wyciskane soki

Wyciskarki soku, czyli idealny sposób na pyszny i zdrowy napój!


Czy znasz już sposób na stworzenie idealnego, zdrowego, smacznego soku? Wyciskarka soku to najlepszy sprzęt, który Ci w tym pomoże. Urządzenie nowe, świeże na rynku a tak szybko znalazło swoich miłośników. Co sprawia, że wyciskarka do soków ma tak duże zastosowanie wśród miłośników różnorodnych soków? Czym różni się wyciskarka od sokowirówki? Dlaczego warto zainwestować w taki sprzęt?


„Jaki sprzęt jest dla mnie idealny?”, czyli jak znaleźć najlepsze urządzenie do sporządzania soków

Wybór idealnego sprzętu, który sprawdzi się w Twojej kuchni, nie jest wcale taki łatwy, jak nam się wydaje. Mimo ogromnego asortymentu na stronach internetowych różnych marek nadal zastanawiamy się kilka dni, a nawet tygodni nad zakupem tego najlepszego sprzętu. Wyciskarka soku jak i sokowirówka mają to samo zadanie, jakim jest wycisnąć sok. Różnica pomiędzy jednym a drugim sprzętem dotyczy procesu wyciskania, efektu, czasu pracy, wydajności oraz zakresu produktów możliwych do wyciśnięcia. Zanim zdecydujesz się na zakup, warto zadać sobie kilka podstawowych pytań. Z czego zamierzasz wyciskać sok? Ile czasu chcesz, aby sprzęt wykonywał swoje zadanie? Jak często będziesz korzystał z urządzenia? Jaki rodzaj soku najbardziej Ci odpowiada?

Wyciskarki soku, a nie sokowirówki?

Wśród wszystkich możliwych sprzętów wykorzystywanych do sporządzania soków, najbardziej znana jest sokowirówka. Choć znajduje ona swoje zastosowanie w kuchni, jednak posiada wiele wad, których nie znajdziesz w wyciskarkach soku. Plusem sokowirówki jest na pewno najszybsza metoda wyciskania soku, silnik o dużej mocy oraz wielkość otworu, dzięki czemu sokowirówki uzyskują sok z większości gatunków owoców i warzyw. Niestety nie są w stanie wycisnąć soku z warzyw liściowych, ziół oraz mają trudności z wyciskaniem owoców jagodowych. Do wad sokowirówki można również zaliczyć jej głośną pracę, skomplikowaną budowę, trudność w czyszczeniu oraz krótki czas świeżości soku. To wszystko sprawia, że sokowirówka jest po prostu niepraktyczna.

  Co włączyć do diety, aby mieć więcej energii?

Wyciskarka soku naprzeciw sokowirówki

Wyciskarki soku posiadają zdecydowanie o wiele więcej plusów, niż minusów, dzięki czemu bardzo szybko znalazły swoje zastosowanie w kuchni, a miłośnicy soków w krótkim czasie przerzucili się z sokowirówki na wyciskarkę. Jakość uzyskanego soku z wyciskarki jest bardzo wysoka, napój jest smaczniejszy i przede wszystkim bardziej wartościowy niż z sokowirówki. Oprócz tego wyciskarki soków poradzą sobie z każdym gatunkiem warzyw i owoców, a uzyskany sok można przechowywać w lodówce do 72 godzin. Jeśli zatem szukasz idealnego sprzętu do sporządzenia soku, to wyciskarka jest najlepszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *