zajecia bungee fitness

Bungee fitness – co to jest i na czym polega?


W siłowniach i w klubach fitness znajdziemy mnóstwo zajęć, między innymi Bungee fitness. Co to takiego? Na czym polega ten typ treningu? Koniecznie dowiedź się wszystkiego o tym nowym sportowym hicie!


Bungee fitness – co to jest?

Odmian fitness jest całe mnóstwo, prawdziwym hitem w ostatnim czasie stały się zajęcia Bungee fitness. Co to takiego? To ćwiczenia z wykorzystaniem specjalnej uprzęży i elastycznych lin zamocowanych do sufitu. Ten dodatek reguluje się tak, aby idealnie pasował do wzrostu i wagi uczestnika. Ten typ treningu wzmacnia mięśnie głębokie brzucha, grzbietu, a także rąk oraz ramion. Co ważne nie obciążamy w żaden sposób stawów, mimo iż mocno pracuje całe ciało. 

Nienaturalne nachylenie powoduje, że zajęcia bungee fitness są bardzo wymagające. Zaczyna się od opanowania techniki i zachowania równowagi. Choć ta aktywność to opcja dla osób, które mają już pewne doświadczenie ze sportem. Dzięki temu będzie im dużo prościej wykonywać pozycje i zachować balans. Bungee fitness to świetna forma nawet dla ludzi z nadwagą, w ich przypadku uprząż działa na korzyść ułatwiając ćwiczenia. Równie dobrze na zajęcia mogą chodzić dzieci, ale tu jest nieco inna postać polegająca bardziej na zabawie. Przeciwwskazaniem do treningów będzie ciąża, zaburzenia błędnika, jak również dyskopatia. Po urodzeniu dziecka można wrócić na salę dopiero po 2 miesiącach, a w przypadku cesarskiego cięcia po 6 miesięcach. Mimo wszystko najlepiej skonsultować się z lekarzem!

Na czym polega trening bungee fitness?

Przed przystąpieniem do ćwiczeń w pierwszej kolejności przygotowuje się sprzęt. Musi on pasować do gabarytów danej osoby. W wielu klubach otrzymujemy neoprenowe spodenki, do których przymocowane są poduszeczki ochronne na biodra. W ten sposób uprzęż nie uwiera nas ani nie zapewnia innego dyskomfortu, takiego jak obtarcia. Nasz strój sportowy na zajęcia musi przylegać do ciała, na wierzch nakładany specjalną odzież ochronną. 

  Trening na siłowni dla kobiet - podstawowy plan treningowy dla kobiet

Po odpowiednim przygotowaniu technicznym jest klasyczna kilkuminutowa rozgrzewka, poza tym trenerka daje nam chwilę na „oswojenie się” ze osprzętem. Kiedy wszystko jest gotowe czas na trening właściwy. Należy naśladować ruch instruktorki demonstrującej daną pozycję. Robimy, między innymi różnego rodzaju podskoki, pompki oraz pady na podłodze. Akrobacje powietrze przypominają latanie i inne podobne ewolucje. Co ważne są one o różnym stopniu trudności. Bez względu na wagę poczujesz się lekka, jak piórko! Czas treningu to miej więcej 40-60 minut. Tylko jedne zajęcia pozwalają spalić około 500 kalorii, to dość dużo kiedy mowa o fitness. Najlepiej ćwiczyć regularnie, czyli 3 razy w tygodniu. 

Przy Bungee fitness mocne mięśnie są ważne, ponieważ przy słabych jest dość trudno bezbłędnie wykonywać dane pozycje w powietrzu. Na szczęście z każdymi kolejnymi zajęciami zauważysz poprawę kondycji oraz kontroli postawy. Ta aktywność pomaga wypracować mięśnie, zgubić zbędne kilogramy, a także poprawić wydolność organizmu. To świetny pomysł na rozładowanie stresu, jak również na dostarczenie pozytywnych endorfin. Zyskujemy nowe bodźce zarówno fizyczne, jak i psychiczne. 

trening bungee fitness
Źródło: tripadvisor.co.nz

Co trzeba wiedzieć o bungee fitness?

W całym kraju znajdziemy dość dużo miejsc, w których można trenować Bungee fitness. Ćwicz tylko w renomowanych punktach, dzięki temu masz pewność, że są zachowane wszystkie procedury bezpieczeństwa, a sprzęt posiada wymagane atesty. Choć coraz więcej firm oferuje profesjonalne uprzęże z taśmami, które można zamontować w domu – oczywiście o ile miejsce ma wymagane parametry i solidne podstawy budowlane. 

Trzeba pamiętać, że 2 godziny przed treningiem nie wolno nic jeść. Dlaczego? Pełny żołądek może powodować duże problemy w trakcie zmian pozycji.

Bungee fitness pozwoli Ci swobodnie „latać” i dobrze się bawić, mimo wszystko to dość intensywny trening, który sprawi, że odczujesz dosłownie wszystkie mięśnie swojego ciała. Jest to miks ćwiczeń funkcjonalnych oraz interwałowych, a także Bungee dance. Takie połączenie gwarantuje przypływ endorfin i poprawę wyglądu sylwetki. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *