kobieta cwiczy w domu

Jak działa lampa UV-C LED w oczyszczaczach powietrza?


Lampy UV są znane i często stosowane, chociażby w medycynie, czy kosmetologii, okazuje się również, że znajdują one zastosowanie w oczyszczaczach powietrza. Jednym z cieszących się dużą popularnością producentów oczyszczaczy powietrza z jonizatorem i lampą UV-C LED jest duński Vestfrost. Złożony system filtracji sprawia, że oczyszczacz powietrza jest jeszcze bardziej skuteczny, a przefiltrowane powietrze rześkie, świeże i czyste.


Oczyszczacz powietrza z jonizatorem oraz lampą UV-C LED

Oczyszczacze powietrza, które zostały wyposażone w lampę UV, oraz jonizator są niezwykle skuteczne, eliminują nie tylko zanieczyszczenia pochodzące ze smogu, jak pyły zawieszone PM 2.5 i PM 10, ale również alergeny, drobnoustroje, wirusy, bakterie, pleśnie i grzyby. Jeśli należymy do osób wymagających i zależy nam na najwyższej jakości powietrzu, warto zdecydować się na oczyszczacz powietrza z jonizatorem. Lampa UV-C LED emitująca promieniowanie ultrafioletowe skutecznie eliminuje z powietrza mikroorganizmy takie jak: bakterie, wirusy i pleśnie.

Vestfrost VP-A1Z40WH oczyszczacz powietrza z jonizatorem i lampą UV

Duński producent Vestfrost na polski rynek wprowadził trzy modele oczyszczaczy powietrza z jonizatorem i lampą UV. Każdy z modeli posiada dedykowaną aplikację, która umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem za pomocą telefonu. Vestfrost VP-A1Z40WH to średniej wielkości oczyszczacz od Vestfrost, nadaje się do pomieszczeń o wielkości do 48 m2, natomiast wydajność oczyszczacza szacuje się na 350m3/h. 5-stopniowy proces filtracji wykorzystujący lampę UV-C LED, która w porównaniu ze zwykłą, konwencjonalną lampą UV ma 300-krotnie szybsze działanie oraz blisko 4-krotnie dłuższy czas pracy, unieszkodliwiają bakterie na poziomie biologicznym. Cały proces filtracji, wykorzystujący oprócz lampy UV-C LED, jonizator, filtr wstępny, węglowy i HEPA, pozwala na eliminację z powietrza 99% znajdujących się w nim zanieczyszczeń.

  W jaki sposób działają leki przeciwbólowe?

Co zatem z głośnością pracy? Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH posiada 3 tryby pracy, jednym z nich jest tzw. tryb nocny, w którym urządzenie wyemituje dźwięk nie większy niż 17 dB oraz dodatkowo utrzymuje najniższą prędkość wentylatora i przygasza wyświetlacz. To wszystko sprawia, że możemy włączyć oczyszczacz powietrza z jonizatorem i położyć się spać, bez zmartwień, że jego praca zagłuszy nam spokojny sen.

Jeśli w naszym domu mieszkają mali odkrywcy, nie musimy się martwić o to, że podczas naszej chwili nieuwagi ustawią w oczyszczaczy takie funkcje, o których nie wiedzą nawet producenci, tak się nie stanie ponieważ oczyszczacz Vestfrost VP-A1Z40WH został wyposażony w blokadę rodzicielską Child Lock.

Czy oczyszczacz powietrza z jonizatorem jest drogi w utrzymaniu?

Skuteczny oczyszczacz powietrza, dobrej marki powinien być również energooszczędny, warto zwrócić uwagę na ten parametr, podczas wyboru konkretnego modelu, ponieważ tego typu urządzenie powinno działać nawet całą dobę, dlatego dobrze by było, aby nie nadszarpnęło za bardzo naszego budżetu w kwestii poboru energii. W kwestii kosztów finansowych, które musimy ponieść w przypadku korzystania z oczyszczacza na co dzień, mowa tutaj o wymianie filtrów, dlatego na żywotność wkładów filtrujących także warto zwracać uwagę, kupując swój oczyszczacz powietrza z jonizatorem.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *