kobieta-w-ciazy

Jakie składniki powinny zawierać kremy na rozstępy, aby faktycznie działały?

Przed ciążą ćwiczyłaś i zdrowo się odżywiałaś, a mimo tego podczas ciąży zauważasz na brzuchu, pośladkach czy udach różowe, bliznowate ślady? Nie ma powodów do obaw. To rozstępy, które dotykają wiele młodych mam. Prawidłowa pielęgnacja skóry pomoże w zapobieganiu powstawania rozstępów. Jakie składniki kremów na rozstępy w ciąży faktycznie działają?

Czy stosowanie w ciąży kremów na rozstępy jest warte zachodu?

Rozstępy są zmianami sięgającymi głęboko w skórę. Gdy są już utrwalonymi bliznami, trudno pozbyć się ich za pomocą kremów. Dlatego walkę z rozstępami warto rozpocząć od prewencji. Możesz smarować kosmetykami na rozstępy w ciąży ciało, już na etapie planowania ciąży lub gdy świeżo się o niej dowiedziałaś. Im wcześniej zaczniesz wspierać skórę, tym lepiej. Jeśli jesteś w zaawansowanej ciąży i widzisz początki tworzenia się „warkoczy”, nie jest jeszcze za późno. Na czerwone lub różowe zmiany krem przeciw rozstępom mogą jeszcze zadziałać – nie będą się pogłębiać i rozszerzać. Na trwałe blizny poradzą już tylko zabiegi gabinetowe, takie jak mikrodermabrazja czy laseroterapia.

Rozstępy podczas ciąży – jakie składniki kremów mogą je powstrzymać?

Co zapobiega powstawaniu rozstępów? W składach skutecznych preparatów na rozstępy w ciąży wymienia się:

  • olejki naturalne, na przykład tamanu, migdałowy, rumiankowy czy migdałowy,
  • masło shea i masło kakaowe,
  • lipidy, które wzmacniają warstwę hydrolipidową skóry i zapobiegają utracie nawilżenia,
  • kolagen i elastyna, które zwiększają elastyczność skóry,
  • substancje nawilżające, takie jak kwas hialuronowy,
  • D-pantenol i alantoina o działaniu kojącym i przeciwzapalnym.

Jak uniknąć rozstępów w ciąży – kremy plus inne sposoby

Spośród różnych produktów wybieraj kremy i olejki na rozstępy w ciąży – przeznaczone specjalnie dla mam. Możesz sięgać po balsamy na rozstępy w ciąży z sekcji przebadanych kosmetyków naturalnych lub dermokosmetyków:https://drmaxdrogeria.pl/mama-i-dziecko/kobieta-w-ciazy/na-rozstepy-i-ujedrnienie.

  Jak zostać trenerem personalnym?

Polecanym sposobem na zapobieganie powstawaniu rozstępów jest szczotkowanie ud, pośladków, łydek i pleców szczotką na sucho. Bądź ostrożna, a w kwestii szczotkowania na sucho brzucha zapytaj o opinię swojego lekarza. Po wyszczotkowaniu partii ciała i wzięciu prysznica, zastosuj bezpieczny krem zapobiegający rozstępom.

Dodaj komentarz