zdrowe jedzenie

Fit catering w walce z otyłością


Z pewnych badań przeprowadzonych w 2019 roku wynika, że co drugi Polak ma problemy z wagą a co trzeci jest aktywny fizycznie. To ogromny problem XXI wieku. Ponad 65% osób po 50 roku życia, 55% osób w wieku 35-39 lat i 40% osób w przedziale wiekowym 25-29 cierpi na nadwagę lub otyłość.


Z pewnych badań przeprowadzonych w 2019 roku wynika, że co drugi Polak ma problemy z wagą a co trzeci jest aktywny fizycznie. To ogromny problem XXI wieku. Ponad 65% osób po 50 roku życia, 55% osób w wieku 35-39 lat i 40% osób w przedziale wiekowym 25-29 cierpi na nadwagę lub otyłość.

zdrowe potrawa

Nadwaga a otyłość – różnice

Zarówno jedno jak i drugie określenie dotyczy nadmiaru tkanki tłuszczowej, różnica polega na jej ilości. Określa ją m.in. wskaźnik BMI, który stosowany jest w gabinecie lekarskim, u dietetyka oraz w doborze treningu. Oblicza się go dzieląc masę ciała podaną w kilogramach przez wzrost podawany w centymetrach. Należy pamiętać, że normy są inne dla obu płci. Żadne odstępstwa od normy nie są dobre. Występują więc:

  • Niedowaga – poniżej 19 u kobiet i 20 u mężczyzn, często występuje przy zaburzeniach odżywiania i prowadzi do niedoboru witamin i składników mineralnych.
  • Nadwaga – 25-29 u kobiet, 26-30 u mężczyzn, jest pierwszym krokiem do otyłości, przyczynia się do chorób układu krążenia, należy zwalczyć ją odpowiednią dietą i ćwiczeniami.
  • Otyłość – 30-40 u kobiet, 31-40 u mężczyzn, stwarza ogromne zagrożenie zdrowia, a nawet życia. Wpływa negatywnie na układ krążenia, układ pokarmowy a nawet układ oddechowy.
  • Otyłość olbrzymia – powyżej 41 u kobiet i mężczyzn, wymaga ścisłej opieki lekarskiej, doboru diety i ćwiczeń.

Prawidłowy wskaźnik BMI to 19-24 u kobiet i 20-25 u mężczyzn.

zdrowy posilek z truskawkami

Dietetyczny catering

Dieta pudełkowa jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie potrafią oprzeć się pokusom w sklepie i nie potrafią sami zbilansować swoich posiłków. Dietetyk współpracujący z kucharzem w firmie, oferującej fit catering pomoże dobrać odpowiednią ilość kalorii i składniki, które pomogą w gubieniu zbędnych kilogramów. Kiedy dostajesz w pudełkach każdy posiłek, lodówka może być kompletnie pusta, klient zjawa więc tylko to co dostaje. Specjaliści dbają zaś o to, by posiłki były smaczne i różnorodne. Dieta catering stosowana przez kilka tygodni pozwala wyrobić w sobie nowe nawyki, poznać nowe smaki, polubić produkty, których wcześniej być może nie znaliśmy. Uczy to klientów, że zdrowe nie musi być nudne i mdłe, z czasem zaczynają sami tworzyć dietetyczne dania.

  Naturalne sposoby na trądzik. Co robić, a czego unikać?

zdrowa salatka makaronowa

Fit Apetit oferuje najlepszy catering dietetyczny w wielu dużych miastach w Polsce i ma w swojej ofercie zróżnicowane diety, zarówno dietetyczne jak i zdrowotne. Stosuje produkty o wysokiej jakości i podaje je w sposób restauracyjny, dzięki czemu potrawy są smaczne i estetyczne.

Należy pamiętać, że sam zdrowy catering to nie wszystko w drodze do szczupłej i zdrowej sylwetki. Należy pamiętać o aktywności fizycznej, która pomoże spalać tkankę tłuszczową a równocześnie poprawia kondycję i wpływa pozytywnie na witalność. Polecamy catering dietetyczny Bielsko-Biała Fit Apetit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *