karta multisport

Karta MultiSport – jak ją zdobyć i ile kosztuje?


Karta MultiSport to marzenie wielu. Ten dokument daje nam możliwość wejścia do tysięcy obiektów sportowych na terenie całej Polski. Zyskujesz, w ten sposób niezwykły potencjał  do rozwijania pasji sportowej i dbania o ciało. Karta MultiSport pozwala Ci decydować kiedy, gdzie  i jak długo trenujesz. Jak ją zdobyć? Ile kosztuje? Sprawdź koniecznie!


Karta MultiSport – co to takiego?

Wiele firm oferuje swoim pracownikom dodatkowe korzyści, czyli pewnego rodzaju bonusy oprócz standardowej pensji. To ma ich zmotywować do uzyskiwania jeszcze lepszych wyników, a jednocześnie jest to pewnego rodzaju sygnał, że pracodawca dba o swój zespół. Tak zwane benefity pracownicze to wręcz norma w wielkich firmach, czy w ogromnych korporacjach. Spora część z nich oferuje karty MultiSport, choć nawet mniejsze instytucje zatrudniające co najmniej 10 osób mają szanse na dostanie takich karnetów. One są przepustką do tysiąca obiektów sportowych rozmieszczonych na terenie całego kraju.

Karta MultiSport to miesięczna przepustka, która pozwala nam się rozwijać wszechstronnie, ponieważ dzięki niej możesz wejść do całej masy siłowni, basenów, a także do jeszcze innych sportowych lokalizacji. Co więcej możesz chodzić także na zajęcia grupowe. Aczkolwiek wszystko zależy od tego jaki wariant Karty MultiSport posiadasz, bo pomiędzy nimi są pewne różnice.

Karta MultiSport – jak ją zdobyć?

Jak już wspominaliśmy niektórzy pracodawcy gwarantują swoim pracownikom karty MultiSport oczywiście jeśli mają podpisaną umowę z firmą Benefit Systems. Co ważne także liczne stowarzyszenia nawiązują z tym przedsiębiorstwem współprace i zyskują abonament sportowy dla swoich członków. Mimo wszystko każdy posiada swoją własną imienną wersje, dzięki niej może korzystać z różnych przywilejów. Karta MultiSport umożliwia dostęp do ponad 25 dyscyplin sportowych.

Koniecznie przeczytaj  Jak samotnie przetrwać w lesie?

Wariant MultiSport Classic dodatkowo daje szansę na uczestniczenie raz dziennie w zajęciach grupowych, za to MultiActive ma określoną ilość wejść w przeciągu miesiąca. Najwięcej możliwości ma typ MultiSport Plus.

Niestety, ale nie uda się samodzielnie nabyć karty MultiSport. Osoba prywatna nie może korzystać z programu jedynie firmy, które mają podpisaną umowę z Benefit Systems.  Nie można tego dokumentu odsprzedać ze względu na imienne informacje, które za każdym razem trzeba potwierdzić dowodem osobistym. Wobec tego absolutnie nie można liczyć, że ktoś z członków rodziny lub ze znajomych odda nam taką wejściówkę, albo że kupimy ją od kogoś, na przykład na aukcji internetowej.

To jest niezgodne z regulaminem dystrybutora! Istnieje jednak pewna opcja, która umożliwia nabycie karty MultiSport, mimo iż nie należymy do zespołu. Jaka? Pracownik może się postarać o wykupienie karty dla osoby towarzyszącej, na przykład dla dziecka.

Ile kosztuje karta MultiSport?

Karta MultiSport ma wiele plusów, dlatego tak sporo firm z niej korzysta. Z reguły pracodawca pokrywa większość kosztów, choć wszystko zależy od polityki przedsiębiorstwa, poza tym od rodzaju karty na jaką się decydujemy. Cena wynosi w granicach kilku złotych do maksymalnie stu na miesiąc. Po przeliczeniu wszystkiego to naprawdę niewiele z racji tego, jak dużo możliwości zyskujemy. Możesz pójść do sauny, na siłownie, na basen, czy na taniec. Lista miejsc jest spora, do tego niezwykle urozmaicona, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli wykupujemy kartę dla osoby towarzyszącej cena jest różna, bo zależy między innymi od tego, czy są uwzględniane rabaty dla dodatkowej osoby. O wszystkie szczegóły trzeba dopytywać się bezpośrednio u pracodawcy, bo pomiędzy przedsiębiorstwami często są pewne rozbieżności. Koszt za osobę wynosi 159 złotych w przypadku wariantu MultiSport Plus, czyli to więcej niż za normalną składkę pracownika.

Koniecznie przeczytaj  Jak przygotować rower do sezonu?

Pracownik ma szansę również wykupić swoim pociechom bądź starszym krewnym kartkę MultiSport. To specjalne oferty, które biorą pod uwagę wiek. Karta MultiSport Kids to opcja dla maluchów i dla nastolatków do 15 roku życia. Cena jest zdecydowanie niższa niż w przypadku dorosłego. Natomiast MultiSport Senior skierowana jest do osób po 60 roku życia.

Alternatywy dla karty MultiSport

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że oferta karty MultiSport bije konkurencje na głowę ze względu na swój zasięg oraz ilość możliwości jakie daje użytkownikom. Możesz odwiedzić ponad 4000 miejsc na terenie całej Polski, co ważne bez ograniczeń terminowych. Wakacje, wyjazd służbowy, czy odwiedziny u rodziny – trenujesz gdzie i kiedy masz ochotę! Lista miejsc jest naprawdę pokaźna, znajdziesz ją na stronie Benefit Systems.

Istnieją jednak pewne alternatywy dla karty MultiSport i to dla wszystkich bez względu na miejsce zatrudnienia, dlatego że to karty sportowe indywidualne. Mowa tutaj między innymi o:

  • Multikarnet Open z Myfitweb – ona oferuje wejściówki na siłownie, basen i do stref fitness
  • Karta MyLife – jest to połączenie abonamentu sportowego ze zdrowotnym
  • Karty sieciowe dużych klubów sportowych, na przykład Just Gym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *