Dlaczego warto zacząć odwiedzać kluby fitness?


Często mówi się, że żyjemy w czasach, w których szczególnie dużo uwagi poświęca się tematyce szeroko rozumianego zdrowego trybu życia. I rzeczywiście.


Dlaczego chodzimy do klubów fitness?

Wystarczy rzut oka na odpowiednie statystyki, aby przekonać się co do tego, że liczba osób, które regularnie odwiedzają siłownie lub kluby fitness z każdym rokiem staje się coraz większa. Naturalnie, tak samo jak ma to miejsce w przypadku każdej innej mody, również moda na bycie „fit” doczekała się sporej grupy przeciwvników i kontestatorów.

Warto jednak mieć świadomość, że prowadzenie zdrowego trybu życia to coś całkiem innego, niż moda na noszenie hipsterskich ubrań lub uczenie się języka japońskiego. To, w jaki sposób dbamy o swoje ciało, ma bezpośrednie przełożenie na jakość naszego życia, na nasze zdrowie oraz kondycję naszego organizmu (zarówno w aspekcie somatycznym, jak w i aspekcie psychologicznym). Warto więc wybrać, którąś z dostępnych form aktywności fizycznej np. pilates i zacząć ją regularnie uprawiać. Jeżeli zaś chodzi o samą ofertę, jaką może nam przedstawić dobra siłownia lub klub fintess, to jest naprawdę bogata.


Czy warto wybrać crossfit?

Crossfit to dyscyplina, która pojawiła się w naszym kraju całkiem niedawno. Najkrócej mówiąc, jest to intensywny, zróżnicowany i wyjątkowo wyczerpujący trening, którego dwoma podstawowymi celami są wzmocnienie wszystkich partii mięśni oraz poprawa wydolnościi. Niestety, cross fit nie jest rozrywką przeznaczoną dla wszystkich: tę formę aktywności fizycznej powinny uprawiać przede wszystkim osoby młode, po uprzednim wykonaniu odpowiednich badań lekarskich(zwłaszcza EKG). Zalety crossfitu? Mocniejsze, zdrowsze i bardziej dynamiczne ciało, lepsza praca układu nerwowego, trawiennego i kostnego, a także po prostu lepsze samopoczucie.

  Dlaczego lubimy jeść czekoladę?

Sporty i sztuki walki

Ciekawą alternatywą dla osób, których organizm nie podołałby obciążeniom crossfitu, mogą być sztuki walki. Wbrew pozorom, nie wszystkie systemy walki wręcz wymagają szczególnie intensywnego treningu. W przypadku niektórych spośród nich jak najbardziej możliwy jest trening rekreacyjny, którego intensywność niewiele odbiega od intensywności zajęć fitness. Do sportów walki, które można trenować w taki właśnie „rekreacyjny” sposób, zaliczają się właściwie wszystkie style „uderzane” (może z wyjątkiem capoeiry), a więc karate, taekwondo czy muay thai, a także aikido oraz krav maga. Oprócz poprawy kondycji organizmu, trening sztuk walki niesie ze sobą również inne pożytki, a mianowicie umiejętności, które można wykorzystać w samoobronie.


 

4 thoughts on “Dlaczego warto zacząć odwiedzać kluby fitness?

  1. Dlaczego warto – proste. Zawsze znajdzie się specialista który udzieli odpowiednich wskazówek, po drugei miło jest zmienić otoczenie, przebywać wśród ludzi, nie wiem jak Was ale mnie to często też w jakiś sposób motywuje, w grupie raźniej mimo że na siłowni każdy robi indywidualny trening ( no chyba że jesteśmy na grupowych zajęciach – miło razem się spocić 😀 )

  2. Mnie do odwiedzania klubu fitness nie trzeba 2 x zachęcać ;). Uczęszczam regularnie, zakupiłam już nawet karnet na wrzesień :). Najbardziej lubię BS, ABF, Pilates i Zumbę.

  3. Sztuki walki to na pewno praktyczna i uzyteczna umiejetnosc. I to rowniez dla kobiet. Nigdy nie wiadomo, kiedy i w jakiej sytuacji moze sie przydac…
    Pozdrawiam serdecznie Beata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *