rodzina na polu

Jak aktywnie spędzać czas? 4 pomysły


Nic tak nie zbliża do siebie członków rodziny, jak wspólne spędzanie czasu, wykonując czynności, które każdy może od małego do dorosłego oraz przy okazji bardzo je lubi. Sport może łączyć całą rodzinę i przynosić niezłą frajdę wszystkim członkom rodziny.

Rodzinny sport, czy coś takiego może mieć miejsce ? Otóż tak. Ważne, żeby był prosty i angażował wspólnie wszystkich członków rodziny. Ponadto był dobrą zabawą nie tylko dla samych dzieci, ale i dla dorosłych. Wtedy wszyscy z chęcią będą chcieli aktywnie spędzać czas ze sobą. Zatem jakie dyscypliny sportowe najlepiej nadają się na wspólną aktywność fizyczną.


Wspólna i rodzinna podróż na dwóch kółkach

Piękny słoneczny wiosenny weekend to dobry moment na wspólny wypad na rowerach. Jazda na rowerze to przede wszystkim relaks, a przy okazji możemy nieco poznać okolice i ciekawe miejsca w bliskości miejsca zamieszkania lub wybrać się na wyprawę w dalsze rejony. To też doskonały pomysł na połączenie edukacji ze świetną zabawą. Dzieci poznają, pytają, a rodzice odpowiadają. Czasem sam dorosły może czegoś nowego się nauczyć. Podróż rowerami to nie tylko wspólna frajda, ale też poszerzanie własnej wiedzy i rozwój intelektualny naszych pociech, a co najważniejsze bycie razem i zacieśnianie więzi rodzinnych.

Na zdrowe wycieczki rowerowe możemy wybrać się z latoroślami w wieku szkolnym, jak i maluchami. Fotelik rowerowy lub wózek pozwolą zabrać juniora, który jeszcze nie umie samodzielnie jeździć rowerkiem.


Zajęcia na basenie

Wspólne pływanie na basenie poprawia kondycję fizyczną wszystkich członków rodziny. Wypad na basen to świetny pomysł na zintegrowanie i zdyscyplinowanie całej rodziny. Gra w piłkę wodną lub wspólne ćwiczenia w wodzie to dobra zabawa dla wszystkich niezależnie od wieku. A inwestycja w takie przedsięwzięcie nie jest duża, bo wystarczy tylko strój kąpielowy i czepek.

  Czy warto zdecydować się na rehabilitację domową?

Pomysł na wspólne spędzenie czasu – rolki lub wrotki

Jazda na rolkach od kilku lat jest bardzo popularnym sposobem spędzania wolnego czasu na powietrzu. Ponadto to sport dla każdego niezależnie od wieku i płci. Dlatego przynosi frajdę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Poza tym również pomaga utrzymać formę i spalić zbędne kalorie. Do jazdy na rolkach wykorzystywane są wszystkie partie mięśniowe. Przy okazji kształtuje rzeźbę pośladków i nóg, a także pozwalają utrzymać prawidłową postawę i równowagę, co jest szczególnie ważne dla dorastających naszych pociech.

Sport na świeżym powietrzu dotlenia również organizm i pozwala na wspólne rozmowy z bliskimi. Obecnie rolki są bardzo trendy sportem wśród młodzieży. Z tego też względu to dobry sposób na wyciągniecie naszego nastolatka sprzed komputera.

Wspólna aktywność fizyczna nie musi być męcząca i wyciskać z nas siódme poty. Tak naprawdę to chodzi w niej o zdrowe spędzanie czasu,  fajną zabawę i edukację. Dlatego w tym wypadku wysiłek fizyczny ma tutaj drugoplanową rolę, tak aby wszyscy z chęcią uczestniczyli we wspólnej aktywności fizycznej.


 

Dodaj komentarz