jak wybrać rolki

Jakie rolki dobrać dla początkujących?


Jazda na rolkach to doskonały sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Jest to świetna forma aktywnego wypoczynku, która dostarczy mnóstwa radości, a dodatkowo opanowanie sprawnego przemieszczania się na rolkach nie stanowi bardzo dużego problemu co powoduje, że jak najbardziej warto zainteresować się taką formą spędzania swojego czasu. Same rolki również nie muszą być bardzo kosztowne co jest kolejną zaletą wybrania takowych, ponieważ można w ten sposób bardzo dużo zyskać.

Prezentujemy zalety uprawiania sportu oraz doradzamy w jaki sposób najlepiej dopasować rolki do swoich potrzeb, aby jazda na nich była naprawdę przyjemna i bardzo mocno cieszyła wszystkie osoby, które wybiorą taką formę wypoczynku i spędzania swojego czasu.


Dopasuj rolki do potrzeb

Chcąc rozpocząć przygodę z rolkami warto odpowiednio dopasować je do swoich potrzeb. Rolki dzielą się na kilka rodzajów:

  • Rolki rekreacyjne – są najpopularniejszymi produktami, które idealnie sprawdzą się dla początkujących. Najłatwiej nauczyć się poruszania na nich, a dodatkowo pozwalają one na bardzo łatwe poprawienie swojej kondycji fizycznej. Buty w tego typu rolkach są bardzo wygodne i zapewniają dobrą wentylację. Dodatkowo są bardzo stabilne co skutecznie chroni przed kontuzjami. Popularność tego typu rolek przekłada się również na ich dostępność w stosunkowo atrakcyjnych cenach.
  • Rolki agresywne – tego typu rolki są skierowane do osób, które jeżdżą w skateparkach. W tego typu rolkach stosowane są małe kółka, które zapewniają dobrą zwrotność i możliwość wykonywania różnego rodzaju trików. Rolki te wymagają przede wszystkim opanowania dobrej techniki jazdy i dobrej kondycji fizycznej. Nie są polecane dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z rolkami.
  • Rolki szybkościowe – rolki te są skierowane do zaawansowanych osób. Pozwalają bowiem na osiąganie dużych prędkości za sprawą dużych i twardych kółek. W rolkach tego typu można wybrać but sięgający lekko za kostkę, który sprawdzi się w przypadku osób rozpoczynających przygodę z szybką jazdą lub but do kostki, który jest skierowane do bardziej zaawansowanych osób.
  • Rolki terenowe – rolki te posiadają dwa duże kółka i są przeznaczone do jazdy w terenie oraz po nierównych powierzchniach.
  • Rolki hokejowe – są rolkami przeznaczonymi do gry w hokeja. Zapewniają bardzo dużą stabilność oraz zwrotność. Dodatkowo nie posiadają one hamulca.
  • Rolki dla dzieci – ostatni typ to rolki dla dzieci, które idealnie sprawdzą się w przypadku najmłodszych i będą stanowiły wprowadzenie do poruszania się na rolkach.
  Jaki wybrać prezent dla sportowca?

Jazda na rolkach dla początkujących – pierwsze kroki

Osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z rolkami powinny przede wszystkim wybrać rolki rekreacyjne, które idealnie sprawdzą się do nauki. Sam proces nauki najlepiej natomiast przeprowadzić w praktyce. Wystarczy znaleźć trochę wolnej przestrzeni, aby zacząć uczyć się sprawnego przemieszczania na rolkach i trzymania równowagi podczas jazdy. Ucząc się w praktyce można bardzo szybko opanować technikę przemieszczania się na rolkach co będzie sprawdzało się fantastycznie. Można także zatrudnić odpowiedniego trenera, który pokaże podstawy i będzie nadzorował postępy. Taki sposób nauki jest kosztowniejszy, ale pozwala na szybsze opanowanie podstaw.

Ostatnim sposobem nauki jest oglądanie poradników w Internecie, które przedstawiają wszystkie podstawowe kwestie związane z jazdą na rolkach. Bez względu jednak na wybraną formę nauki konieczne jest po prostu założenie rolek i rozpoczęcie poruszania się na nich. Taka forma nauki jest najbardziej efektywna i pozwala na bezproblemowe opanowanie poruszania się na rolkach. Już po kilku godzinach nauki zauważalne będą postępy.


Jazda na rolkach – rekreacja i zdrowie

Jazda na rolkach jest bardzo korzystna i w znaczący sposób poprawia kondycję fizyczną wszystkich osób. Nawet godzina jazdy na rolkach pobudza krążenie i w znaczący sposób wpływa na poprawę kondycji fizycznej. Dzięki temu poprawia się również samopoczucie co powoduje, że jak najbardziej warto zdecydować się na uprawianie sportu i aktywne spędzanie swojego wolnego czasu. Można w ten sposób naprawdę wiele zyskać.  


 

Dodaj komentarz