), w której rośnie naturalnie w lasach tropikalnych, w których osiąga nawet do 40 metrów wysokości.

Szczególnie cenne dla ludzi są jadalne owoce tego drzewa, które można spożywać na surowo, przygotowywać z nich rozmaite przetwory lub dodawać je do mocno zróżnicowanych potraw. Od wieków właśnie one stanowią główny składnik diety wielu plemion w Kamerunie i Nigerii. W ostatnich latach zyskały też dużą popularność w Europie i Ameryce Północnej.

Spore grono konsumentów chętnie sięga także po suplementy, przygotowywane z ekstraktu z pestek mango afrykańskiego (nazywanych orzechami mango). Jak pokazują rozmaite badania, wykazują one szereg właściwości prozdrowotnych.

Co zawiera mango afrykańskie?

Suplementy diety z mango afrykańskiego, jak te na stronie SklepAgnex, to skoncentrowany ekstrakt z pestek mango afrykańskiego. Najczęściej występują w formie praktycznych kapsułek. Dlaczego warto je spożywać?

Wielką zaletą preparatu jest w pełni naturalny skład, bogaty w substancje odżywcze. W suplementach z mango afrykańskiego znajduje się bowiem wiele cennych witamin (zwłaszcza z grupy B) i minerałów (żelazo, wapń), a także rozmaite silne przeciwutleniacze, które wspierają kondycję organizmu.

  Marketing dla trenera personalnego – dlaczego jest ważny?

Nie zapominajmy też o tym, że dzikie mango zawiera duże ilości błonnika pokarmowego, dzięki czemu skutecznie przyspiesza procesy trawienia i metabolizm.

Właściwości prozdrowotne suplementów diety z mango afrykańskim

Jak pokazują rozmaite badania, preparaty z pestek mango potrafią mieć niezmiernie korzystny wpływ na ludzkie zdrowie. Udowodniono, że ich skład wpływa na przyspieszenie procesów trawiennych i metabolizmu. A to przekłada się oczywiście na szybsze zrzucanie zbędnych kilogramów. Z tych też względów preparaty tego typu są chętnie stosowane przez osoby na diecie odchudzającej.

Dodatkowo ekstrakt z pestek mango afrykańskiego hamuje apetyt. Wielu badaczy twierdzi, że dzięki niemu da się szybko pozbyć toksyn z organizmu. Preparat wspiera zatem ogólną kondycję oraz skutecznie dodaje energii do działania, co także przekłada się na sprawniejsze pozbywanie się niepotrzebnej tkanki tłuszczowej.

Na koniec warto wspomnieć, że suplementy pomagają wyregulować poziom cholesterolu i cukru we krwi, wspierając pracę układu krwionośnego. Regularne spożywanie potrafi zatem ograniczyć ryzyko występowania chorób serca lub udarów.

Moda czy zdrowy suplement diety?

Popularność owoców mango oraz preparatów przygotowywanych z jego pestek rośnie z roku na rok. Początkowo moda na nie pojawiła się w Stanach Zjednoczonych, obecnie preparaty można znaleźć również w polskich sklepach, specjalizujących się w zdrowych i wartościowych suplementach diety oraz ekologicznej żywności.

Czy rzeczywiście warto sięgać po takie preparaty? Ekstrakt z pestek mango zawiera oczywiście olbrzymie ilości cennych składników, które mogą być wsparciem w odchudzaniu. Warto jednak pamiętać o tym, że nie mogą być one głównym sposobem na zrzucanie kilogramów. Co najwyżej powinny stać się solidnym wsparciem i uzupełnieniem diety.

Aby zaobserwować rezultaty, należy stosować preparat regularnie, w ilościach dopasowanych do kondycji zdrowotnej oraz indywidualnych potrzeb. Oprócz tego trzeba pamiętać o stosowaniu się do zasad zbalansowanego żywienia, w oparciu o wytyczne z piramidy żywieniowej. Równie ważna jest aktywność fizyczna. Dopiero wówczas można osiągnąć naprawdę dobre i zdrowe rezultaty, które zostaną z nami na długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *