para lezy nad basenem na wakacjach

Jak nie przytyć podczas wakacji all inclusive?


Dobry wypoczynek należy się każdemu. Jednak warto zwrócić uwagę na to, aby z beztroskich wakacji all inclusive oferowanych przez dobre biuro podróży np. ITAKA wrócić jedynie z pięknymi wspomnieniami, a nie z nadwagą. Zadanie do łatwych nie należy, ponieważ pokusy czyhają, a w czasie urlopu trudniej pamiętać o swoich postanowieniach. Dlatego dobrze przyswoić sobie kilka zasad, dzięki którym nie trzeba będzie wymieniać garderoby po wakacjach.


All inclusive czy fit?

Wbrew pozorom to nie jest alternatywa. Wszystko tak naprawdę zależy od zdrowego rozsądku, a z tym bywa różnie podczas wypoczynku. Pyszne jedzenie przyciąga wzrok i pobudza kubki smakowe. Miło też wyciągnąć się na leżaku z kolorowym drinkiem w ręku. Efekt? Coraz bardziej zaokrąglone kształty. Można temu zapobiec, jeżeli zastosuje się poniższe wskazówki.

Zachowaj umiar

Talerze naprawdę nie muszą być wypełnione po brzegi. Owszem, chciałoby się skosztować wiele smakołyków, ale obżarstwo zdrowiu nie służy. Szczególnie wieczorem należy zachować ostrożność i nie przemęczać układu pokarmowego ogromnymi ilościami jedzenia, którego nie jest w stanie szybko strawić.

Wybieraj mniej kaloryczne potraw

Mięsa polane zawiesistym sosem czy smażone w głębokim tłuszczu to nie jest dobra opcja. Lepiej zdecydować się na delikatne ryby pieczone lub gotowane, a do tego solidna porcja surówek. Można też skusić się na owoce morza, szczególnie w miejscach, które słyną z pysznych potraw przygotowywanych z krewetek czy małży.

Nie podjadaj

Tu gofry z bitą śmietaną i słodką polewą, kawałek dalej lody, a może jeszcze jakiś hamburger albo orzeszki do przegryzania – i tak przez cały dzień. Beach bary kuszą, ale takie folgowanie wszelkim zachciankom zawsze źle się kończy. Owszem, można sobie od czasu do czasu pozwolić na jakąś przekąskę w ciągu dnia, ale nie warto za bardzo sobie folgować. Im więcej się zjada, tym bardziej rozpycha się żołądek. W efekcie cały czas można czuć niedosyt jedzenia.

  Medale na zamówienie - gdzie, za ile, dla kogo?

Nie rzucaj się na słodycze

Opcja all inclusive to również przepyszne desery, które już z daleka przyciągają wzrok. Nie trzeba całkowicie z nich rezygnować, ale umiar już trzeba zachować. Kawałek smacznego ciasta do kawy nie zaszkodzi, o ile jest mały i na nim się skończy. Natomiast codzienna porcja lodów, sorbetów, gofrów i jeszcze innych słodyczy nie może dobrze się skończyć dla figury, ale i dla zdrowia. Dlatego deser powinien być wyłącznie miłym, niewielkim dodatkiem.

Ostrożnie z alkoholem

A szczególnie z kolorowymi drinkami ze słodkimi likierami i syropami. To przecież kolejna ilość cukru. Dlatego lepiej wypić lampkę wytrawnego wina, które przy okazji pomoże w trawieniu. Warto uważać z piwem, a na pewno zrezygnować z radlerów czy wzbogacania smaku sokami.

Pamiętaj o aktywności fizycznej

Wakacje nie muszą oznaczać całkowitego lenistwa. Wręcz przeciwnie – nawet na plaży dobrze zejść z leżaka i pomyśleć o ruchu. Można się przecież przejść brzegiem morza lub oceanu albo skorzystać z oferty sportów wodnych. W każdym hotelu do dyspozycji gości są baseny, siłownie czy spa.

W każdym razie przestrzeganie tych kilku zasad nie powinno sprawić problemu, a dzięki temu wakacyjny wypoczynek nie skończy się płaczem z powodu pojawienia się nadwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *