kobieta w zbyt duzych spodniach

Co spala najwięcej kalorii? 25 dyscyplin sportowych, które pomogą zrzucić wagę


Zastanawiasz się, jaka aktywność fizyczna spala najwięcej kalorii? W naszym artykule znajdziesz 25 dyscyplin sportowych, które pomogą zrzucić wagę. Koniecznie sprawdź, który typ ruchu jest najskuteczniejszy!


Sporty spalające najwięcej kalorii – 25 przykładów

Jaki sport spala najwięcej kalorii? Nie wiesz? Spokojnie, w naszym zestawieniu znajdziesz aż 25 dyscyplin sportowych, które są liderem w tej dziedzinie. Oto one:

1. Jazda na rowerze

Jaki sport spala najwięcej tłuszczu? Oczywiście jazda na rowerze. W czasie godziny można zgubić nawet 500 kcal, a jak podkręcimy tempo i dodamy trudniejszą trasę wynik sięga już 700-800 kcal. Zbędna tkanka tłuszczowa zniknie, do tego wzmocnisz łydki i się dotlenisz. Trenuj w terenie, jak i na rowerku stacjonarnym we własnym mieszkaniu lub na siłowni.

2. Skakanka

W naszym rankingu znalazła się oczywiście skakanka. Taki trening pozwala nam zaangażować całe ciało. Spalisz nie tylko tkankę tłuszczową, ale i dodatkowo popracujesz na gibkością i sprężystością. Będziesz mieć lepszą koordynację ruchową, jak i  poprawisz działanie układu krążenia. W ciągu godzinnego treningu stracisz 574 kcal.

3. Jazda na rolkach

Rolki mogą być ciekawym zamiennikiem dla klasycznego treningu cardio. Ta aktywność na świeżym powietrzu pozwoli nam w przeciągu godziny stracić 683 kcal. Wszystko jednak zależy od tempa jazdy.

4. Tenis

Gra w tenisa uważana jest za luksusowy sport. Odbijanie piłeczki rakietą bywa naprawdę męczące. Na korcie w czasie godziny stracisz 728 kcal, a więc całkiem sporo. Ciekawostką jest to, że w przeciągu 60 minut poświęconych na grę w koszykówkę uda się uzyskać taki sam wynik.

5. Bieganie po schodach

Schody mogą być doskonałym miejscem do przeprowadzenia treningu. Bieg przez godzinę spala aż 819 kcal. To naprawdę wysoka wartość. Trzeba jednak utrzymać dobre tempo i nie pozwalać sobie na przerwę.

bieganie po schodach

6. Narty wodne

W wakacyjnym okresie można spędzać wolny czas aktywnie. Zdecydowanie polecamy narty wodne, które są ciągnięte za motorówką. Co kluczowe, tutaj pracują dolne oraz górne części ciała, jak i core. Godzinny trening w wodzie pozwala nam spalić 546 kcal. Bonusem będzie fakt, iż popracujesz nad utrzymywaniem równowagi.

  Co jeść żeby schudnąć? Produkty które pomagają w odchudzaniu

7. Narciarstwo klasyczne

Wyjazd w góry daje nam niezliczone możliwości. Warto zdecydować się na narciarstwo klasyczne. Ta dyscyplina sportowa umożliwia spalenie aż 619 kcal podczas godzinnego ruchu. Dotlenisz organizm, będziesz podziwiać widoki, a jednocześnie wysmuklisz swoją sylwetkę.

8. Trekking

Kolejną propozycją na świeżym powietrzu jest trekking. W tym wypadku godzinna aktywność fizyczna to wydatek energetyczny sięgający 637 kcal. Warto zabrać ze sobą plecak, który będzie pełnić rolę obciążenia, a podkręcimy proces spalania tkanki tłuszczowej. Ważne jest wybranie odpowiedniego obuwia, aby bezpiecznie pokonać trasę wędrówki.

9. Łyżwiarstwo

Sportów zimowych jest sporo, więc można aktywnie spędzać czas w tym okresie mimo niezbyt sprzyjającej aury pogodowej. Dobrym pomysłem jest wyjście na lodowisko. Godzinny trening spala 637 kcal.

10. Futbol amerykański

W naszym kraju futbol amerykański, niestety ale wciąż jest mało popularny. Szkoda, dlatego że ten sport pozwala nam spalić blisko 800 kcal, a dokładnie 728. Trzeba jednak dobrze poznać zasady gry.

11. Pływanie w szybkim tempie

Czujesz się, jak ryba w wodzie? Pływanie w szybkim tempie będzie dla Ciebie wprost wymarzone. W basenie się zrelaksujesz, ponadto ta aktywność pozwoli stracić 892 kcal. To imponujący wynik, ale musisz poświęcić na to aż godzinę, by go uzyskać!

