Pianki triathlonowe - zobacz nowości 2018

Czym jest triathlon i jak się od niego przygotować?


Obecnie znalezienie ciekawego, rozwijającego i co ważne pozytywnie męczącego hobby jest na pozór łatwe. Na pozór, ponieważ opcji do wyboru z każdym rokiem przybywa. Jednak doba się nie wydłuża i trzeba zdecydować się na jeden wariant. A jak z każdym hobby bywa, trzeba je rozwijać by dojść do satysfakcjonujących efektów. Hobby sportowe to nie tylko aktywny relaks, ale również ciężka praca nad sobą i przezwyciężanie swoich słabości.


Triathlon to aktywny sposób spędzania czasu

Aktywne spędzanie wolnego czasu to obecnie norma. W miastach codziennie można zobaczyć biegających (bez względu na pogodę) ludzi w najróżniejszym wieku. Siłownie oraz różnego rodzaju fitness cluby również nie narzekają na brak klientów. Jednak dla coraz większej grupy osób tego rodzaju opcje to zbyt mało. Potrzebują oni czegoś więcej. Dlatego nie dziwi fakt, że z roku na rok coraz więcej osób zwraca się w stronę triathlonu.

Zawody triathlonowe to zwieńczenie wszystkich dotychczasowych wysiłków treningowych dla osoby aktywnej. Samych zawodów z roku na rok przybywa – są one organizowane dla osób o zróżnicowanym stopniu zaawansowana. Po puchar od razu wystartować się nie da.


Jak przygotować się do triathlonu?

To nie tylko ćwiczenia, ale również ubiór. Bieg, rower, pływanie – wszystko w jednym stroju. Zainwestowanie w dobrej jakości pianki triathlonowe będzie musowe. Większość zawodów organizowana jest w warunkach, których za idealne pogodowo uznać nie można.

Pianki triathlonowe - zobacz nowości 2018

 

Wyskakiwanie z wody, bieg, rower – wszystko to sprawia, że organizm można błyskawicznie wychłodzić i zamiast pozytywnych wrażeń wrócić obłożnie chorym. Strój z pianki to niezbędnik dla każdego, kto uprawia lub zamierza uprawiać triathlon. Jeśli chodzi o pianki triathlonowe to warto przejrzeć ofertę w kilku sklepach zanim zdecydujesz się na zakup. Koszt pianki potrafi bardzo się wahać, za warianty z najwyższej półki można zapłacić kilka tysięcy złotych. Chodzi o to by dobrać strój do swoich możliwości. Jeśli zamierzamy startować w sekcji amatorskiej lub tylko „otrzeć się” o triathlon i zobaczyć czy podejdzie pod nasze oczekiwania to kupowanie najdroższego sprzętu mija się z celem.

  Co nam daje bieganie?

Z drugiej jednak strony drastyczne cięcie kosztów to najlepsza droga do zrobienia sobie krzywdy. Triathlon jest sportem wymagającym, jako hobby potrafi przynieść wiele satysfakcji i to na wielu poziomach. Trzeba jednak do uprawiania tej dyscypliny dobrze się przygotować – nie jest to w końcu weekendowe wyjście na spacer.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *