mezczyzna trenuje barki z trenerka

Ćwiczenia dla początkujących – jak właściwie zacząć treningi?


Jak zacząć trening na siłowni?

Fitness czy kulturystyka wymaga przede wszystkim cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów. Na sukces składa się wypadkowa kilku czynników:

  • właściwie dobrany plan treningowy
  • zbilansowany plan żywieniowy
  • odpowiednie suplementy diety
  • konsekwencja i regularność

Jeżeli stosujecie się do powyższych to jesteście na dobrej drodze do osiągnięcia swojej wymarzonej sylwetki czy wyników sportowych. Wymaga to jednak od nas wielu lat wytężonej pracy i ciągłych modyfikacji, zarówno planu treningowego jak i żywieniowego, w zależności od obecnej formy, wagi i celów treningowych.

Nieodpowiedni przystosowany plan treningowy i żywieniowy może skutkować brakiem zadowalających wyników w stosunku do włożonej pracy, zmniejszeniem siły mięśni i spadkiem motywacji.


Podstawy techniki ćwiczeń

Osoby początkujące powinny poświęcać najwięcej uwagi poprawnej technice wykonywania ćwiczeń i dobieraniu odpowiedniego ciężaru, w zależności od poziomu zaawansowania i indywidualnych możliwości.

Rozpoczynając treningi na siłowni powinniście najpierw zapoznać się z właściwą techniką wykonywania każdego ćwiczenia. Poradźcie się trenera personalnego, większość „samouków” utrwaliło złe nawyki przy wykonywaniu większości ćwiczeń i mogą przekazać Wam niepoprawną formę wykonywania ćwiczeń.

Warto zainwestować w profesjonalne porady dietetyków i trenerów.


Plan treningowy dla początkujących

Trening FBW jest najskuteczniejszą formą wysiłku fizycznego dla początkujących. Ten rodzaj treningu kompleksowo przygotowuje układ mięśniowy do intensywnej pracy, przy kolejnych bardziej zaawansowanych planach treningowych.


 

3 thoughts on “Ćwiczenia dla początkujących – jak właściwie zacząć treningi?

  1. Dopiero zaczynam przygodę z siłownią w fitnessem, więc te rady na pewno mi się przydadzą 😀

  2. Zastosowałem FBW jako mój pierwszy trening na siłowni. Po 2 miesiącach efekty były naprawde dobre, więcej masy, siły i mniej tłuszczu 🙂 Polecam!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *