zmotywowany mezczyzna

Ranking filmów motywacyjnych – TOP 7 najlepszych produkcji na motywację


Wracasz z pracy i nie ma co robić? A może jesteś tak zmęczony po nauce, że masz ochotę tylko leżeć i patrzeć się w ścianę? Co Ty na to, abyś obejrzał film, który nieco zmotywuje Cię do działania? Zapraszamy na stronę https://watchvideo.pl/gatunek-filmowy/motywacyjny/, by zapoznać się z listą najciekawszych filmów motywacyjnych, które sprawdzą się znakomicie dla każdego, kto szuka impulsu do działania. Oprócz samych filmów znajdziesz tutaj recenzje i opinie, które pomogą wybrać Ci idealną produkcję na kolejny seans. Może wydawać Ci się to nierealne, ale daj szansę tym produkcjom, a dość szybko zrozumiesz, że Twoje życie może być całkiem inne.


Kilka słów wstępu o filmach motywacyjnych

Produkcje z tego gatunku muszą cechować się kilkoma podstawowymi wartościami. Pierwszą i najważniejsze z nich jest poświęcenie. Bez poświęcenia nigdy nie uda nam się uzyskać wymarzone celu. Z tego też powodu produkcje te często skupiają się na tym aspekcie, niejednokrotnie mocno go wyróżniając. Kolejnym, wartym uwagi elementem jest ciężka praca. Istnieje wiele filmów, które jasno pokazują, że ciężką pracą można daleko zajść.

Ranking najlepszych filmów motywacyjnych – nasze TOP 7

1. Prawdziwa historia (2005)

Całość rozpoczynamy od dość ciekawej propozycji, jaką jest „Prawdziwa historia”. Stykamy się tutaj nie tylko z historią opartą na prawdziwych wydarzeniach, ale przede wszystkim ze znakomitą grą aktorską, która na długo zostaje w pamięci. Jakby nie patrzeć Anthony Hopkins wcielający się w głównego bohatera, znakomicie oddaje emocje towarzyszące postaci. Produkcja ta zabierze Cię w podróż Twojego życia. Stykamy się tutaj z dziełem (bo tak trzeba je określić), które pokaże Ci, że warto dążyć do swoich celów, nawet jeśli miałoby to zająć wiele lat. Przeszukuj więc wygodne miejsce i obejrzyj, ja już teraz. Ta spokojna, acz wciągająca opowieść umili Ci nie tylko jeden wieczór.

  Odkryj Kitesurfing i daj się porwać falom

2. Sekretne życie Waltera Mitty (2013)

To jeden z tych filmów, które mają za zadanie pokazać Ci, że życie jest piękne. Nie jest to prawdziwa historia, ale nie można odmówić mu uroku i umiejętnego dotarcia do widza. Całość sprowadza się do podróży, podczas której bohater odkryje uroki świata, z jakimi na co dzień się nie spotyka. Film stanowi nie tylko idealny wybór na rozluźnienie po ciężkim dniu, ale sprawdzi się również jako produkcja familijna, na niedzielne popołudnie.

3. Bogowie (2014)

To kolejna produkcja, tym razem należącą do polskiej kinematografii. Nie można jednak mu nic zarzucić. Dosłownie stykamy się nie tylko ze znakomicie wykonanym filmem, ale przede wszystkim, z prawdziwą historią, która, choć dla wielu znana, to dopiero po seansie uzmysławia powagę sytuacji. Znakomita gra aktorska i surowa, acz klimatyczna scenografia, to tylko dwie zalety tego filmu (a ma ich znacznie więcej). Warto go obejrzeć, ale przygotuj się na naprawdę solidne kino.

4. Wielki Mike. The Blind Side (2009)

To piękna opowieść o szczęściu, które może uśmiechnąć się do każdego. Film ten jest również pełen poświecenie i wysiłku o realizowaniu celu. Wszystko to opiera się o historię jednego ze znakomitych amerykańskich mistrzów footballu. Pełen emocji i wdzięku film „, Wielki Mike. The Blind Side 2009” stanowi znakomitą alternatywę od typowego kina.

5. Whiplash (2014)

Pełen muzycznych doniesień „Whiplash” to kolejny film w naszym rankingu. Na początku należy znaczny, że stykamy się tutaj z iście artystyczną wizją, która przy pomocy znakomitych ujęć pokaże nam ciężką pracę perkusisty chcącego zaistnieć w świecie muzyki. Film ten podchodzi również pod gatunek filmów psychologicznych, które skupią się na relacji między uczniem i mistrzem.

  Kurzajki – jak się nimi zarazić?

6. The Social Network (2010)

To znakomity sposób, aby dowiedzieć się nieco więcej o pierwszych krokach znanego portalu społecznościowego, jakim jest Facebook. Film ten z pewnością można zaliczyć do motywacyjnych, choć trzeba mieć też na uwadze, że przez pewne kontrowersje, dość szybko przypomni Ci, byś ostrożnie podchodził do tego, komu ufasz. Tak czy inaczej stykamy się tutaj z dziełem, które nie tylko zostało znakomicie przedstawione pod kątem fabularnym, ale cechuje się również wspaniałą grą aktorską. „The Social Network 2010” tylko czeka na wspólny seans.

7. Najlepszy (2017)

To ostatnia produkcja w naszym rankingu, co wcale nie oznacza, że jest najgorsza. Dostajemy tutaj opowieść opartą na faktach, która przybliżą nam losy Jerzego Górskiego – mistrza świata w podwójnym triatlonie. Film ten jest prawdziwą mekką dla ludzi szukających motywacji. Doskonale pokazuje koleje pokonywanie przeszkód, tylko po to, by móc osiągnąć wymarzony cel. Stanowi więc on wręcz obowiązkową pozycję dla każdego.

Dlaczego warto oglądać filmy motywacyjne?

Każdy z nas ma chwile słabości. Ciężar codziennego życia, czy też ta niekończąca się monotonia, jak zamyka się  w pętli dom – praca, nie pomagają nam w utrzymaniu dobrego nastroju. Jednakże czasem wystarczy dosłownie promień słońca, by zmienić nastawienie. Tak jest w przypadku motywacyjnych filmów, które będą pełniły funkcję pomocy, dla każdego, kto czuje chwile osłabienia. Dlatego też, jeśli i Ty masz już dość i nic cię nie obchodzi, pozwól sobie pomóc i obejrzyj film motywacyjny. Możemy Ci zagwarantować, że pozwoli Ci to inaczej spojrzeć nie tylko na Twoje życie, ale nawet na otaczający Cię świat.

Kilka słów podsumowania

Powyższy ranking ma na celu wskazać najlepsze filmy motywacyjne, które poprawią CI nastrój. Jeżeli szukasz innych ciekawych produkcji filmowych bądź bogatych recenzji, to zapraszamy na portal WatchVideo.pl. Pełno w nim interesujących recenzji, jak i wielu ciekawych opinii.

  Cztery wydarzenia, trzy dni emocji - Takie będzie FIT EXPO 2021!

Już teraz zacznij swoją przygodę z kinematografią i odkryj świat filmów, jakiego nie znałeś.

Dodaj komentarz