Czym są zakłady bukmacherskie?


Dla wielu osób tematyka obstawiania zakładów bukmacherskich jest czarną magią. W dzisiejszym tekście postaramy się omówić najważniejsze informacje o tej branży oraz kilka czynników, które przy wnikliwej analizie dobrze brać pod uwagę. Pamiętajmy, że ocena szans wygranej w każdej dyscyplinie ma inne uwarunkowania. Zapraszam do lektury.


Zakłady bukmacherskie – aktualna sytuacja na rynku

Ustawa hazardowa, która została wprowadzona w 2017 roku, na zawsze zmieniła bieg w polskiej branży zakładów bukmacherskich. Jest to termin, który na zawsze zapisze się na kartach historii ze względu na to, że od tego dnia w naszym kraju można legalnie korzystać tylko z usług podmiotów, które uzyskały licencję Ministerstwa Finansów. Granie u nielegalnych bukmacherów jest związane z ewentualnymi karami finansowymi.

Obecnie na polskim rynku działa ponad 20 firm, które uzyskały pozwolenie na udzielanie i przyjmowanie zakładów wzajemnych. Rosnąca konkurencja w branży to znakomita wiadomość dla graczy. Na początku po wprowadzeniu ustawy hazardowej tylko kilka firm posiadało licencję, dlatego tez wybór nie był zbyt duży. Obecnie każdy z graczy może dopasować bukmachera do swoich indywidualnych potrzeb.

W branży pojawiło się wiele firm z zagranicznym kapitałem, które przekazują zgromadzone doświadczenie na innych rynkach do swoich polskich oddziałów. Jedną z takich firm jest Superbet, czyli prężnie działający bukmacher w Rumunii, który już kilka lat temu uzyskał licencję na udzielanie zakładów w punktach naziemnych, a jakiś czas temu mocno ruszył w kanał online. Jest to legalny bukmacher i zdaniem graczy obecnie jeden z najlepszych na rynku. Wiele osób docenia tutaj bardzo szeroką ofertę zakładów, ciekawe promocje na start, a także liczne bonusy dla stałych graczy.

  Odmień swoje oblicze w prosty i skuteczny sposób

Rosnąca konkurencja = znakomita wiadomość dla graczy

Podobnie jak w innych branżach, tak również w świecie zakładów bukmacherskich rosnąca konkurencja, to znakomita wiadomość dla graczy. Obecnie mają oni coraz więcej możliwości, z których mogą skorzystać. Mowa tutaj nie tylko o szerokości oferty, ale także wyborze odpowiednich bonusów bukmacherskich, czy też dostępnych kursów.

Obecnie w ofercie Superbet zakładów bukmacherskich znajdują się praktycznie wszystkie dyscypliny, którymi interesują się mieszkańcy w naszym kraju. Jeszcze kilka lat temu ciężko było wyobrazić sobie dostępne propozycje na krykieta, bowls czy inne niszowe sporty. Oferta zakładów bukmacherskich rośnie z dnia na dzień, dlatego też nic dziwnego, że gracze są z tego zadowoleni. Bukmacherzy starają się pokrywać każdą niszę, która pojawia się na rynku.

Co można obstawiać u legalnego bukmachera?

co-mozna-obstawiac-u-bukmachera

Piłka nożna – perła w koronie bukmacherów?

Nie od dziś wiadomo, że piłka nożna jest najchętniej oglądaną dyscypliną na całym świecie, w tym również w naszym kraju. Piłkarskie emocje od wielu lat cieszą się ogromną popularnością, co przekłada się również na branżę zakładów bukmacherskich. Początkowo można było obstawiać głównie liczbę bramek, a także wynik rywalizacji, natomiast z upływem lat pojawia się coraz więcej możliwości.

Obecnie miłośnicy mają do dyspozycji nawet 100 różnych typów na jedno spotkanie piłkarskie. Oczywiście wszystko zależy tutaj od rozgrywek, a także rangi takiego wydarzenia. Im bardziej popularny mecz, tym większe szanse na lepsze i bardziej kreatywne zakłady. Takie podejście zakładów bukmacherskich nie może jednak nikogo dziwić, ponieważ mecz finałowy Ligi Mistrzów będzie się cieszył większym zainteresowaniem aniżeli rozgrywki w Nikaragui.

Możliwości zakładów w piłce nożnej?

jakie-zaklady-mozna-obstawiac-w-pilce-noznej

W analizie piłki nożnej bardzo ważna jest aktualna forma, ale również statystyki. W dzisiejszych czasach gracze mają bardzo dużo opcji do sprawdzenia konkretnych liczb przed nadchodzącą rywalizacją. Polecam przede wszystkim prześledzić ostatnie starcia pomiędzy danymi drużynami, ponieważ w świecie piłki nożnej są drużyny, które w roli faworyta od lat nie radzą sobie z konkretnym underdogiem.

  Fit catering w walce z otyłością

Skoki narciarskie

Od wielu lat sportem narodowym w naszym kraju stały się skoki narciarskie. Zainteresowanie tą dyscypliną wzrosło wraz z początkiem Małyszomanii i trwa do dziś. W poprzednich latach można było mówić o efekcie Stochomanii, jednak nie wiadomo co będzie w przyszłości. W tym sezonie polscy skoczkowie nie radzą sobie najlepiej, jednak nie wpływa to na zainteresowanie graczów zakładami bukmacherskimi. Weekend bez skoków narciarskich zimą nie istnieje, dlatego też nic dziwnego, że analitycy zakładów bukmacherskich muszą sporo pracować nad przygotowaniem odpowiedniej oferty.

Kiedyś obstawianie skoków narciarskich koncentrowało się głównie na przygotowaniu kursów dotyczących miejsc na podium, czy też pobicia rekordu skoczni. Dzisiaj jest to wiele więcej zmiennych, z których mogą skorzystać gracze. Między innymi trzeba tu wymienić możliwość obstawiania konkretnych pojedynków, czyli tworzenie wirtualnych par w świecie zakładów bukmacherskich. Kto okaże się lepszy w pojedynku Kamil Stoch vs Piotr Żyła? Takie i wiele innych opcji znajduje się w ofercie zakładów online.

Pamiętajmy jednak, że w skokach narciarskich bardzo ważne są warunki, a także profil skoczni. Są zawodnicy, którzy lepiej radzą sobie na mniejszych, bardziej technicznych obiektach, a inni są za to łowcami przestworzy i doskonale radzą sobie na skoczniach mamucich. Takie czynniki trzeba brać pod uwagę, jak również aktualną formę, którą można śledzić na podstawie wyników z treningów, czy też kwalifikacji.

Obstawianie zakładów bukmacherskich

Należy przyznać, że obstawianie u legalnego bukmachera nie jest łatwym zadaniem. Jednak jeśli zna się podstawy, to jest o wiele prościej. Pamiętajmy, że im niższy kurs, tym niższa ewentualna wygrana. Wszystko ze względu na to, że kurs oddaje prawdopodobieństwo powodzenia. Analogicznie, im mniejsze są szanse na konkretne wydarzenie, tym większy jest kurs.

Pamiętajmy, że powyższy tekst ma charakter wyłącznie informacyjny. Eksperci zalecają, aby obstawiać zakłady bukmacherskie z głową. W tym świecie nie ma „pewniaczków”, dlatego też należy brać pod uwagę ewentualne ryzyko, które istnieje przy każdym zakładzie. Przede wszystkim nie traktujmy zakładów bukmacherskich jako łatwej drogi na zarobek, np. na wymarzony smartwatch. Nie tędy droga! Zakłady bukmacherskie stanowią wyłącznie formę rozrywki.

  Jeździmy na rowerze w... domu - jak trenować na rowerku stacjonarnym?

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *