przebarwienia skory

Jak pozbyć się i zapobiegać przebarwieniom?


Trudno jest utrzymać skórę twarzy w doskonałej formie. Bardzo często zdarza się tak, że na jej powierzchni pojawiają się różnego rodzaju niedoskonałości, wypryski, a także różnorodne przebarwienia. Dla wielu pań te właśnie problemy mają ogromny wpływ na samopoczucie oraz obiektywną ocenę samej siebie. W przypadku przebarwień jest bardzo wiele różnorodnych sposobów na to, aby stały się mniej widoczne. Można zniwelować ich widoczność, a także rozjaśnić koloryt , aby nie wyróżniały się na skórze. Jakie są na to proste, tanie i domowe sposoby? Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.


Jak powstają przebarwienia?

Przebarwienia można podzielić na kilka grup. Najczęściej występujące to przebarwienia po trądzikowe, które powstają na skutek uszkodzenia naskórka. Dotyczą szczególnie tych osób, które borykały się z trudnym, nawracającym trądzikiem i stanami zapalnymi skóry, wynikającymi z pojawiania się ropnych krostek. Innym rodzajem przebarwień, równie często występującym na  skórze są przebarwienia pigmentacyjne, które pojawiają się na naskórku przez jego nadmierną ekspozycję na promieniowanie słoneczne. Częściej pojawiają się one u kobiet, a szczególnie przyszłych mam.

Jeszcze innym ich typem są przebarwienia wynikające ze starzenia się skóry i występują u seniorów i seniorek. Tak samo jak zmarszczki, zaczynają pojawiać się liczne przebarwienia o różnej intensywności i wielkości. Więcej na temat tego czym są przebarwienia  i jak je zwalczać można dowiedzieć się również z artykułu https://skin79-sklep.pl/blog/przebarwienia-skorne-powiedz-stop, gdzie pojęcie to zostało wyjaśnione niezwykle szczegółowo.

Jakich kosmetyków używać do pozbycia się przebarwień?

Jedną ze skuteczniejszych dróg walki z przebarwieniami jest stosowanie odpowiednich kosmetyków. Najlepiej w tym wypadku sprawdzają się te naturalne, bazujące na olejach i olejkach, wyciągach roślinnych i ekstraktach ziołowych. Kosmetyki zawierające te substancje wspomagają procesy naprawcze naskórka i wyrównują jego koloryt. Dla osób zmagających się z przebarwieniami po trądzikowymi idealnie sprawdzą się kosmetyki z olejkiem konopnym i olejkiem jojoba. Działają one regenerująco i wzmacniająco. Do cery dojrzałej, która ma problem z przebarwieniami pigmentacyjnymi oraz oznakami starzenia warto zastosować kosmetyki, które zawierają w swoim składzie śluz ślimaka. Wpływa on regenerująco, rozjaśniająco i co ważne odmładzająco.

  Wakacje ze sportem

Jak zapobiegać przebarwieniom?

Chcąc zmniejszyć ryzyko powstawania przebarwień na skórze trzeba pamiętać o codziennej pielęgnacji. Bardzo ważne jest też to, aby unikać wyciskania stanów zapalnych, czy nadmiernej ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne. Warto wykonywać regularne masaże, które poprawiają krążenie, wzmacniają głębokie warstwy naskórka i zmniejszają ryzyko jego uszkodzenia. Stosując się do tych kilku zasad z pewnością łatwiej będzie uniknąć widocznych i szpetnych przebarwień.

Dodaj komentarz