kroplowki z witamin

Kiedy warto sięgnąć po kroplówki witaminowe?


Sklepowe i apteczne półki uginają się od różnego rodzaju suplementów doustnych. Dlaczego więc coraz większą popularnością cieszą się kroplówki witaminowe? Wszystko wynika z ich nieporównywalnej skuteczności, dzięki której pacjenci czują wyraźną poprawę samopoczucia jeszcze tego samego dnia. Choć brzmi to jak kolejny chwyt marketingowy, za dożylną suplementacją witamin i minerałów stoją liczne badania naukowe. Co warto wiedzieć o tej metodzie?


Czy powinniśmy martwić się niedoborami witamin i minerałów?

Polskie społeczeństwo jest w ścisłej czołówce spożycia suplementów diety. Przyjmuje się, że statystyczny Polak zjada rocznie nawet 130 tabletek witaminowo-mineralnych. Czy zatem pokrywamy całe zapotrzebowanie na składniki odżywcze? To zaskakujące, ale badania naukowe wskazują, że większość naszych rodaków cierpi z powodu co najmniej jednego niedoboru witamin bądź minerałów. Skąd wynika ten problem?

Przyczyn można wymienić wiele, jednak najważniejsza z nich jest słaba biodostępność suplementów doustnych. Ograniczenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego powodują, że połknięte związki odżywcze wchłaniają się w zaledwie 30%. Sytuacji nie poprawia fakt, że zdecydowana większość preparatów witaminowo-mineralnych charakteryzuje się słabą jakością.

Jak to wygląda w przypadku kroplówek witaminowych? Dożylne podanie związków odżywczych sprawia, że ich biodostępność jest całkowita. Wchłanianie nie jest wtedy uzależnione od układu trawiennego, więc organizm może w całości wykorzystać dobroczynne właściwości podanych preparatów.

Kto najwięcej skorzysta z działania kroplówek witaminowych?

Z dobrodziejstw kroplówek witaminowych może skorzystać niemal każdy. Wszelkie ewentualne przeciwwskazania ustalane są jeszcze przed zabiegiem, podczas krótkiego wywiadu lekarskiego. Specjalista wyklucza wtedy także prawdopodobne interakcje podawanych preparatów z przyjmowanymi przez pacjenta lekami.

kroplowki witaminowe

Choć działanie kroplówek witaminowych jest odczuwalne przez każdego, istnieje grupa osób, która zyska szczególnie wiele z suplementacji dożylnej. Należą do niej osoby:

  • chorujące na schorzenia układu pokarmowego skutkujące zespołem złego wchłaniania;
  • niedożywione;
  • uprawiające wyczynowo sport bądź wykonujące ciężką fizycznie pracę;
  • stosujące źle zbilansowaną dietę roślinną;
  • często sięgające po używki, zwłaszcza alkohol;
  • zmagające się z odwodnieniem i osłabieniem po ostrym zatruciu pokarmowym;
  • zmagające się z ciężką chorobą przewlekłą.
  Najlepsze i najpiękniejsze trasy rowerowe – TOP 5

Kroplówki witaminowe w Warszawie? Wybierz profesjonalistów!

Popularność kroplówek witaminowych wzrosła drastycznie w ciągu ostatnich kilku lat. Dostępność tej usługi także jest o wiele większa, a kliniki witaminowe można znaleźć niemal w każdym większym mieście. Jak jednak wybrać tę właściwą, w której można liczyć na pomoc doświadczonych specjalistów? Warto przede wszystkim wybrać firmę, w której kroplówki witaminowe wykonuje personel medyczny. Zyskuje się dzięki temu pewność, że wszystkie procedury wykonane będą z dbałością o zasady higieny i bezpieczeństwa.

W Warszawie i okolicznych miejscowościach dużym uznaniem cieszy się KacDoktor. Jest to firma oferująca odtrucie alkoholowe i suplementację dożylną z dojazdem do domu pacjenta. Skorzystanie z usług tej firmy jest dziecinnie proste. Wystarczy zadzwonić lub wypełnić formularz internetowy, a specjalista dojedzie pod wskazany adres już w 45 minut. Co więcej, usługi KacDoktora dostępne są całodobowo, w każdy dzień tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *