mężczyzna z telefonem

Jak umilić sobie czas w podróży?


Podróżowanie, choć przynosi ze sobą mnóstwo niezapomnianych odkryć, wrażeń i przygód, wiąże się także z koniecznością przemieszczania się z miejsca na miejsce. Często w samolocie, pociągu czy autobusie przychodzi nam spędzić wiele godzin… Jak nie dać się nudzie w takiej sytuacji i jak umilić sobie czas spędzony w środkach transportu?


Telewizja przez Internet – filmy i seriale

Dzięki temu, że smartfony, które nosimy w kieszeniach, umożliwiają nam dostęp do Internetu w niemal każdym zakątku świata, mamy dziś szanse nadrobić serialowe i filmowe zaległości nawet w podróży. Telewizja przez Internet serwisy streamingowe, takie jak HBO GO, Netflix czy Amazon Prime Video, oferują niezwykle szeroką ofertę rozrywkową – od miniseriali przez dokumenty po filmy pełnometrażowe – więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie.


Podcasty

Jeśli męczy cię patrzenie w ekran, możesz ograniczyć wizję na rzecz fonii i… chwilowo przerzucić się na słuchanie podcastów. To rodzaj cyklicznych audycji internetowych, zwykle publikowanych bezpośrednio przez niezależnych twórców. Podcasty różnią się między sobą długością, tematyką, stylem – niektóre z nich koncentrują się na konkretnych tematach i mają ambicje edukacyjne, inne są raczej lekkie, wręcz komediowe.

Podcasty zagraniczne mogą też być doskonałą okazją do szlifowania języków obcych. Przed wyjazdem popytaj znajomych o rekomendacje, poszukaj polecanych podcastów w Internecie i zainstaluj na telefonie dobrą aplikację obsługującą podcasty, np. Spotify czy Sticher.


Książki i magazyny

A gdybyśmy ci powiedzieli, że w podróż możesz zabrać ze sobą obszerną bibliotekę? Oczywiście, nie chodzi tu o tradycyjne książki, bo te są zdecydowanie zbyt ciężkie i zajęłyby w bagażu za dużo miejsca. Jeśli jednak sprawisz sobie czytnik e-booków i zarejestrujesz na nim elektroniczne wydania książek czy czasopism, które zamierzasz przeczytać, całość stanie się znacznie bardziej mobilna. Wybierając czytnik, zwróć uwagę na to, by był wyposażony w podświetlany ekran – tak, by lektura była możliwa także podczas nocnych podróży.

  Jak samotnie przetrwać w lesie?

 

Dodaj komentarz