woda alcalia

Superfoods – jakie superprodukty zasługują na to miano?

Superfoods to wyjątkowe produkty, których regularne spożywanie przynosi liczne korzyści zdrowotne. Zaliczają się do nich różne kategorie produktów żywnościowych, które łączy naturalny charakter oraz wysoka zawartość witamin i substancji o działaniu przeciwutleniających, wspomagających nasz organizm w walce z wolnymi rodnikami. Wolne rodniki są jedną z głównych przyczyn starzenia się organizmu człowieka, czemu superfoods są w stanie skutecznie przeciwdziałać. Sprawdźmy, jakie produkty zasługują na zaszczytne miano superżywności!

Czym są superfoods i jakie produkty z tej kategorii warto włączyć do swojej codziennej diety?

Mianem superfoods określa się nieprzetworzoną, naturalną żywność, która jest bogata w różnego rodzaju składniki odżywcze – witaminy, minerały, fitozwiązki, błonnik, a także przeciwutleniacze. Mówiąc w skrócie, jest to bardzo zdrowa żywność pochodzenia naturalnego, której regularne spożywanie wywiera pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka oraz wszystkie zachodzące w nim procesy. Superfoods urozmaicają codzienną dietę oraz wzbogacają ją w niezbędne składniki odżywcze. 

Określenie „superfoods” zostało po raz pierwszy użyte w 1998 r. przez Aarona Mossa, jednego z redaktorów magazynu „Nature Nutrition”. Miał on na myśli przede wszystkim organiczną żywność o unikalnych właściwościach, która wywiera pozytywny wpływ na organizm człowieka, wzmacniając go oraz wspomagając usuwanie szkodliwych substancji. Do grona superfoods zaliczamy wiele różnych produktów – są to m. in. jagody goji i acai, komosa ryżowa, woda kokosowa, siemię lniane, amarantus, nasiona chia, zielony jęczmień, orzech włoski i wiele innych. 

Do bardziej znanych i co istotne, powszechnie dostępnych w naszym kraju superfoods zaliczają się natomiast m. in. kapusta, jarmuż, szpinak, szparagi, cebula, czosnek, a także jabłka, banany oraz owoce cytrusowe. Co ciekawe, mianem tym określa się nie tylko produkty spożywcze w postaci stałej, ale także niektóre napoje, w tym zieloną herbatę, a także czystą wodę. Nie każda jednak woda zasługuje na miano superżywności.

  Dieta z dostawą w Warszawie - który catering z dowozem wybrać w stolicy?

butelki wody Alcalia

Superwater Alcalia, czyli woda alkaliczna o najwyższym pH na rynku

Superfoood to nie tylko produkty, które warto włączyć do swojej codziennej diety. W zdrowej, prawidłowo zbilansowanej diecie ogromne znaczenie ma bowiem nie tylko to, co jemy, lecz także, co pijemy. Wśród dostępnych w sprzedaży wód przeznaczonych do regularnego spożywania również możemy znaleźć wyjątkowe produkty, których picie zapewni nam zdecydowanie więcej korzyści niż sięganie po klasyczną wodę mineralną.

Wodę, którą warto poznać bliżej zwłaszcza, jeśli zależy nam na dobrym zdrowiu i samopoczuciu, jest woda alkaliczna. To naturalna woda o unikalnych właściwościach, której spożywanie sprzyja równowadze kwasowo-zasadowej oraz pozwala zniwelować skutki nadmiernego zakwaszenia organizmu, na które cierpi ok. 80% współczesnego społeczeństwa. Oprócz tego, woda alkaliczna o odpowiednio wysokim pH zawiera także przeciwutleniacze, które skutecznie wspierają nasz organizm w walce z wolnymi rodnikami, przez co jej picie dodatkowo przyczynia się do poprawy stanu i wyglądu skóry oraz opóźnienia procesów starzenia się organizmu.

Rosnąca z roku na rok popularność tej kategorii wód zaowocowała pojawieniem się na rynku różnych marek wód alkalicznych. Poszczególne produkty różnią się między sobą nie tylko nazwą, ale przede wszystkim pH. Aby czerpać maksimum korzyści z regularnego picia wody alkalicznej, warto sięgać po wody o odpowiednio wysokim, zasadowym pH. Doskonałym ich przykładem jest Alcalia, która nie bez powodu określana jest mianem SUPERWATER – posiada bowiem pH 9,36, najwyższe spośród wszystkich wód zasadowych dostępnych w sprzedaży. 

Unikalne właściwości Alcalii znalazły potwierdzenie w badaniach naukowych przeprowadzonych w 2022 r. Wykazały one, że Alcalia to superwater, która nie tylko skutecznie nawadnia organizm i sprzyja utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej, ale także usprawnia procesy trawienne, przyspiesza metabolizm oraz pozytywnie wpływa na stan i wygląd naszej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *