buty-na-silownie

Czy każde buty sportowe to buty na fitness i siłownię?


Gdy chcemy wykonać profesjonalny i co najważniejsze bezpieczny trening, zadbajmy o przemyślany dobór obuwia. Aktualnie możemy wybierać z dużej gamy aktywności fitness, każdy znajdzie coś dla siebie. Podobnie jest z obuwiem. Jak wybrać buty fitness odpowiadające naszym potrzebom?


Buty sportowe to buty na fitness? Nie zawsze

Wielu z nas uważa, że wystarczy wybrać buty opisane jako sportowe. Nic w tym dziwnego – aktualnie wybór na rynku jest tak duży, że można się pogubić. Musimy jednak pamiętać, że każdy rodzaj aktywności wymaga od nas wykonywania innych ruchów a więc i nasze obuwie powinno być do nich przystosowane. Dzięki temu trening będzie efektywny i przyjemny a my ograniczymy ryzyko kontuzji.

Na początek wybierzmy właściwy rozmiar. W trakcie mierzenia przetestujmy obuwie, przejdźmy w nim kilka kroków, wykonajmy przysiad. Nie wybierajmy butów większych jak w przypadku butów do biegania. But od początku powinien nam pasować. Wygodne obuwie jest podstawą udanego treningu, więc nic nie może nas uciskać ani nie możemy mieć „za luźno”. Buty muszą być lekkie i przewiewne, aby stopa mogła oddychać.


Buty na siłownię

Jeśli szukamy butów do treningów siłowych kluczowa będzie stabilizacja. Nie wybierajmy butów przeznaczonych do biegana. Trening cardio i rozgrzewka to jedyne aktywności do których nadadzą się buty na siłownie oprócz samej siłowni. Nadają się jedynie do rozgrzewki i treningu cardio. Ich miękka oraz wysoka podeszwa nie zapewni pięcie oraz kościom śródstopia podparcia przy podnoszeniu ciężarów. Lepszym wyborem będą modele z płaską i antypoślizgową podeszwą. Muszą być wygodne i dobrze trzymać stopę. Idealne buty powinny chronić kostkę. Zwróćmy uwagę by sięgały ponad nią – w ten sposób zmniejszymy ryzyko uszkodzenia stawu skokowo-goleniowego.

  Jaki rower elektryczny wybrać?

Buty fitness

Popularną formą aktywności są zajęcia fitness w grupach, które często łączą się z treningiem cardio. Przednia część butów na fitness powinna się zginać by umożliwić dynamiczny ruch. Na wielu zajęciach korzysta się z obciążenia w postaci sztang lub ciężarków, wybierzmy więc modele sznurowane – zapewnią nam stabilizację. Warto zwrócić uwagę na buty fitness wyposażone w wewnętrzne poduszki, powietrzne lub żelowe. Zapewnią amortyzację wstrząsów oraz zmniejszą ryzyko urazów. Pod adresem https://www.pricelesso.pl/fitness/odziez-i-buty-fitness/buty-fitness,list.html znajdziesz szeroki wybór obuwia fitness.

Posiadając powyższą wiedzę łatwo rozpoznamy idealny dla nas model. Co jeśli jednak cena nie będzie już tak idealna? Spróbować negocjować cenę! Taka możliwość istnieje na Pricelesso. A gdy akurat wymarzone buty są niedostępne lub brakuje czasu na poszukiwania, wystarczy dodać ogłoszenie w kategorii „kupię”.


Dodaj komentarz