12. Wolne pływanie

W basenie możesz pływać również wolno bądź w umiarkowanym tempie. Taki godzinny trening da nieco niższy wydatek energetyczny niż ten intensywny, ale pomimo to warto. Wolne pływanie pozwoli Ci stracić 528 kcal, więc nie jest źle.

plywanie

13. Racquetball

Pod tajemniczą nazwą Racquetball kryje się dyscyplina sportowa, w której odbijamy piłeczkę od ściany. Kort przypomina mocno ten do squasha. Główną różnicą jest tutaj wielkość rakiet, a także sama technika serwisu. Podczas godzinnego treningu spalamy 637 kcal.

  15 najlepszych ziół wspomagających odchudzanie

14. Taekwondo

Kolejnym sportem, który umożliwia nam wysmuklić sylwetkę jest Taekwondo. Ta sztuka walki uczy nas pokory, cierpliwości i dokładności. Plusem będzie też to, że wydatek energetyczny podczas godzinnego treningu wynosi aż 937 kcal.

15. Aerobik w szybkim tempie

Trening aerobiku oparty jest na intensywnej wymianie tlenowej. Możemy chodzić na przeróżne zajęcia. Najlepiej jednak udać się na fat burning, czyli na ćwiczenia „spalające tłuszcz”. Przy szybkim tempie możemy spalić 664 kcal.

16. Wiosłowanie, czyli trening na ergometrze wioślarskim

Ćwicząc, na tak zwanym wioślarzu w ciągu godziny stracimy około 700-750 kcal. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż korzystanie z bieżni, a nawet z rowerków stacjonarnych. Na szczęście bez problemu znajdziemy taki sprzęt na każdej siłowni.

17. Bieganie

Bez względu na porę roku możesz biegać. Taka forma aktywności w zależności od tempa daje inny wydatek energetyczny. Trasa też nie pozostaje bez znaczenia. Mimo wszystko w trakcie godzinnego biegania jesteśmy w stanie stracić 400-700 kcal.

kobieta biega z bidonem

18. Nordic walking

Coraz bardziej popularny staje się nordin walking, czyli „spacer z kijkami”. W tym wypadku godzinny trening daje ubytek nawet 450 kcal. Dużo zależy od naszego tempa, ponadto od trasy, czyli terenu. Ciekawostką jest to, że ubytek energetyczny jest zbliżony do marszu, w którym tętno utrzymane jest na poziomie 20%.

19. Golf

Golf wydaje się, że to spokojna forma aktywności przeznaczona głównie dla emerytów, choć tak naprawdę mało w tym prawdy. Godzinna aktywność fizyczna na polu golfowym spala do 330 kcal.

20. Kickboxing

Jednym z liderów wśród sportów walki będzie z pewnością kickboxing. To naprawdę wymagający wariant kondycyjny oraz wytrzymałościowy. W ciągu godzinnego treningu spalamy 630 kcal.

21. Jazda na deskorolce

Nie każdy lubi jazdę rowerem, albo rolki. Deskorolka będzie ciekawym zamiennikiem. Jazda przez godzinę spowoduje, że stracimy 318 kcal. Poczujesz się znów, jak dziecko i będziesz się świetnie bawić!

  Jak nie przytyć w święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia?

22. Wspinaczka

Wspinaczka w górach, albo na ściance to wymagający sport. Trzeba pamiętać, iż ta aktywność wzmacnia mięśnie ramion, brzucha, a także nóg i pośladków. Godzina spędzona na wspinaczce to wydatek energetyczny rzędu 600 kcal.

23. Squash

Lubisz tenisa? Dobrym zamiennikiem może być squash, gdzie odbijamy piłeczką o ścianę. Ćwiczysz bez względu na porę roku, czy też pogodę. Godzinny trening pozwala spalić 800 kcal. Należy pamiętać, że tu pracuje praktycznie całe ciało.

gra w squasha

24. Crossfit

Zdecydowanym hitem w naszym rankingu jest crossfit. To bardzo intensywny trening siłowy oraz kondycyjny. To opcja dla osób, które naprawdę lubią się zmęczyć. Godzina ćwiczeń daje nam imponujący wynik wynoszący nawet ubytek 1000 kcal.

25. Wodny aerobik

Jak wspominaliśmy form aerobiku jest wiele, zdecydowanie polecamy ćwiczenia w wodzie. Aquafitness wykonywany przez godzinę to wydatek energetyczny rzędu aż 500 kcal. Warto wobec tego uczęszczać na takie zajęcia odbywające się na basenie.

Dodaj komentarz