mezczyzna trenuje barki z trenerka

Ćwiczenia dla początkujących – jak właściwie zacząć treningi?

Artykuł zaktualizowany


Jak zacząć trening na siłowni?

Fitness czy kulturystyka wymaga przede wszystkim cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów. Na sukces składa się wypadkowa kilku czynników:

  • właściwie dobrany plan treningowy
  • zbilansowany plan żywieniowy
  • odpowiednie suplementy diety
  • konsekwencja i regularność

Jeżeli stosujecie się do powyższych to jesteście na dobrej drodze do osiągnięcia swojej wymarzonej sylwetki czy wyników sportowych. Wymaga to jednak od nas wielu lat wytężonej pracy i ciągłych modyfikacji, zarówno planu treningowego jak i żywieniowego, w zależności od obecnej formy, wagi i celów treningowych.

Nieodpowiedni przystosowany plan treningowy i żywieniowy może skutkować brakiem zadowalających wyników w stosunku do włożonej pracy, zmniejszeniem siły mięśni i spadkiem motywacji.

Koniecznie przeczytaj  Trening siłowy w domu bez sprzętu - 10 najlepszych ćwiczeń

Podstawy techniki ćwiczeń

Osoby początkujące powinny poświęcać najwięcej uwagi poprawnej technice wykonywania ćwiczeń i dobieraniu odpowiedniego ciężaru, w zależności od poziomu zaawansowania i indywidualnych możliwości.

Rozpoczynając treningi na siłowni powinniście najpierw zapoznać się z właściwą techniką wykonywania każdego ćwiczenia. Poradźcie się trenera personalnego, większość „samouków” utrwaliło złe nawyki przy wykonywaniu większości ćwiczeń i mogą przekazać Wam niepoprawną formę wykonywania ćwiczeń.

Warto zainwestować w profesjonalne porady dietetyków i trenerów.


Plan treningowy dla początkujących

Trening FBW jest najskuteczniejszą formą wysiłku fizycznego dla początkujących. Ten rodzaj treningu kompleksowo przygotowuje układ mięśniowy do intensywnej pracy, przy kolejnych bardziej zaawansowanych planach treningowych.


 

Oceń ten artykuł!
[Ocena: Średnia: ]

3 thoughts on “Ćwiczenia dla początkujących – jak właściwie zacząć treningi?

  1. Dopiero zaczynam przygodę z siłownią w fitnessem, więc te rady na pewno mi się przydadzą 😀

  2. Zastosowałem FBW jako mój pierwszy trening na siłowni. Po 2 miesiącach efekty były naprawde dobre, więcej masy, siły i mniej tłuszczu 🙂 Polecam!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *