aromaterapia

Aromaterapia olejkami eterycznymi – jak to wygląda w praktyce?


Dobroczynne działanie olejków eterycznych znane jest nie od wieków, ale od tysięcy lat. Ich właściwości były wykorzystywane już w świecie starożytnym. Jak wskazują badania archeologiczne, pierwsze urządzenie do ich destylacji powstało około 3000 – 5000 lat temu w Indiach w okolicach miejscowości Texila. Olejki eteryczne powszechnie stosowano też w Chinach, Egipcie i innych starożytnych państwach. O ich znaczeniu dowiadujemy się też z Biblii, gdzie często wspomina się pachnące olejki. A jakie znaczenia mają współcześnie?


Choć aromaterapia stanowi ważną gałąź medycyny naturalnej, wiele osób zdaje się o niej zapominać. Dziś w leczeniu schorzeń zdajemy się przede wszystkim na medycynę akademicką. I choć zdecydowanie popieramy dbanie o zdrowie i zawierzenie go osiągnięciom współczesnej medycyny, to jednocześnie przypominamy, że olejki eteryczne mogą skutecznie wspomagać leczenie i wyraźnie poprawiać samopoczucie. Dlatego warto rozważyć połączenie medycyny konwencjonalnej z aromaterapią.

Dyfuzor dźwiękowy do aromaterapii

Dziś prowadzenie zabiegów terapeutycznych przy pomocy olejków eterycznych jest zdecydowanie prostsze niż w starożytności. Jego skuteczność zależy od wyboru odpowiednich olejków naturalnego pochodzenia oraz dobrej jakości urządzenia. Do takich należy zaliczyć dyfuzor dźwiękowy do aromaterapii. To nieduże i estetycznie wykonane urządzenie, które dzięki swojemu działaniu nie tylko poprawia jakość naszego życia, ale bardzo efektownie wygląda na półce, czy komodzie.

Dyfuzor dźwiękowy do aromaterapii został wykonanych z wysokiej jakości materiałów, co – w przeciwieństwie do wielu innych dostępnych na rynku urządzeń – pozwala na bezpieczną dyfuzję naturalnych olejków eterycznych. To sprawia, że opisywany model jest chętnie rekomendowany przez aromaterapeutów. Przykładowy model znajdziecie na tej stronie https://nabea.pl/pl/products/marki/instytut-aromaterapii/instytut-aromaterapii-dyfuzor-zapachu-ultradzwiekowy-4426.html.

Dyfuzor do nawilżania powietrza

Zaletą dyfuzora jest to, że może również służyć jako skuteczne urządzenie do nawilżania i jonizacji pomieszczeń. Stosowany w sezonie grzewczym, gdy powietrze we wnętrzach staje się szczególnie suche i podrażnia śluzówkę nosa i gardła, wyraźnie poprawia komfort oddychania i jakość życia. Dyfuzor może być też używany w pomieszczeniach klimatyzowanych i stosowany we wnętrzach, w których przebywają dzieci.

  Hormon wzrostu (GH) - działanie, efekty, skutki uboczne

Poleca się jego stosowanie w pomieszczeniach, w których przebywają osoby z chorobami górnych dróg oddechowych, a także astmatycy i alergicy. Jego zaletą jest też ultra cicha praca, dzięki czemu urządzenie nie jest uciążliwe dla domowników.
Dyfuzor dźwiękowy do aromaterapii łączy cechy efektownej ozdoby ze skutecznym nawilżaczem oraz funkcją dyfuzora do olejków eterycznych.

Dodaj komentarz