kobieta pije zdrowy koktajl

Dietetyk kliniczny – w czym może Ci pomóc?


Dietetyk kliniczny online to coraz popularniejsza usługa udzielana przez internet. Ta forma współpracy wraz z wieloma innymi zrobiła się powszechna w związku z rozpoczęciem pandemii. Dla niektórych wciąż jest to nowość, ale korzystanie z usług dietetyka klinicznego online niesie za sobą wiele korzyści. Jakie są zalety i wady korzystania z konsultacji online? Dlaczego są one tak korzystne i wygodne? O tym dowiesz się w niniejszym artykule.


Dietetyk kliniczny – czym się zajmuje?

Dietetyk kliniczny online specjalizuje się w zdrowym żywieniu oraz dopasowuje dietę do stanu zdrowia pacjentów. Posiada szeroką wiedzę na temat wielu jednostek chorobowych, które wymagają zmiany nawyków żywieniowych. Dietetyk kliniczny to osoba, która specjalizuje się w zdrowym żywieniu i dopasowuje dietę do stanu zdrowia swoich pacjentów. Dostosowuje plan żywieniowy, który pomaga wrócić osobom do pełni zdrowia i lepszego samopoczucia. Dietetyk kliniczny potrafi ułożyć dietę, która uwzględnia zależności między układami (pokarmowym, nerwowym, krwionośnym) w organizmie człowieka. Pierwszym jego zadaniem jest przeprowadzenie wywiadu żywieniowego, na którego podstawie może postawić wstępną diagnozę i zasugerować wykonanie podstawowych badań. Dobiera odpowiednią suplementację, która wspomaga prawidłowe funkcjonowanie organizmu pacjenta.

Jeśli osoba zmagająca się z problemami zdrowotnymi zgłasza się do dietetyka z aktualnymi badaniami lekarskimi to na podstawie wyników krwi oraz wywiadu lekarsko-żywieniowego dietetyk kliniczny ustala dostosowaną dietę oraz wskazówki żywieniowe. Jego kompetencje mogą pozwolić także na opracowanie treningów i przekazanie wskazówek pacjentowi na temat tego, czego powinien unikać a co warto wdrożyć w codzienny jadłospis.

Dlaczego warto wybrać dietetyka klinicznego online?

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do wielu usług online. Korzystanie z usług dietetyka klinicznego online jest bardzo wygodne oraz tak samo skuteczne, jak klasyczna usługa. Niewątpliwymi plusami takiej formy kontaktu jest: łatwość kontaktu, szybsza wizyta – szybsze efekty, często wizyty online są tańsze. Minusów jest mało, ale wśród nich wymienia się np. brak możliwości rozmowy w cztery oczy, co nie jest zbyt dużym utrudnieniem. Współcześnie dużo spraw załatwia się przez internet. Gdy pojawia się konieczność zrobienia badań osobiście, można udać się do poradni – jednak niesamowicie komfortowe jest to, że nie każda wizyta musi odbyć się na miejscu.

  Jak zbudować masę mięśniową? 5 najważniejszych czynników

Kiedy zgłosić się do dietetyka klinicznego?

Dietetyk kliniczny online zajmuje się leczeniem otyłości, poprawą nawyków żywieniowych oraz pomaga wrócić do zdrowia. Warto obserwować swój organizm i zgłosić się do niego przy występowaniu niepokojących objawów ze strony układu pokarmowego, a także w przypadku zmagania się z takimi chorobami jak cukrzyca, insulinooporność choroba hashimoto, gravesa-basedowa, wrzodowa, niedoczynność i nadczynność tarczycy, hipoglikemia, wrzodziejące zapalenie jelit, zespół jelita drażliwego (IBS), przerost flory bakteryjnej jelit (SIBO), łuszczyca, zaburzenia miesiączkowania, nadciśnienie, anemia, niedokrwistość, atopowe zapalenie skóry (AZS), osteoporoza oraz dna moczanowa. Warto powiedzieć dietetykowi klinicznemu o swoich wszystkich dolegliwościach, ponieważ być może są one początkiem choroby. Skieruje nas ona na dalsze badania i poradzi, jak mamy się odżywiać. Nie należy ukrywać przed specjalistą żadnych nawyków żywieniowych oraz nietolerancji pokarmowych (nawet niepotwierdzonych testami), ponieważ działa to na naszą niekorzyść. W przypadku korzystania z usług dietetyka warto prowadzić dzienniczek żywieniowy, aby specjalista mógł dostosować dietę nie tylko do istniejących jednostek chorobowych. Więcej informacji na temat usług znajdziesz na stronie dietetyk Katarzyny Brzozowskiej pora-na-zdrowie.pl

Korzyści korzystania z usług dietetyka

Warto korzystać z usług dietetyka klinicznego online, ponieważ odpowiednio przygotowana dieta jest podstawą zdrowego stylu życia. Dzięki dobrze zbilansowanym, dopasowanym do organizmu posiłkom, poprawia się stan naszego zdrowia, wzrasta poziom energii oraz poprawia się nasze samopoczucie. Zyskujemy także specjalistyczną wiedzę. Wizyta u dietetyka jest dla osób, które chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe na bardziej korzystne. Dietetyk nauczy nas nowych technik przygotowywania posiłków, które będą zdrowe i bogate w drogocenne składniki. Usługi dietetyczne pomagają w pozbyciu się zbędnych kilogramów lub przeciwnie, w zwiększeniu masy ciała. Specjalista oceni, czy nasza masa ciała jest prawidłowa i dostosuje odpowiednią dietę z uwzględnieniem naszych preferencji smakowych. Jeżeli została u nas zdiagnozowana choroba, pomoże w doborze specjalistycznej diety. Dietetyk kliniczny może również przygotować dietę dla kobiet karmiących, w ciąży oraz planujących ciążę – w tym wypadku niezbędne jest, aby posiłki były bogate w witaminy i minerały. Zajmuje się on również zaburzeniami odżywania – kompulsywnym jedzeniem, bulimią, zajadaniem stresu, jedzeniem nocnym, uzależnieniem od słodyczy i innych produktów. Dietetyk motywuje nas do zwiększenia aktywności fizycznej i dbania o siebie. Może także udzielić specjalistycznej pomocy przy żywieniu dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *