karta multisport dla sportowcow

Karta MultiSport – jak ją zdobyć i ile kosztuje? Kompletny poradnik


Karta MultiSport to marzenie wielu. Ten dokument daje nam możliwość wejścia do tysięcy obiektów sportowych na terenie całej Polski. Zyskujesz, w ten sposób niezwykły potencjał  do rozwijania pasji sportowej i dbania o ciało. Karta MultiSport pozwala Ci decydować kiedy, gdzie  i jak długo trenujesz. Jak ją zdobyć? Ile kosztuje? Sprawdź koniecznie!


Karta MultiSport – co to takiego?

Wiele firm oferuje swoim pracownikom dodatkowe korzyści, czyli pewnego rodzaju bonusy oprócz standardowej pensji. To ma ich zmotywować do uzyskiwania jeszcze lepszych wyników, a jednocześnie jest to pewnego rodzaju sygnał, że pracodawca dba o swój zespół. Tak zwane benefity pracownicze to wręcz norma w wielkich firmach, czy w ogromnych korporacjach. Spora część z nich oferuje karty MultiSport, choć nawet mniejsze instytucje zatrudniające co najmniej 10 osób mają szanse na dostanie takich karnetów. One są przepustką do tysiąca obiektów sportowych rozmieszczonych na terenie całego kraju.

Karta MultiSport to miesięczna przepustka, która pozwala nam się rozwijać wszechstronnie, ponieważ dzięki niej możesz wejść do całej masy siłowni, basenów, a także do jeszcze innych sportowych lokalizacji. Co więcej możesz chodzić także na zajęcia grupowe. Aczkolwiek wszystko zależy od tego jaki wariant Karty MultiSport posiadasz, bo pomiędzy nimi są pewne różnice.

Rodzaje kart Multisport – jakie są?

Benefit Systems oferuje aż kilka programów, między innymi MultiSport Plus, która daje możliwość korzystania z karty bez limitów, poza tym dostęp do prawie 25 dyscyplin sportowych. Za to MultiSport Classic to tylko możliwość korzystania z karty raz dziennie i dostęp do 25 dyscyplin sportowych. Natomiast MultiActive wiąże się z możliwością korzystania z karty zgodnie z liczbą miejsc, które pojawiają się w karnecie. Mamy dostęp tylko do 20 dyscyplin. To 3 najpopularniejsze warianty, choć tak naprawdę jest ich dużo więcej. Dodatkowo pojawiają się jeszcze Karty Multisport:

 • Multisport Light – dostęp do prawie 25 dyscyplin sportowych raz dziennie, od 6-10 wizyt w miesiącu, poza tym mamy dostęp do materiałów online
 • MultiSport Senior – możliwość korzystania z 1000 obiektów codziennie po godzinie 16, poza tym mamy dostęp do materiałów online
 • Multisport Student – dostęp do 4000 obiektów i oferty online, dla nastolatków i dla dorosłych w wieku 15-24 lata
 • Multisport Kids – opcja dla dzieci, one mogą z karty korzystać nawet kilka razy dziennie
 • Multisport Kids Aqua – wariant ten umożliwia korzystanie z 500 obiektów basenowych nawet kilka razy dziennie.

Karta MultiSport – jak ją zdobyć?

Jak już wspominaliśmy niektórzy pracodawcy gwarantują swoim pracownikom karty MultiSport oczywiście jeśli mają podpisaną umowę z firmą Benefit Systems. Co ważne także liczne stowarzyszenia nawiązują z tym przedsiębiorstwem współprace i zyskują abonament sportowy dla swoich członków. Mimo wszystko każdy posiada swoją własną imienną wersje, dzięki niej może korzystać z różnych przywilejów. Karta MultiSport umożliwia dostęp do ponad 25 dyscyplin sportowych.

  Regularnie ćwiczę na siłowni - co wybrać, soczewki czy okulary?

Wariant MultiSport Classic dodatkowo daje szansę na uczestniczenie raz dziennie w zajęciach grupowych, za to MultiActive ma określoną ilość wejść w przeciągu miesiąca. Najwięcej możliwości ma typ MultiSport Plus.

Niestety, ale nie uda się samodzielnie nabyć karty MultiSport. Osoba prywatna nie może korzystać z programu jedynie firmy, które mają podpisaną umowę z Benefit Systems.  Nie można tego dokumentu odsprzedać ze względu na imienne informacje, które za każdym razem trzeba potwierdzić dowodem osobistym. Wobec tego absolutnie nie można liczyć, że ktoś z członków rodziny lub ze znajomych odda nam taką wejściówkę, albo że kupimy ją od kogoś, na przykład na aukcji internetowej.

To jest niezgodne z regulaminem dystrybutora! Istnieje jednak pewna opcja, która umożliwia nabycie karty MultiSport, mimo iż nie należymy do zespołu. Jaka? Pracownik może się postarać o wykupienie karty dla osoby towarzyszącej, na przykład dla dziecka.

Jak działa Karta Multisport?

Karta Multisport działa bardzo prosto. Sam dokument przypomina klasyczną kartę bankomatową, która mieści się do portfela. To bonus, który oferuje sporo przedsiębiorstw, aczkolwiek nie tylko duże korporacje. Na początku wyrażasz zgodę na uczestnictwo, wtedy otrzymujesz od swojego pracodawcy karnet w postaci karty na zajęcia sportowe. W zależności od firmy może być on nieco inny. Dołączasz całkowicie za darmo bądź dopłacasz jedynie kilka złotych miesięcznie (suma jest automatycznie potrącana z pensji), choć suma zależy głównie od rodzaju umowy Twojej firmy. Potem pozostaje jedynie aktywacja usługi i do woli można korzystać z obiektów i z dowolnych zajęć sportowych, które obejmuje Karta Multisport. Masz pełną swobodę co do konkretnych miejsc z listy, gdy chodzi o godziny użytkowania i częstotliwość, ale to niekiedy zależy od pakietu.

Co daje Karta Multisport?

Nie da się ukryć, że Karta Multisport ma wiele zalet, bo korzystają pracodawcy i ich pracownicy, a także kluby fitness oraz siłownie. Dzięki niej można udać się do 4000 miejsc rozmieszczonych w całej Polsce. Nie trzeba dokonywać wpłaty za wstęp, bowiem wystarczy okazanie karnetu. Wobec tego bez względu na lokalizację uda nam się prowadzić aktywny tryb życia i nie trzeba dokupywać dodatkowych karnetów na wejście w nowym miejscu. Posiadacze zyskują możliwość uczestniczenia w aż 25 typach zajęć sportowych. To całkiem sporo opcji!

karty multisport

Jak można skorzystać z Karty Multisport?

Karta Multisport to przepustka do miejsc, które należą do programu Benefit Systems. Po otrzymaniu swojej imiennej karty od pracodawcy należy ją aktywować (to konieczne, by korzystać z możliwości pakietu!), a więc trzeba założyć konto poprzez firmową stronę Multisport lub ich aplikację – podajesz jedynie e-mail oraz hasło, poza tym podstawowe dane. Dzięki temu możesz na bieżąco śledzić swoje wizyty w klubach i wyszukać potrzebne adresy siłowni. Co ważne, na pierwszą wizytę stacjonarnie do wybranego miejsca musisz zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem, aby zweryfikowali Twoje dane osobowe. Tak będzie przy każdej wizycie! W apce po wgraniu zdjęcia i potwierdzeniu tożsamości masz wszystko automatycznie w telefonie. Wobec tego możesz zapomnieć o noszeniu ze sobą tradycyjnej Karty Multisport.

Ile razy dziennie można skorzystać z karty Multisport?

Wiele osób zastanawia się na ile wizyt pozwala Karta Multisport. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ w zależności od wariantu posiadacz może z niej korzystać raz dziennie, tudzież nie ma narzuconych żadnych limitów. Ciekawostką jest fakt, że w przypadku seniorów jest wyznaczona godzina dostępu do siłowni i zajęć. Droższe oferty dają nam oczywiście większe możliwości. Ilość dopuszczalnych wejść bez problemu sprawdzisz w aplikacji, jak i na stronie internetowej – www.kartamultisport.pl. Równie dobrze możesz w tej sprawie zadzwonić na infolinię pod numer (22) 242 42 42.

  Dietetyk kliniczny - w czym może Ci pomóc?

W jakich obiektach można używać karty Multisport?

Używać Kartę Multisport można na terenie całej Polski, ale tylko i wyłącznie w miejscach, które należą do programu! Nie masz pewności co do konkretnej placówki? Pełna lista jest dostępna na stronie internetowej, a także w aplikacji. Obiektów jest 4000, więc wybór jest całkiem spory. W zależności od lokalizacji mamy mniej lub więcej opcji. Filtr ułatwia nam znalezienie odpowiedniego miejsca poprzez podział na dyscyplinę sportową, czy też miasto. W zależności od rodzaju karty są pewne drobne rozbieżności, czyli ograniczenia.

Jak sprawdzić czy Karta Multisport jest aktywna?

Karta Multisport musi być aktywna, aby w pełni można było z niej korzystać, a więc ze wszelkich przywilejów. Jak to  sprawdzić? Rozwiązań jest kilka, ponieważ możesz:

 • zadzwonić na infolinię
 • skontaktować się z działem HR w swojej firmie
 • sprawdzić na oficjalnej stronie programu.

Pamiętaj, że imienna karta koniecznie musi być podpisana, a tożsamość potwierdzona za każdym razem dokumentem ze zdjęciem. Co kluczowe, dopiero po rejestracji przez pracodawcę należymy do programu!

Jak zawiesić Kartę Multisport?

Możesz zrezygnować z posiadania Karty Multisport w dziale kadr w swojej firmie, tudzież na stronie internetowej programu. Trzeba wypełnić proste oświadczenie, poza tym zwrócić dokument uprawniający do uczęszczania na siłownie oraz do klubów. Procedura nie jest skomplikowana! Za to zawieszenie było możliwe w czasie trwania pandemii. Ten fakt był spowodowany tymczasowym zamknięciem sportowych miejsc i zakazem uczestnictwa w zajęciach sportowych. Jeśli nie korzystasz z Karty Multisport to zwyczajnie przepadają Ci  korzyści.

Ile kosztuje karta MultiSport?

Karta MultiSport ma wiele plusów, dlatego tak sporo firm z niej korzysta. Z reguły pracodawca pokrywa większość kosztów, choć wszystko zależy od polityki przedsiębiorstwa, poza tym od rodzaju karty na jaką się decydujemy. Cena wynosi w granicach kilku złotych do maksymalnie stu na miesiąc. Po przeliczeniu wszystkiego to naprawdę niewiele z racji tego, jak dużo możliwości zyskujemy. Możesz pójść do sauny, na siłownie, na basen, czy na taniec. Lista miejsc jest spora, do tego niezwykle urozmaicona, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli wykupujemy kartę dla osoby towarzyszącej cena jest różna, bo zależy między innymi od tego, czy są uwzględniane rabaty dla dodatkowej osoby. O wszystkie szczegóły trzeba dopytywać się bezpośrednio u pracodawcy, bo pomiędzy przedsiębiorstwami często są pewne rozbieżności. Koszt za osobę wynosi 159 złotych w przypadku wariantu MultiSport Plus, czyli to więcej niż za normalną składkę pracownika.

Pracownik ma szansę również wykupić swoim pociechom bądź starszym krewnym kartkę MultiSport. To specjalne oferty, które biorą pod uwagę wiek. Karta MultiSport Kids to opcja dla maluchów i dla nastolatków do 15 roku życia. Cena jest zdecydowanie niższa niż w przypadku dorosłego. Natomiast MultiSport Senior skierowana jest do osób po 60 roku życia.

karta multisport

Multisport – tylko firmowo czy również prywatnie?

Samodzielne wykupienie pakietu Karty Multisport nie jest możliwe, a zatem prywatnie. Warunkiem koniecznym jest dołączenie pracodawcy do programu Benefit Systems. Dopiero po tym firma ma szansę na wyrobienie karnetów dla swoich pracowników. Należy pamiętać, że nie każdy brand gwarantuje nam pełne dofinansowanie, dlatego też trzeba będzie samodzielnie pokryć pewną część kosztów. Co ciekawe, nie wszyscy są zobowiązani do korzystania z Karty Multisport, spokojnie można z tego zrezygnować.

  Sposoby na zakwasy - jak się pozbyć zakwasów?

Jedynym sposobem na nabycie prywatnie Karty Multisport jest wykupienie dodatkowej dla osoby towarzyszącej. Może to zrobić każdy pracownik firmy, która należy do programu Benefit Systems, o ile ona daje taką możliwość. Trzeba pamiętać, że w tym wypadku warunki się znacząco różnią! Taka przepustka może być wyrobiona dla dzieci, czy dla osób starszych powyżej 60 roku życia.

Multisport a osoba towarzysząca – zasady

Karta Multisport dla osoby towarzyszącej musi być zamówiona za pośrednictwem kadr firmy, w której pracujesz. Drugim sposobem jest skorzystanie z platformy eMultisport, choć musisz mieć do niej dostęp. Pracodawca obowiązkowo powinien mieć w umowie możliwość zamawiania właśnie dodatkowych wariantów dla bliskich swoich pracowników. W innym wypadku nie ma co liczyć na dokupienie dodatkowej Karty Multisport.

Pracownik może zamówić 2 Karty Multisport Senior. Istnieje jeszcze opcja dla dzieci, jak i dużo starszych nastolatków (MultiSport Student dla osób w przedziale wiekowym 15-26). Warto wypytać dział kadr o możliwości i cieszyć się z profitów całą rodziną.

Co kluczowe, karta dla osoby towarzyszącej zawsze będzie wiązać się z większym wydatkiem niż ta dla pracowników. W zależności od rodzaju kart obowiązują nieco inne zasady, na przykład:

 • MultiSport Plus Kids – to typ pozwalający korzystać nawet kilka razy dziennie z oferty ponad 1 700 obiektów
 • MultiSport Classic Kids – korzystamy tylko raz dziennie z oferty ponad 1 000 obiektów
 • MultiActive Kids – możemy korzystać z oferty niemal 1000 obiektów zgodnie z limitem wejść (nie częściej niż raz dziennie)
 • MultiSport Plus Dziecko – pozwalający korzystać z ponad 670 basenów nawet kilka razy dziennie
 • MultiSport Classic Dziecko – raz dziennie korzystamy z oferty niemal 600 basenów
 • MultiActive Dziecko – korzystamy z oferty prawie 600 obiektów zgodnie z limitem wejść (nie częściej niż raz dziennie).

Czy kartę Multisport można od kogoś odkupić?

Karta Multisport jest pewnego rodzaju bonusem w firmie. To imienny dokument, dlatego też nie ma szansy ani komuś go oddać, ani sprzedać możliwości korzystania z wielu obiektów sportowych. Wejdzie tylko jedna osoba, czyli właściciel, na którego jest imiennie wystawiona. Zawsze będzie sprawdzana tożsamość za pomocą dokumentu ze zdjęciem, więc nie da się nikogo oszukać. Próbujesz to zrobić? Wtedy pracownik siłowni lub innego miejsca ma prawo zatrzymać Twoją Kartę Multisport. To skutek udostępniania osobom nieupoważnionym, a to jest absolutnie niezgodne z programem!

Alternatywy dla karty MultiSport

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że oferta karty MultiSport bije konkurencje na głowę ze względu na swój zasięg oraz ilość możliwości jakie daje użytkownikom. Możesz odwiedzić ponad 4000 miejsc na terenie całej Polski, co ważne bez ograniczeń terminowych. Wakacje, wyjazd służbowy, czy odwiedziny u rodziny – trenujesz gdzie i kiedy masz ochotę! Lista miejsc jest naprawdę pokaźna, znajdziesz ją na stronie Benefit Systems.

Istnieją jednak pewne alternatywy dla karty MultiSport i to dla wszystkich bez względu na miejsce zatrudnienia, dlatego że to karty sportowe indywidualne. Mowa tutaj między innymi o:

 • Multikarnet Open z Myfitweb – ona oferuje wejściówki na siłownie, basen i do stref fitness
 • Karta MyLife – jest to połączenie abonamentu sportowego ze zdrowotnym
 • Karty sieciowe dużych klubów sportowych, na przykład Just Gym.

2 thoughts on “Karta MultiSport – jak ją zdobyć i ile kosztuje? Kompletny poradnik

  1. Myślę że firma Multisport tak to wymyśliła że gro osób z karty nie skorzysta, bo dla nich jest za darmo, albo za małe pieniądze.
   Większość płaci pracodawcą, a on nie sprawdza czy pracownicy korzystają.
   W klubie do którego chodzę za wejście osoby z kartą Multisport na zajęcia dostają większe pieniądze.

Dodaj komentarz