skakanka

Sprzęt do ćwiczeń, dzięki któremu urozmaicisz swój trening


Nastanie pandemicznej rzeczywistości sprawiło, że zwykłe wyjście na siłownię wcale nie jest już takie oczywiste. Ograniczone możliwości nie muszą jednak pokrzyżować planów osobom, które niezależnie od warunków w dalszym ciągu chcą dbać o wygląd swojej sylwetki.

Trening w domu wbrew pozorom może być równie ciekawy i efektywny jak ten wykonany na siłowni, a to wszystko dzięki kilku sprzętom do ćwiczeń, które pomimo swoich niepozornych rozmiarów potrafią zrobić różnicę.


Akcesoria do ćwiczeń – skakanka

Trudno wyobrazić sobie codzienną aktywność fizyczną bez treningów cardio, które nie tylko pozwalają zgubić zbędne kilogramy, ale również poprawiają wydolność organizmu czy krążenie krwi. Najpopularniejszą formą treningu tlenowego jest bieganie, do którego czasem jednak ciężko się zmotywować, zwłaszcza jeśli pogoda nie rozpieszcza, a na zakup bieżni nie pozwala ograniczony budżet czy metraż mieszkania.

Ciekawą alternatywą dla joggingu jest skakanie na skakance, które angażuje do pracy niemal wszystkie partie mięśniowe i pozwala spalić nawet do 2 razy więcej kalorii niż podczas biegania. Tak lekkie i poręczne akcesoria do ćwiczeń jak skakanka można zabrać ze sobą wszędzie – na siłownię czy trening w plenerze, ale równie dobrze pozwala urozmaicić trening domowy. Wybierając skakankę warto zwrócić uwagę na długość linki czy jakość wykonania rączek.

Sprzęty do ćwiczeń – taśmy do ćwiczeń

Doskonała propozycja dla osób, które chcą wznieść swoje treningi na jeszcze wyższy poziom zaawansowania. Ćwicząc w zaciszu domowym bez akcesoriów do treningu, wykorzystując jedynie ciężar swojego ciała trudno osiągnąć zadowalające efekty w stosunkowo krótkim czasie. Jak zwiększyć efektywność swoich zestawów ćwiczeń? Gumy treningowe, choć niepozorne, stają się nieodłącznym elementem wyposażenia treningowego zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Taśmy do ćwiczeń posiadają kilka poziomów oporu, które bardzo łatwo rozróżnić – producenci sprzętu do ćwiczeń najczęściej stosują odpowiednie oznaczenia kolorystyczne.

  Moringa na odchudzanie - analiza i opinie

Gumy oporowe pozwalają jeszcze lepiej stymulować rozwój poszczególnych partii mięśniowych, zwłaszcza rąk i nóg, choć dzięki taśmom treningowym można popracować nad rozbudową mięśni brzucha czy kręgosłupa. Wybierając gumy do ćwiczeń warto postawić na jakościowe akcesoria treningowe, które posłużą nam przez wiele lat, nawet w obliczu dużej częstotliwości użytkowania.

Akcesoria do treningu – roller

Kompletując swój sprzęt do ćwiczeń w domu czy na siłownię nie można zapomnieć o tak istotnym gadżecie jak roller do masażu. Rozciąganie to równie ważna część każdej sesji treningowej jak rozgrzewka czy właściwa część treningu, dlatego warto zadbać o sprzęty, dzięki którym przywrócenie mięśniom ich pełnej sprawności zajmie przebiegnie znacznie sprawniej. Wałek do masażu mięśni ze specjalnymi wypustkami pozwala rozluźnić napięte i zmęczone mięśnie, dzięki czemu można skutecznie przyspieszyć proces regeneracji mikrourazów włókien.

Dodaj komentarz